tonoo1
14.07.11,19:22
Prosim o radu - chcem dat vypoved k 30.9.11. mam narok na 20 dni dovolenky za rok tak si mozem vybrat alikvotnu cast co by bolo asi 15 dni ale zamestnavatel my moze niektore dni zrusit ? moze my zamestnavatel vo vypovednej dobe znizit plat ? za vsetky odpovede dakujem.
Gina Er
14.07.11,17:24
Prosim o radu - chcem dat vypoved k 30.9.11. mam narok na 20 dni dovolenky za rok tak si mozem vybrat alikvotnu cast co by bolo asi 15 dni ale zamestnavatel my moze niektore dni zrusit ? moze my zamestnavatel vo vypovednej dobe znizit plat ? za vsetky odpovede dakujem.
ako myslíš zrušiť? ak Ti neumožní čerpať dovolenku,musí Ti ju preplatiť.
zk24
14.07.11,17:30
Prosim o radu - chcem dat vypoved k 30.9.11. mam narok na 20 dni dovolenky za rok tak si mozem vybrat alikvotnu cast co by bolo asi 15 dni ale zamestnavatel my moze niektore dni zrusit ? moze my zamestnavatel vo vypovednej dobe znizit plat ? za vsetky odpovede dakujem.

Pokial mu nepodpises ze suhlasis so znizenim platu, tak nie.
KEJKA
14.07.11,17:50
Prosim o radu - chcem dat vypoved k 30.9.11. mam narok na 20 dni dovolenky za rok tak si mozem vybrat alikvotnu cast co by bolo asi 15 dni ale zamestnavatel my moze niektore dni zrusit ? moze my zamestnavatel vo vypovednej dobe znizit plat ? za vsetky odpovede dakujem.
ak dáš výpoved k 30.9.2011, tak výpovedná lehota plynie do 30.11.2011, to ti vyjde viac dní dovolenky.
ak chceš skončiť PP k 30.9. a od 1.10. chceš byť "voľný", tak výpoved treba dať k 31.7.2011, august a september bude vypovedná doba.
Dovolenku môžeš čerpať aj pred podaním vypovede, platia aj predchádzajúce príspevky.
Minoss
02.09.11,16:32
som zamestnany v sro viac ako 5 rokov, chcem podat vypoved, aka je maximalna vypovedna lehota?
chcem dohodou so zamestnavatelom dohodnut 1 mesiac, ale ak sa so mnou zamestnavatel nebude chciet dohodnut, tak aky je max cas, co ma mozu drzat?
vypoved chcem podat teraz v septembri a do noveho by som rad nastupil od 1.11. (dohoda) a najneskor od 1.12.

precital som si znenie zakona tu na na porade, ale nie som z toho mudry, hovori sa o vypovednej lehote 3 mesiace, ak je odpracovanych 5+rokov, ale v pripade, ze dava vypoved zamestnavatel.

dakujem za odpoved
drobeceva
02.09.11,16:38
som zamestnany v sro viac ako 5 rokov, chcem podat vypoved, aka je maximalna vypovedna lehota?
chcem dohodou so zamestnavatelom dohodnut 1 mesiac, ale ak sa so mnou zamestnavatel nebude chciet dohodnut, tak aky je max cas, co ma mozu drzat?
vypoved chcem podat teraz v septembri a do noveho by som rad nastupil od 1.11. (dohoda) a najneskor od 1.12.

precital som si znenie zakona tu na na porade, ale nie som z toho mudry, hovori sa o vypovednej lehote 3 mesiace, ak je odpracovanych 5+rokov, ale v pripade, ze dava vypoved zamestnavatel.

dakujem za odpoved
Ak sa so zamestnávateľom nedohodnete a podáš si výpoveď, VD je dvojmesačná. V prípade, že podáš výpoveď do 30.9. - VD Ti končí 30.11.2011
Minoss
02.09.11,17:16
dakujem za rychlu odpoved.
spadol mi kamen zo srdca :-)
drobeceva
02.09.11,17:16
hej, hej, bolo to počuť :)
mzdarka renca
02.09.11,17:33
Pokial mu nepodpises ze suhlasis so znizenim platu, tak nie.

súhlasím, pokiaľ nemá viaczložkový plat, napr. osobné ohodnotenie a pod., vtedy by sa mohlo stať, že sa mu zníži hrubá mzda.
Tweety
02.09.11,17:39
súhlasím, pokiaľ nemá viaczložkový plat, napr. osobné ohodnotenie a pod., vtedy by sa mohlo stať, že sa mu zníži hrubá mzda.
Presne tak. Ak sa skladá z pevnej a pohyblivej časti, tak veru, môže pristúpiť aj k zníženiu tej pohyblivej.:)