kolomankraslan
15.07.11,07:17
Vlamali sa mi,alebo skor chceli do rodinneho domu na moj sukromny majetok ale bol som doma .
Aky zakon je teraz na slovensku ze ak chitim niekoho na vlastnom pozemku ako v amerike ?
.
pepsikova
15.07.11,05:22
..no ak by ťa policajti chytili s pištoľou v ruke, musel by si to odôvodniť,prečo ju máš a či máš povolenie na držanie zbrane...(ten zlodej by ťa mohol obviniť pre pokus o vraždu a nezáležalo by na tom, že sa ti išiel vlámať do domu)
..a taký zákon u nás neplatí, že cudziu osobu na svojom pozemku môžeš zastreliť...my na to máme políciu...a nie sme v Amerike...
vankusik29
15.07.11,05:23
Odstelit nie, to by bola vrazda. Ale postrelit do nohy alebo odtat ruku to by hadam slo.
Barbara
15.07.11,05:27
neodporučam ho ani postreliť, lebo by sa to považovalo za ublíženie na zdraví a opletačky by si mal Ty a nie on.
Lebo nie sme v Amerike;)
Ice dive
15.07.11,05:36
Odstelit nie, to by bola vrazda. Ale postrelit do nohy alebo odtat ruku to by hadam slo.
no ak by ho aj postrelil, tak by musel dokázať, že to bolo nutné....

teoreticky vytiahnuť zbraň môžeš, ale len na to, aby si zlodeja "zdržal" do príchodu polície... avšak problém budeš mať, ak vytiahneš zbraň a zlodej bude mať zbraň tiež a bude rýchlejší... dá ťa dole a môže sa to vyhodnotiť ako sebaobrana... veď on ťahal prvý... a na súde povie... išiel som okolo toho domu, počul som ženský krik, pomóc zlodej, tak som chcel v dobrej viere ísť na pomoc, a tam ten chlapík s búchačkou na mňa mieril... tak som myslel, že to je ten zlodej a chce ma zastreliť... no čo by ste robili vy na mojom mieste? tiež mám rodinu...
Viper
15.07.11,05:56
Varovny vystrel do vzduchu by na toho hajzla mohol platit.
Zabit ho len tak nemozes -teda mozes a potom zalezi akeho mas obhajcu.
Ale pokial je u teba v dome zlodej, so zbranou ho mozes zadrzat do prichodu policie.

Ice dive: moze stat vselico ale pokial dotycny ma zbrojak a vie narabat zo zbranou je mala sanca aby ho zlodej predbehol tasenim a este ho zastrelil.

viac info najdes tu: http://www.webforum.sk/viewforum.php?f=14&sid=dede88b108439ef79afa434d3eb8acf5
legolas
15.07.11,05:57
..tak to som sa teda pobavil:) vyzerá to na kovbojku:)
http://image.tn.nova.cz/media/images/original/Nov2009/568353.jpg?d41d
rudopp
15.07.11,06:00
Varovny vystrel do vzduchu by na toho hajzla mohol platit.
Zabit ho len tak nemozes -teda mozes a potom zalezi akoeho mas obhajcu.
Ale pokial je u teba v dome zlodej, so zbranou ho mozes zadrzat do prichodu policie.

Ice dive: moze stat vselico ale pokial dotycny ma zbrojak a vie narabat zo zbranou je mala sanca aby ho zlodej predbehol tasenim a este ho zastrelil.



Len nezadudni, že trošku iné je strieľať :
- na terč - technika
- na človeka - psychika
osky
15.07.11,06:00
no ak by ho aj postrelil, tak by musel dokázať, že to bolo nutné....

teoreticky vytiahnuť zbraň môžeš, ale len na to, aby si zlodeja "zdržal" do príchodu polície... avšak problém budeš mať, ak vytiahneš zbraň a zlodej bude mať zbraň tiež a bude rýchlejší... dá ťa dole a môže sa to vyhodnotiť ako sebaobrana... veď on ťahal prvý... a na súde povie... išiel som okolo toho domu, počul som ženský krik, pomóc zlodej, tak som chcel v dobrej viere ísť na pomoc, a tam ten chlapík s búchačkou na mňa mieril... tak som myslel, že to je ten zlodej a chce ma zastreliť... no čo by ste robili vy na mojom mieste? tiež mám rodinu...



:eek::eek::eek::eek::eek:
ty si to uz zazil,ked mas takuto bujnu fantaziu?
ale vymyslel si to ozaj dobre,mohlo by to skoncit i takto
arizona
15.07.11,06:01
Predpokladam, ze zbran mas legalne.
Takze na kurze vas museli poucit,kedy zbran mozete pouzivat, nie?;)
Ice dive
15.07.11,06:05
Varovny vystrel do vzduchu by na toho hajzla mohol platit.
Zabit ho len tak nemozes -teda mozes a potom zalezi akeho mas obhajcu.
Ale pokial je u teba v dome zlodej, so zbranou ho mozes zadrzat do prichodu policie.

Ice dive: moze stat vselico ale pokial dotycny ma zbrojak a vie narabat zo zbranou je mala sanca aby ho zlodej predbehol tasenim a este ho zastrelil.

viac info najdes tu: http://www.webforum.sk/viewforum.php?f=14&sid=dede88b108439ef79afa434d3eb8acf5
dobrý link:)
ako píšeš stať sa môže všeličo, mať zbroják, ešte neznamená že vie narábať zo zbraňou... (koľko ľudí má vodičák a nevie jazdiť...) druhá vec, je ako zručný je protivník a do akej miery to vie odhadnúť dotyčný... myslím, že je to vždy o riziku, lebo nevie ako protivník zareaguje a aké má prostriedky...
zacik23
15.07.11,06:05
bohuzial v tomto bananistane existuje institut "primerana obrana"

priklad: ak niekto na teba vytiahne noz a ty ho postrelis tak mas pruser, pretoze to nebola primerana, ale neprimerana obrana

P.S. znamy pravnik tvrdi ze v takychto pripadoch je lepsie "nezanechat" svedkov...
rudopp
15.07.11,06:10
bohuzial v tomto bananistane existuje institut "primerana obrana"

priklad: ak niekto na teba vytiahne noz a ty ho postrelis tak mas pruser, pretoze to nebola primerana, ale neprimerana obrana

P.S. znamy pravnik tvrdi ze v takychto pripadoch je lepsie "nezanechat" svedkov...

To vravel aj otec (o II. sv. vojne) : Keď už strelíš, tak streľ tak, aby už nemohol svedčiť
(a nebude "tvrdenie proti tvrdeniu" :D ).
Ice dive
15.07.11,06:10
:eek::eek::eek::eek::eek:
ty si to uz zazil,ked mas takuto bujnu fantaziu?
ale vymyslel si to ozaj dobre,mohlo by to skoncit i takto
no našťastie som to nezažil, ale pozerám CSI :D:D:D:D
Viper
15.07.11,06:11
Len nezadudni, že trošku iné je strieľať :
- na terč - technika
- na človeka - psychika

A psychiku na strelnici netrenujes?
Preco terce maju nakreslene postavy s pistolou a na tie strielas? :D

Ja si tiez neviem teraz predstavit ci by som toho zmetka dokazal zastrelit(postrelit)

Arizona: skusky na zbrojak niesu ako vodicak,ze chodis do skoly kde ti na tabulu napisu co a ako :)

Tu je trochu odlisny pripad z ciech.Dotycny ktory strielal bol oslobodeny,lebo sa branil.
http://ostrava.idnes.cz/napomenul-bezohlednou-ridicku-a-musel-se-branit-strelbou-pzx-/Ostrava-zpravy.aspx?c=A101102_105723_ostrava-zpravy_jab
Nandrolon
15.07.11,06:11
po prečítaní príspevku zakladateľa témy mám silný dojem že dotyčný ešte nemá ani 18 r.... a už vôbec nie zbraň - ináč by sa takéto k*kotiny nepýtal.
ad2: ak už vystreliť, lepšie so smrtiacim účinkom ako iba "postreliť", teda ak človek nechce aby sa to na banánovom Slovensku vyvinulo nakoniec tak, že mu bude ešte dosmrti prispievať na invalidný dôchodok...
Nandrolon
15.07.11,06:16
vidím že to tu už stihli niektorí napísať predo mnou...
Viper
15.07.11,06:18
bohuzial v tomto bananistane existuje institut "primerana obrana"

priklad: ak niekto na teba vytiahne noz a ty ho postrelis tak mas pruser, pretoze to nebola primerana, ale neprimerana obrana

P.S. znamy pravnik tvrdi ze v takychto pripadoch je lepsie "nezanechat" svedkov...

Vsetko je o tom kto ma lepsieho pravnika.

Ale co vsetci riesia ci je obrana primerana? Ked niekto na teba vytiahne noz a zautoci a ty sa branis 10kilovou tycou alebo pistolou - sud by nemal riesit primeranost obrany ale potrestat utocnika - pokial prezije.
Utocnik je ten kto moze utrpiet ujmu.Pokial nezmenime to myslenie ludi(len aby som mu neublizil chudacikovi,ked mi chce prepichnut oblicku) tak sa nikam ako spolocnost nepohneme.

Ten link co som dal vyssie,kde sa dotycny v aute branil ten si treba brat za priklad.A sud mu dal za pravdu - grazel je PN a este dostane trest - tak to ma byt.
arizona
15.07.11,06:23
...

Arizona: skusky na zbrojak niesu ako vodicak,ze chodis do skoly kde ti na tabulu napisu co a ako :)



To mi je jasne :D
Ale som si pri citani tohoto prispevku spomenula,ked si vybavoval zbr.pas a kupu zbrane na ochranu moj byvaly sef.
Sedel tyzden obklopeny knihami, studoval zakony a pripravoval sa na testy.
Takze som predpokladala, ze drzitel zbrane musi aj o zbraniach a ich pouzivani nieco vediet.
Nandrolon
15.07.11,06:24
zlodej si musí uvedomiť že aj pri obyčajnej krádeži môže prísť o život... a toto je potrebné demonštrovať.
srska
15.07.11,06:28
postupovať v skrátenej verzii a la mello - zneškodniť + voľný pohyb na základe procesných chýb
rudopp
15.07.11,08:20
A psychiku na strelnici netrenujes?
Preco terce maju nakreslene postavy s pistolou a na tie strielas? :D

Ja si tiez neviem teraz predstavit ci by som toho zmetka dokazal zastrelit(postrelit)

Arizona: skusky na zbrojak niesu ako vodicak,ze chodis do skoly kde ti na tabulu napisu co a ako :)

Tu je trochu odlisny pripad z ciech.Dotycny ktory strielal bol oslobodeny,lebo sa branil.


Zabil si už vlastnoručne aspoň zviera?

Povedzme prasa. A ponoril si ruku s nožom do pulzujúceho tela?
(aj keď s pištoľou je to menej osobné)
Viper
15.07.11,08:42
rudopp: vsetko tu je len v hypotetickej rovine.Ako som uz pisal vyssie -Ja si tiez neviem teraz predstavit ci by som toho zmetka dokazal zastrelit(postrelit)

a nie este som nikomu nepichol kudlu do brucha - a ani sa nechystam.

Zviera - nejaka strelba na potkany v mladosti bola :)

Ty vies teraz s istotou povedat,ze ked ti vbehne do domu zlodej a bude ti tam sermovat nozom s poznamkami typu vsetkych Vas podrezem tak budes na neho kukat?
Mozno ano a mozno ho postrelis(zastrelis).

Nepripada ti paintball alebo airsoft ako psychicky nacvik na taketo situacie.
Tiez je to strelba na zive terce,len s rozdielom ze dotycny to prezije.
Takze este raz neviem,ako by som zareagoval ja v tej chvili - ale dufam,ze spravne.
Nandrolon
15.07.11,08:45
Zabil si už vlastnoručne aspoň zviera?

Povedzme prasa. A ponoril si ruku s nožom do pulzujúceho tela?
(aj keď s pištoľou je to menej osobné)

Tak ja tu z tohoto plačem od smiechu, dobréééééééééééé :D:D:D
Nandrolon
15.07.11,08:47
paintball aj airsoft sú iba hry, s realitou to má spoločné ako pilotovanie lietadla naostro a doma na nintende ...
Viper
15.07.11,09:00
paintball aj airsoft sú iba hry, s realitou to má spoločné ako pilotovanie lietadla naostro a doma na nintende ...

Niekto bere strelbu na behajuce zive ciele tiez ako hru :D

Kedysi davno ked som sa este na PC aj hral hry bol taky simulator MS flight simulator, ktory sa tvaril velmo realisticky.Nie systemom - sipka dopredu a letim.
Takze nie vsetky simulatory su vzdialene od reality.
srska
15.07.11,09:07
Niekto bere strelbu na behajuce zive ciele tiez ako hru :D

Kedysi davno ked som sa este na PC aj hral hry bol taky simulator MS flight simulator, ktory sa tvaril velmo realisticky.Nie systemom - sipka dopredu a letim.
Takze nie vsetky simulatory su vzdialene od reality.ja poviem takto: na simulátore (ale skutočnom) je to ťažšie ako v realite. je dobrý a aj určený hlavne na získavanie návykov pri nacvičovaní neštandardných a núdzových situáciách, ktoré môžu vzniknúť počas reálneho letu.
Nandrolon
15.07.11,09:08
viem o čom píšeš, ale je to "iba simulátor", ja viem že on "teoreticky trochu naučí", ale chýba tam jedna zásadná vec, pre ktorú to iba ostane vždy simulátorom. A to vylučovanie adrenalínu, kortizolu a iných hormónov. Zjednodušene povedané, najdôležitejší je ten pocit "skutočnosti" ovládanie sa v krízových situáciách a pod...
Darmo budem vediť čo znamenajú všetky budíky ak ma podfukne prvý poryv vetra a ja pôjdem po krídle k zemi...
Lietam RC vetrone. Vieš koľkým ľuďom to "ide" na simulátoroch a hneď po štarte ho zapichnú do zeme ? Sám som si tým prešiel, preto mám aj všetky možné simulátory na RC, ale nikdy som na nich netrénoval, ovládam to nie svojím rádiom ale normálne joystickom a beriem to vždy ako hru, ktorá nemá nič spoločné s realitou.
Samozrejme netvrdím že airsoft nemôže naučiť narábať so zbraňou, čo sa týka technicky, pohybovať sa s ňou a nacvičiť presnosť, technicku a tak.
Nikdy ale nenaučí ten pocit strachu, stres, zodpovednosť atď, to sa jednoducho naučiť nedá.
kolomankraslan
15.07.11,09:09
Cele to bolo tak ze sa otvorili dvere , utocnik vlastne nejaky fetak skombinovany s alkoholikom stlaceny na zem , prichod policie dosli o vsetkom vedel a on vravel ze si pomylil dom a ze je v pezinku na ubytovni hlavne ze sme z banskej bystrice
Potom si ho policajti odviedli .
Nandrolon
15.07.11,09:12
srska, podľa mňa to nie je ani ťažšie, ani ľahšie ale jednoducho je to INÉ. Psychika dokáže urobiť zo simulátorového experta človeka, ktorý v krízovej situácií "zkamení" že by si sa krvi nedorezal, pritom teóriu aj techniku bude mať v malíčku, ale v tej chvíli nijako nebude konať, lebo bude mať problém vôbec sám so svojou telesnou schránkou a mozog mu vtedy úplne odíde, nebude vedieť ani ako sa volá...

ps: ale sám uznávam, že aj to je lepšie ako "nič" a aj ten čo hráva paintball bude vedieť lepšie a bezpečnejšie narábať so zbraňou ako niekto čo ani nebol na vojne...
srska
15.07.11,09:14
viem o čom píšeš, ale je to "iba simulátor", ja viem že on "teoreticky trochu naučí", ale chýba tam jedna zásadná vec, pre ktorú to iba ostane vždy simulátorom. A to vylučovanie adrenalínu, kortizolu a iných hormónov. Zjednodušene povedané, najdôležitejší je ten pocit "skutočnosti" ovládanie sa v krízových situáciách a pod...
Darmo budem vediť čo znamenajú všetky budíky ak ma podfukne prvý poryv vetra a ja pôjdem po krídle k zemi...
Lietam RC vetrone. Vieš koľkým ľuďom to "ide" na simulátoroch a hneď po štarte ho zapichnú do zeme ? Sám som si tým prešiel, preto mám aj všetky možné simulátory na RC, ale nikdy som na nich netrénoval, ovládam to nie svojím rádiom ale normálne joystickom a beriem to vždy ako hru, ktorá nemá nič spoločné s realitou.
Samozrejme netvrdím že airsoft nemôže naučiť narábať so zbraňou, čo sa týka technicky, pohybovať sa s ňou a nacvičiť presnosť, technicku a tak.
Nikdy ale nenaučí ten pocit strachu, stres, zodpovednosť atď, to sa jednoducho naučiť nedá.
prepáč, klikol som omylom (neviem či to ide zmazať) len na koniec: nikto ťa nezoberie na prvý vývozný let v kurze, kým nemáš niečo "odlietané" na simulátore. (hovorím o armáde)
už je to "nevhodné" preč
a ešte doplním ku krízovým situáciám: preto sa robil (aj robí) veľmi prísny výber na úlz - psychofyziologické testy (zo 100 prejde možno 10)
stanco007
15.07.11,09:16
Treba si nastudavat co je " krajna nudza " a " nutna obrana ". Pokial vlastnis Ofic. zbran, mas aj zbrojny preukaz a je jedno ci mas sk. A alebo B. Zbran mas predpokladam na ochranu osoby a majetku... V pripade, ze prichytim zlodejov ( a nemusi to byt len na mojom majetku ), tak ich vyzvem aby upustili od trestneho konania a lahli si na zem... Pokial by zautocili, tak strielam na nohy... ( treba ale zvazit o aky utok by slo, mozno by stacil ako varovanie a vyzva pred upustenim trestneho konania vystrel do vzduchu ) V tom pripade by uz neslo o krajnu nudzu ale nutnu obranu... Ale dokazovanie pri pouziti zbrane je na dlhe lakte... Lepsie nestrielat len dat vyzvu...
rudopp
15.07.11,09:20
srska, podľa mňa to nie je ani ťažšie, ani ľahšie ale jednoducho je to INÉ. Psychika dokáže urobiť zo simulátorového experta človeka, ktorý v krízovej situácií "zkamení" že by si sa krvi nedorezal, pritom teóriu aj techniku bude mať v malíčku, ale v tej chvíli nijako nebude konať, lebo bude mať problém vôbec sám so svojou telesnou schránkou a mozog mu vtedy úplne odíde, nebude vedieť ani ako sa volá...

ps: ale sám uznávam, že aj to je lepšie ako "nič" a aj ten čo hráva paintball bude vedieť lepšie a bezpečnejšie narábať so zbraňou ako niekto čo ani nebol na vojne...

Presne.

A to pulzujúce telo neleží nehybne.

Tá sviňa aj "sviňa" sa hádže, lebo bojuje o život (tú sviňu museli ešte 2 držať, lebo mala cez 170 kg)
Nandrolon
15.07.11,09:23
To bola teda riadna sviňa keď ani skapať po zápichu nechcela :-)))))))))))
buchač
15.07.11,09:26
Treba si nastudavat co je " krajna nudza " a " nutna obrana ". Pokial vlastnis Ofic. zbran, mas aj zbrojny preukaz a je jedno ci mas sk. A alebo B. Zbran mas predpokladam na ochranu osoby a majetku... V pripade, ze prichytim zlodejov ( a nemusi to byt len na mojom majetku ), tak ich vyzvem aby upustili od trestneho konania a lahli si na zem... Pokial by zautocili, tak strielam na nohy... V tom pripade by uz neslo o krajnu nudzu ale nutnu obranu... Ale dokazovanie pri pouziti zbrane je na dlhe lakte... Lepsie nestrielat len dat vyzvu...

...štyri stránky prečítané ...:confused:

Konečne niečo ,čo dáva zmysel ...aj hlavu , aj pätu to má ...:cool:

Vidno , kto vlastní ZP a kto nie ....;)

Ešte si počkám na zopár príspevkov , doteraz som sa len usmieval :---....možno sa aj neskôr zasmejem ...:D:D:D:D
stanco007
15.07.11,09:32
...štyri stránky prečítané ...:confused:

Konečne niečo ,čo dáva zmysel ...aj hlavu , aj pätu to má ...:cool:

Vidno , kto vlastní ZP a kto nie ....;)

Ešte si počkám na zopár príspevkov , doteraz som sa len usmieval :---....možno sa aj neskôr zasmejem ...:D:D:D:D
Buchac, cakal som kedy sa do tejto temy zapojis :D
rudopp
15.07.11,09:38
To bola teda riadna sviňa keď ani skapať po zápichu nechcela :-)))))))))))


Najprv bola do mozgu strelená mäsiarským pukálom.

Len kým znehybnie - pár minút to trvá.
A kope ako sviňa - taká 200 kg môže aj nohu zlomiť :) .
legolas
15.07.11,09:43
..ja hrajem tenis a porazil som aj Nadala na nete:) myslím si, že aj toho zlodeja by som zvládol ľavou zadnou.., pod posteľou mám sekeru...
buchač
15.07.11,10:34
Buchac, cakal som kedy sa do tejto temy zapojis :D

...nestíham ...na chalupe som po mesiaci skoro ....:rolleyes:
Teraz sa ešte aj do lesa chystám pozrieť ...už sú kuriatka ...:)

Veď preto aj ale čakám na ďalšie príspevky ....reakcia bude na dobrú noc ...;)

Trochu do reálu uvediem ...:---:D:---:D:D:D
Ice dive
15.07.11,11:45
srska, podľa mňa to nie je ani ťažšie, ani ľahšie ale jednoducho je to INÉ. Psychika dokáže urobiť zo simulátorového experta človeka, ktorý v krízovej situácií "zkamení" že by si sa krvi nedorezal, pritom teóriu aj techniku bude mať v malíčku, ale v tej chvíli nijako nebude konať, lebo bude mať problém vôbec sám so svojou telesnou schránkou a mozog mu vtedy úplne odíde, nebude vedieť ani ako sa volá...

ps: ale sám uznávam, že aj to je lepšie ako "nič" a aj ten čo hráva paintball bude vedieť lepšie a bezpečnejšie narábať so zbraňou ako niekto čo ani nebol na vojne...
presne tak... reálna sitácia je niečo úplne iné ako hoc aký simulátor... podľa mňa ani paitball nie je o nácviku na krízovú situáciu, lebo skôr ako ju začneš hrať tak vieš, hráme to piati, na tomto území a keď schytám 3 farebné gulky môžem ísť spokojne domov...
to čo najviac ovplyvňuje danú situáciu je možné riziko do ktorého človek ide a pocit nepoznaného čo sa môže stať, na simulátore to predsa len každý vie, keď to pokašlem môžem ísť spokojne domov:D

zoberme si len situáciu pri šoférovaní, každý vie, že v zime keď chytí šmyk, nikdy neskákať na brzdu lebo sa situácia ešte zhorší a koľko ľudí to podvedome v zlomku sekundy spraví len pri prvom otrase auta..:D:D:D:D
Nandrolon
15.07.11,14:07
s tvojím príspevkom fakt plne súhlasím, jednoducho simulátor nenasimuluje správanie tvojho mozgu v krízovej situácii, proste tam chýba tá realita, tá zodpovednosť, tá bolesť, a všetky tie detaily okolo toho /všetko sa vlastne na zemeguli skladá iba z detailov/...
Tie hormóny, strach, finančná zodpovednosť, prípadne koniec života...
Je to niečo ako "simulátor smrti" - nič také neexistuje, lebo jednotucho smrť sa nedá nasimulovať...
buchač
15.07.11,18:46
....ej , to bude ale na dlhšie lakte ...

Naše konanie podlieha zákonu!
Nie sme v žiadnom akčnom filme, a či sa nám to páči alebo nie, naše vedomosti v akomkoľvek bojovom umení použijeme naozaj iba ako posledné možné riešenie adekvátneho problému.
Nezabúdame, že najlepšia technika sebaobrany je vyhnúť sa problémovej situácii alebo diplomatické riešenie.


Vlamali sa mi,alebo skor chceli do rodinneho domu na moj sukromny majetok ale bol som doma .
Aky zakon je teraz na slovensku ze ak chitim niekoho na vlastnom pozemku ako v amerike ?
.
ÁNO ...môžeš vytiahnuť zbraň ......no nie je to len tak jednoduché ...nie vždy a nie za každých okolností ...
...v USA sa riadia na túto tému v podstate ešte z čias minulých ..."môj dom ,môj hrad " ...
Tento zákon sa ľudovo nazýva " farmársky " zákon ...ide o to ,že časoch divokého západu vtedy sa najprv strieľalo a až potom nasledovala otázka ...

..no ak by ťa policajti chytili s pištoľou v ruke, musel by si to odôvodniť,prečo ju máš a či máš povolenie na držanie zbrane...(ten zlodej by ťa mohol obviniť pre pokus o vraždu a nezáležalo by na tom, že sa ti išiel vlámať do domu)
..a taký zákon u nás neplatí, že cudziu osobu na svojom pozemku môžeš zastreliť...my na to máme políciu...a nie sme v Amerike...
...zle formulované trošička ...
Policajti ma chytia so zbraňou v ruke ...no a čo ????...vo vlastnom obydlí ???
Zlodej ????....a odkiaľ ja mám vedieť ,či je to zlodej ???...ča ak je to niekto iný ??? ...a ja bránim len svoj majetok a blízke osoby v rámci zákona ???

no ak by ho aj postrelil, tak by musel dokázať, že to bolo nutné....

teoreticky vytiahnuť zbraň môžeš, ale len na to, aby si zlodeja "zdržal" do príchodu polície... avšak problém budeš mať, ak vytiahneš zbraň a zlodej bude mať zbraň tiež a bude rýchlejší... dá ťa dole a môže sa to vyhodnotiť ako sebaobrana... veď on ťahal prvý... a na súde povie... išiel som okolo toho domu, počul som ženský krik, pomóc zlodej, tak som chcel v dobrej viere ísť na pomoc, a tam ten chlapík s búchačkou na mňa mieril... tak som myslel, že to je ten zlodej a chce ma zastreliť... no čo by ste robili vy na mojom mieste? tiež mám rodinu...
...postrelil ????...;););)
Dobrý príklad , aj tak sa dá...no skúsení už neťahajú -netasia ...tí už idú na vec pripravení , s obtiahnutou zbraňou , náboj v komore a odistená búchačka ...

:eek::eek::eek::eek::eek:
ty si to uz zazil,ked mas takuto bujnu fantaziu?
ale vymyslel si to ozaj dobre,mohlo by to skoncit i takto
...osky ,osky ....smej sa ,smej .......smích přejde jak psa motor ...:rolleyes:

Predpokladam, ze zbran mas legalne.
Takze na kurze vas museli poucit,kedy zbran mozete pouzivat, nie?;)
Na kurze sa učia len zákony , zdravotná ........maximálne môže dôjsť k situácii ,že komisia chce vidieť ovládanie zbrane ......

dobrý link:)
ako píšeš stať sa môže všeličo, mať zbroják, ešte neznamená že vie narábať zo zbraňou... (koľko ľudí má vodičák a nevie jazdiť...) druhá vec, je ako zručný je protivník a do akej miery to vie odhadnúť dotyčný... myslím, že je to vždy o riziku, lebo nevie ako protivník zareaguje a aké má prostriedky...
...perfektný postreh ...

bohuzial v tomto bananistane existuje institut "primerana obrana"

priklad: ak niekto na teba vytiahne noz a ty ho postrelis tak mas pruser, pretoze to nebola primerana, ale neprimerana obrana

P.S. znamy pravnik tvrdi ze v takychto pripadoch je lepsie "nezanechat" svedkov...
...primeraná obrana ????....prečítaj si NO a KN ...budeš z omylu vyvedený ,nakoľko
ZÁKON 300 z 20. Mája 2005 – TRESTNÝ ZÁKON
§24 – Krajná núdza
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.
Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.
§25 - Nutná obrana
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom. Strana 304 Zbierka zákonov č.300/2005 Čiastka 129.
Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.
Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.
Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.
§26 - Oprávnené použitie zbrane
Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.

s tvojím príspevkom fakt plne súhlasím, jednoducho simulátor nenasimuluje správanie tvojho mozgu v krízovej situácii, proste tam chýba tá realita, tá zodpovednosť, tá bolesť, a všetky tie detaily okolo toho /všetko sa vlastne na zemeguli skladá iba z detailov/...
Tie hormóny, strach, finančná zodpovednosť, prípadne koniec života...
Je to niečo ako "simulátor smrti" - nič také neexistuje, lebo jednotucho smrť sa nedá nasimulovať...
...presne tak ...

Osobne tvrdím , že na vytiahnutie zbrane je potrebná odvaha a následne ale aj pevné rozhodnutie použitie zbrane samotnej ...

Jeden,dva príklady z reálu :

Do klenotníctva vošli dvaja ...obaja mali zbraň a aj kukly na hlavách ...
Pracovník po výzve " prepad " si ťažkú hlavu z toho nerobil ...tasil spod pultu zbraň ,zdupľoval obom ...aj jeden aj druhý to schytali do hlavy a do krku ...
No problema ...

Do dvora vošla partia 5-tich spolubčanov ...2 -3 v rukách mali vraj sekeru ...
Majiteľ ich vyzval , aby vypadli ...no opak sa udial ...nuž nelenil ,zbehol do domu po guľovnicu ...štyria to schytali do hrude ...jeden do chrbta a práve za toho posledného mal potom opletačky , nakoľko už nešlo o tú NO a ano KN ...
Z problémov ho vysekal právnik - operoval psychickým rozrušením a podobne , vyfasoval podmienku...

Niekto sa na skúsenosti pýtal ...
Tie moje ???
Hm...mierili na mňa už , nie raz sa stalo , stiahnuté polky som mal vtedy statočne ;):---
Mieril som aj ja ...mal som možnosť vtedy vidieť strach v očiach ...
Aj iné spôsoby zbrane som použil .......no to je o niečom inom ;)
Zažil som , snažil sa o mňa , postraumatický šok ...keďže som o príznakoch už vtedy vedel , tak som predýchal ........ale jazvu po devine mám dodnes

Inak , uvedený link http://www.webforum.sk/ je diskusné fórum o zbraniach a problematike ...
Ako členovia sú tam príslušníci ozbrojených jednotiek , polície ,kukláčov , právnici a sudcovia ;)........a aj ja ... :---:D
Kto má zájem , preštuduje ....ale je to na dlhé čítanie ...:---
video1983
15.07.11,19:02
skoda ze nie je farmarsky zakon na slovensku!!
arizona
15.07.11,19:09
....ej , to bude ale na dlhšie lakte ...

Naše konanie podlieha zákonu!
Nie sme v žiadnom akčnom filme, a či sa nám to páči alebo nie, naše vedomosti v akomkoľvek bojovom umení použijeme naozaj iba ako posledné možné riešenie adekvátneho problému.
Nezabúdame, že najlepšia technika sebaobrany je vyhnúť sa problémovej situácii alebo diplomatické riešenie.


ÁNO ...môžeš vytiahnuť zbraň ......no nie je to len tak jednoduché ...nie vždy a nie za každých okolností ...
...v USA sa riadia na túto tému v podstate ešte z čias minulých ..."môj dom ,môj hrad " ...
Tento zákon sa ľudovo nazýva " farmársky " zákon ...ide o to ,že časoch divokého západu vtedy sa najprv strieľalo a až potom nasledovala otázka ...

...zle formulované trošička ...
Policajti ma chytia so zbraňou v ruke ...no a čo ????...vo vlastnom obydlí ???
Zlodej ????....a odkiaľ ja mám vedieť ,či je to zlodej ???...ča ak je to niekto iný ??? ...a ja bránim len svoj majetok a blízke osoby v rámci zákona ???

...postrelil ????...;););)
Dobrý príklad , aj tak sa dá...no skúsení už neťahajú -netasia ...tí už idú na vec pripravení , s obtiahnutou zbraňou , náboj v komore a odistená búchačka ...

...osky ,osky ....smej sa ,smej .......smích přejde jak psa motor ...:rolleyes:

Na kurze sa učia len zákony , zdravotná ........maximálne môže dôjsť k situácii ,že komisia chce vidieť ovládanie zbrane ......

...perfektný postreh ...

...primeraná obrana ????....prečítaj si NO a KN ...budeš z omylu vyvedený ,nakoľko
ZÁKON 300 z 20. Mája 2005 – TRESTNÝ ZÁKON
§24 – Krajná núdza
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.
Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.
§25 - Nutná obrana
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom. Strana 304 Zbierka zákonov č.300/2005 Čiastka 129.
Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.
Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.
Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.
§26 - Oprávnené použitie zbrane
Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.

...presne tak ...

Osobne tvrdím , že na vytiahnutie zbrane je potrebná odvaha a následne ale aj pevné rozhodnutie použitie zbrane samotnej ...

Jeden,dva príklady z reálu :

Do klenotníctva vošli dvaja ...obaja mali zbraň a aj kukly na hlavách ...
Pracovník po výzve " prepad " si ťažkú hlavu z toho nerobil ...tasil spod pultu zbraň ,zdupľoval obom ...aj jeden aj druhý to schytali do hlavy a do krku ...
No problema ...

Do dvora vošla partia 5-tich spolubčanov ...2 -3 v rukách mali vraj sekeru ...
Majiteľ ich vyzval , aby vypadli ...no opak sa udial ...nuž nelenil ,zbehol do domu po guľovnicu ...štyria to schytali do hrude ...jeden do chrbta a práve za toho posledného mal potom opletačky , nakoľko už nešlo o tú NO a ano KN ...
Z problémov ho vysekal právnik - operoval psychickým rozrušením a podobne , vyfasoval podmienku...

Niekto sa na skúsenosti pýtal ...
Tie moje ???
Hm...mierili na mňa už , nie raz sa stalo , stiahnuté polky som mal vtedy statočne ;):---
Mieril som aj ja ...mal som možnosť vtedy vidieť strach v očiach ...
Aj iné spôsoby zbrane som použil .......no to je o niečom inom ;)
Zažil som , snažil sa o mňa , postraumatický šok ...keďže som o príznakoch už vtedy vedel , tak som predýchal ........ale jazvu po devine mám dodnes

Inak , uvedený link http://www.webforum.sk/ je diskusné fórum o zbraniach a problematike ...
Ako členovia sú tam príslušníci ozbrojených jednotiek , polície ,kukláčov , právnici a sudcovia ;)........a aj ja ... :---:D
Kto má zájem , preštuduje ....ale je to na dlhé čítanie ...:---
Ďuri, kde si sa flakal?
Vsetci sme ta tu cakai,pokym to tu uvedies na spravnu mieru :---;)
http://nd01.jxs.cz/719/217/723c554ed1_34786611_u.jpg
buchač
15.07.11,19:22
Ďuri, kde si sa flakal?
Vsetci sme ta tu cakai,pokym to tu uvedies na spravnu mieru :---;)
http://nd01.jxs.cz/719/217/723c554ed1_34786611_u.jpg

...he , povinnosti ...

Na chalupe sa liečim z liečenia ...:---:D:D:D
stanco007
16.07.11,05:01
skoda ze nie je farmarsky zakon na slovensku!!
Presne tak. Skus na pachatela, zlodeja a pod vypalit na jeho chrbat ( bude celom od teba ) a si jasny... Uz ti nepomoze ani svätena voda... Hadam len pravnik na urovni pana boha a plna kesen eur :D A nikoho nebude zaujimat, ze ti kradol na tvojom majetu, predtym ti zbil do bezvedomia manzelku... Vyhodnotia to, ze utok pocas strelby uz netrval ( NO) a ani priamo hroziace nebezpecenstvo ( KN )... Cize si strielal nedovelene... V Amerike to nehrozi. Pan ti odpali hlavu a stat sa postara o telo... On je pan na svojom majetku... Ale pravdou je, ze to tam aj tak vyzera, ze zbrane maju 16-nast rocni a sa strielaju na skolach... V tomto by si mali urobit razne poriadky
Nandrolon
16.07.11,12:38
...ešte pomôže ho obrátiť a dať mu jednu zpredu.....
rudopp
16.07.11,14:26
...ešte pomôže ho obrátiť a dať mu jednu zpredu.....

Alebo zavolať naňho :

Hej. A prstene tu necháš ??

(čo keď sa sám otočí :D )
Nandrolon
16.07.11,19:16
kua ty ma chceš na noc zabiť ??????????????????
buchač
17.07.11,06:55
....ej , to bude ale na dlhšie lakte ...

Naše konanie podlieha zákonu!
Nie sme v žiadnom akčnom filme, a či sa nám to páči alebo nie, naše vedomosti v akomkoľvek bojovom umení použijeme naozaj iba ako posledné možné riešenie adekvátneho problému.
Nezabúdame, že najlepšia technika sebaobrany je vyhnúť sa problémovej situácii alebo diplomatické riešenie.


...na doplnenie ...z môjho blogu ....

ZBRAŇ ...

Nenosím zbraň, aby som zabíjal.
Nosím ju, aby som nebol zabitý.

Nenosím zbraň, aby som desil ľudí.
Nosím ju, pretože svet občas dokáže byť desivé miesto.

Nenosím zbraň preto, že som paranoidný.
Nosím ju, pretože vo svete existujú skutočné nebezpečia.

Nenosím zbraň preto, že sem zlý.
Nosím ju preto, že už som vo svojom živote videl dosť zla.

Nenosím zbraň preto, že nenávidím vládu.
Nosím ju preto, že do niektorých vecí mi vláda nemá čo rozprávať .

Nenosím zbraň preto, že sa teším, až ju použijem.
Nosím ju, aby som sa raz nemusel po zbytok svojho života nenávidieť za to, že som nebol pripravený.

Nenosím zbraň ako náhradu pohlavného orgánu.
Nosím ju preto, že v ohrození mi originál veľmi nepomôže.

Nenosím zbraň preto, že chcem niekoho zastreliť.
Nosím ju preto, že chcem zomrieť v deväťdesiatke v posteli, nie zajtra na chodníku.

Nenosím zbraň preto, aby som cítil ako muž.
Nosím ju preto, že muž sa dokáže postarať o seba a svojich blízkych.

Nenosím zbraň preto, že by som si pripadal menejcenný.
Nosím ju preto, že proti niekoľkým útočníkom by som bol s holými rukami menejcenný.

Nenosím zbraň preto, aby som si hral na policajta.
Nosím ju preto, že v prípade ohrozenia pravdepodobne žiadny policajt nebude v blízkosti .

Nenosím zbraň preto, aby som vyhľadával problémy.
Nosím ju preto, že si problémy môžu nájsť mňa .

Nenosím zbraň preto, že by som miloval zbrane.
Nosím ju preto, že milujem život a ľudí , ktorí mu dávajú zmysel.

http://www.porada.sk/blog.php?b=498

P.S.:
Myšlienky neznámeho ...no súhlasím s nimi ...
pepsikova
17.07.11,07:05
...achjaj..keď ja mám najradšej takéto vykonštruované a dopredu poriešené situácie, keď nám zlodej lezie do chalupy a my máme v ruke pištolu a vôbec nemáme strach, či aj on nie...a tie dedukcie- šmarjá...lebo nevieme, že ak čapneme zlodeja na svojom grunte s pištolkou v ruke a on nás pred políciou obviní, že sme na neho mierili či nebodaj vystrelili, ako to dopadne...a zlodejko si bude kradnúť o tri domy ďalej a my budeme mať poťahovačky s políciou a vysvetlovačky , že prečo, načo, od kedy a kvoli čomu tú pištolu máme doma...akoby sme to nepoznali!...
buchač
17.07.11,07:26
...achjaj..keď ja mám najradšej takéto vykonštruované a dopredu poriešené situácie, keď nám zlodej lezie do chalupy a my máme v ruke pištolu a vôbec nemáme strach, či aj on nie...a tie dedukcie- šmarjá...lebo nevieme, že ak čapneme zlodeja na svojom grunte s pištolkou v ruke a on nás pred políciou obviní, že sme na neho mierili či nebodaj vystrelili, ako to dopadne...a zlodejko si bude kradnúť o tri domy ďalej a my budeme mať poťahovačky s políciou a vysvetlovačky , že prečo, načo, od kedy a kvoli čomu tú pištolu máme doma...akoby sme to nepoznali!...

...ach jaj ....keď zasa ja mám najradšej takéto názory ( neznalých problematiky - sorry ...:rolleyes: )....

...a tie dedukcie už vopred , že ako to dopadne ...????........pepsi neblázni ...šak ma vytáčaš do biela ...;)

...a vysvetlovačky ???...že prečo ,načo a nebodaj odkedy ???...kua , šak majú evidenciu na úseku zbraní a streliva , šak pozriem ....no nie ???

Kvôli čomu ????.....

Skupina " A " a " B " - na ochranu mojej osoby a príbuzných a môjho majetku ....tak znie dôvod v žiadostiach ...
Skupina "A" oprávňuje mať zbraň v stave , ktorý umožňuje okamžité použitie zbrane ( samozrejme s určitými obmedzeniami ...MHD , lode , vlaky ....)
pepsikova
17.07.11,07:45
...juraj, neblbni, sám dobre vieš, ako to je v praxi...a nejeduj sa, viem, že si múdry,ibaže naša polícia nie..a sama viem na vlastnej koži, ako to bolo, keď sa našim na chatu vpratal zlodej a švagor (bývalý policajt na dôchodku)vytiahol zbraň...takže prepáč...
PotPalo
17.07.11,20:28
Vlamali sa mi,alebo skor chceli do rodinneho domu na moj sukromny majetok ale bol som doma .
Aky zakon je teraz na slovensku ze ak chitim niekoho na vlastnom pozemku ako v amerike ?
.
Počkať si na zlodeja pekne za rohom s hasákom v ruke, potom ho poriadne ovaliť po hlave a zavolať políciu. Vlastniť hasák je dovolené.:D

Ak už strieľaš po zlodejovi, tak poriadne, treba ho zabiť, a potom v noci zakopať na záhrade. Ale pozor, ak by to takto robil každý, tak by to časom začalo byť podozrivé, že je na Slovensku zrazu nejako málo zlodejov.;)
siso123
09.01.14,14:53
Chcem sa opýtať či by som na zlodeja mohol vytiahnuť airsoftovú zbraň. Nie že by som chcel do neho strielať ale iba namieriť a strašiť kým prídu policajti.
buchač
09.01.14,15:55
Chcem sa opýtať či by som na zlodeja mohol vytiahnuť airsoftovú zbraň. Nie že by som chcel do neho strielať ale iba namieriť a strašiť kým prídu policajti.

siso

Otázka by mohla mať tie dve roviny odpovedí , zákon a realita :

1. Podľa zákona môže vytiahnuť zbraň na svoju obranu aj ten , kto nemá zbrojný preukaz .
Čiže , ak by ku mne vošiel ( nazvem ) narušiteľ súkromia a ja by som nebol doma , tak kľudne by mohla manželka použiť moju zbraň ... samozrejme záleží od viacerých faktorov ...
Takže tú softovú by si aj mohol použiť ...

2. Realita je ale proste iná !!!
Musíš vziať do úvahy aj ten fakt , že airsoftka sa dá rozoznať od ostrej zbrane .
Ďalšou otázkou je aj to , čo v prípade , ak ten narušiteľ je rozhodnutý dokonať ten svoj čin do konečného dôsledku .

Musíš vziať do úvahy aj to , že poniektorý jedinec je odhodlaný ku všetkému a keď je nebodaj ešte pod vplyvom dobrých materiálov ( chlast , mariška a vyššie štádia ) ...
Alebo ten horší prípad .
Čo v prípade , ak by bol narušiteľ ozbrojený tiež a dokonca ostrým kvérom a ten by sa prípadne rozhodol použiť ???

Čo by si robil , ak natrafíš na takého maníka ???
Airsoftka je potom na dve veci ........na nič a na to druhé ....

Ja vravím iba všeobecne a jednoducho ...
Na tejto stránke je to podrobnejšie a zložitejšie ...
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=12&t=7981
command
10.01.14,18:16
Chcem sa opýtať či by som na zlodeja mohol vytiahnuť airsoftovú zbraň. Nie že by som chcel do neho strielať ale iba namieriť a strašiť kým prídu policajti.

siso

Otázka by mohla mať tie dve roviny odpovedí , zákon a realita :

1. Podľa zákona môže vytiahnuť zbraň na svoju obranu aj ten , kto nemá zbrojný preukaz .
Čiže , ak by ku mne vošiel ( nazvem ) narušiteľ súkromia a ja by som nebol doma , tak kľudne by mohla manželka použiť moju zbraň ... samozrejme záleží od viacerých faktorov ...
Takže tú softovú by si aj mohol použiť ...

2. Realita je ale proste iná !!!
Musíš vziať do úvahy aj ten fakt , že airsoftka sa dá rozoznať od ostrej zbrane .
Ďalšou otázkou je aj to , čo v prípade , ak ten narušiteľ je rozhodnutý dokonať ten svoj čin do konečného dôsledku .

Musíš vziať do úvahy aj to , že poniektorý jedinec je odhodlaný ku všetkému a keď je nebodaj ešte pod vplyvom dobrých materiálov ( chlast , mariška a vyššie štádia ) ...
Alebo ten horší prípad .
Čo v prípade , ak by bol narušiteľ ozbrojený tiež a dokonca ostrým kvérom a ten by sa prípadne rozhodol použiť ???

Čo by si robil , ak natrafíš na takého maníka ???
Airsoftka je potom na dve veci ........na nič a na to druhé ....

Ja vravím iba všeobecne a jednoducho ...
Na tejto stránke je to podrobnejšie a zložitejšie ...
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=12&t=7981
Buchac a uz si skusil z 3 metrovej vzdialenosti dostat airosftkou napr do tvare? Teda aspon nejakou kvalitnou, lebo ja som dostal z cca 20metrov a stacilo mi. A to neratam ze by si do neho vystrielal plny zasobnik :D
buchač
10.01.14,18:26
Buchac a uz si skusil z 3 metrovej vzdialenosti dostat airosftkou napr do tvare? Teda aspon nejakou kvalitnou, lebo ja som dostal z cca 20metrov a stacilo mi. A to neratam ze by si do neho vystrielal plny zasobnik :D

Osobne som dostal zo vzduchovky ( mladé časy ) jednu šlahu zo vzduchovky , len taká gulička urobená z toho tenkého alobalu , čo sa doň balia vianočné čokoládky - ozdoby .
Stačilo mi jednu do stehna cez oblečenie a modrina jak veľký popolník ....

Na otázke nezvyknem odpovedať otázkou , ale :
Dostal si už niekde do hociakej časti tela 9 mm Luger ?
Lebo ja hej ....a mesiac som maródoval ...

Takže odpoviem asi takto .
Ty budeš strieľať celý zásobník ....šak nejak zvládnem ...
Ale ak Ty dostaneš jednu lepšie mierenú a odnesú Ťa v čiernej sanitke ...
A to nerátam , že v mojej devine ich mám ja naládovaných 14 dobrých kamarátov . Tá druhá polovička včeličiek sú tzv. expanzné , toť iná kvalitka ...tie by si nerozchodil .

Capisci ???
command
10.01.14,18:40
Buchac a uz si skusil z 3 metrovej vzdialenosti dostat airosftkou napr do tvare? Teda aspon nejakou kvalitnou, lebo ja som dostal z cca 20metrov a stacilo mi. A to neratam ze by si do neho vystrielal plny zasobnik :D

Osobne som dostal zo vzduchovky ( mladé časy ) jednu šlahu zo vzduchovky , len taká gulička urobená z toho tenkého alobalu , čo sa doň balia vianočné čokoládky - ozdoby .
Stačilo mi jednu do stehna cez oblečenie a modrina jak veľký popolník ....

Na otázke nezvyknem odpovedať otázkou , ale :
Dostal si už niekde do hociakej časti tela 9 mm Luger ?
Lebo ja hej ....a mesiac som maródoval ...

Takže odpoviem asi takto .
Ty budeš strieľať celý zásobník ....šak nejak zvládnem ...
Ale ak Ty dostaneš jednu lepšie mierenú a odnesú Ťa v čiernej sanitke ...
A to nerátam , že v mojej devine ich mám ja naládovaných 14 dobrých kamarátov . Tá druhá polovička včeličiek sú tzv. expanzné , toť iná kvalitka ...tie by si nerozchodil .

Capisci ???
Ty tu najprv povies o fetakoch ktory su nafetovany a napity a odrazu sa dokazes v takom stave trafit ?
buchač
10.01.14,18:53
Ty tu najprv povies o fetakoch ktory su nafetovany a napity a odrazu sa dokazes v takom stave trafit ?
add. 1 - náhoda je blbec ....aj nafetovaní alebo opití ( do určitej miery ) zabíjali ... alebo sa mýlim ???
add. 2 - je to ( vyššie uvedený ) môj názor
add. 3 - nech každý koná , ako myslí
add. 4 - každý je frajerom len do tej doby , pokiaľ na lámanie chleba nepríde
add. 5 - neriešim absolútne témy alebo situácie ..." čo keby ? " ...realita je vždy iná ako tréningové pole ...

Body 1 - 5 je možné poprehadzovať podľa ľubovôle ...
command
10.01.14,19:14
Ty tu najprv povies o fetakoch ktory su nafetovany a napity a odrazu sa dokazes v takom stave trafit ?
add. 1 - náhoda je blbec ....aj nafetovaní alebo opití ( do určitej miery ) zabíjali ... alebo sa mýlim ???
add. 2 - je to ( vyššie uvedený ) môj názor
add. 3 - nech každý koná , ako myslí
add. 4 - každý je frajerom len do tej doby , pokiaľ na lámanie chleba nepríde
add. 5 - neriešim absolútne témy alebo situácie ..." čo keby ? " ...realita je vždy iná ako tréningové pole ...

Body 1 - 5 je možné poprehadzovať podľa ľubovôle ...
To mas pravdu ze nahoda je blbec, mas to ako ked vdecembri prepadli romsku rodinu dvaja ozbrojeny lupici a skoncilo to tak ze jeden je mrtvy a druhy zdrhol inak by skoncil rovnako.
pavol54
10.01.14,19:20
Ty tu najprv povies o fetakoch ktory su nafetovany a napity a odrazu sa dokazes v takom stave trafit ?
add. 1 - náhoda je blbec ....aj nafetovaní alebo opití ( do určitej miery ) zabíjali ... alebo sa mýlim ???
add. 2 - je to ( vyššie uvedený ) môj názor
add. 3 - nech každý koná , ako myslí
add. 4 - každý je frajerom len do tej doby , pokiaľ na lámanie chleba nepríde
add. 5 - neriešim absolútne témy alebo situácie ..." čo keby ? " ...realita je vždy iná ako tréningové pole ...

Body 1 - 5 je možné poprehadzovať podľa ľubovôle ...
To mas pravdu ze nahoda je blbec, mas to ako ked vdecembri prepadli romsku rodinu dvaja ozbrojeny lupici a skoncilo to tak ze jeden je mrtvy a druhy zdrhol inak by skoncil rovnako.
tomu sa hovorí pre pripraveného náhody neexistujú
buchač
10.01.14,20:37
To mas pravdu ze nahoda je blbec, mas to ako ked vdecembri prepadli romsku rodinu dvaja ozbrojeny lupici a skoncilo to tak ze jeden je mrtvy a druhy zdrhol inak by skoncil rovnako.

Nečítal si predchádzajúce príspevky ?
Tak zopakujem z jedného môjho príspevku.
Jeden,dva príklady z reálu :


Do klenotníctva vošli dvaja ...obaja mali zbraň a aj kukly na hlavách ...
Pracovník po výzve " prepad " si ťažkú hlavu z toho nerobil ...tasil spod pultu zbraň ,zdupľoval obom ...aj jeden aj druhý to schytali do hlavy a do krku ...
No problema ...

Do dvora vošla partia 5-tich spolubčanov ...2 -3 v rukách mali vraj sekeru ...
Majiteľ ich vyzval , aby vypadli ...no opak sa udial ...nuž nelenil ,zbehol do domu po guľovnicu ...štyria to schytali do hrude ...jeden do chrbta a práve za toho posledného mal potom opletačky , nakoľko už nešlo o tú NO a ano KN ...
Z problémov ho vysekal právnik - operoval psychickým rozrušením a podobne , vyfasoval podmienku...

Rómska rodina o počte koľkých členov ???

...a OZBROJENÍ boli útočníci ????????
...a čím ???
Plyňákmi !!!!
http://www.cas.sk/clanok/267997/lupez-v-dome-vajdu-sa-zmenila-na-masaker-votrelca-40-ubil-na-smrt-aj-14-rocny-chlapec.html
Hm ...tiež mudrlanti ...
Poznal som jedného , ktorému som na vlastné želanie , na skúšku kaser dal do ksichtu ...a on , debo ...šak " inhalujeme " ...:rolleyes:
Indeed
11.01.14,08:54
Do dvora vošla partia 5-tich spolubčanov ...2 -3 v rukách mali vraj sekeru ...
Majiteľ ich vyzval , aby vypadli ...no opak sa udial ...nuž nelenil ,zbehol do domu po guľovnicu ...štyria to schytali do hrude ...jeden do chrbta a práve za toho posledného mal potom opletačky , nakoľko už nešlo o tú NO a ano KN ...
Z problémov ho vysekal právnik - operoval psychickým rozrušením a podobne , vyfasoval podmienku...
[/QUOTE]:[/QUOTE]

Pracoval som niekoĺko rokov na strednom Slovensku a dosť sa o tom vtedy rozprávalo
a tento prípad mal svoju predohru tým,že menovaní spoluobčania sa dotyčnému vyhrážali,že ho prídu zabiť
ten sa na to mal čas pripraviť ....vraj mal niekoĺko nabitých zbraní...
viktorviktor
11.01.14,18:42
čo má poznať policajt lepšie ako svoje topánky, /miesto policajta si dajte seba/:
§ 61 Použitie zbrane
(1) Policajt je oprávnený použiť zbraň iba a) v nutnej obrane 25) a krajnej núdzi, 26) b) ak sa nebezpečný páchateľ, proti ktorému zakročuje, na jeho výzvu nevzdá alebo sa zdráha opustiť úkryt, c) ak nemožno inak prekonať odpor smerujúci k zmareniu jeho služobného zákroku, d) aby zamedzil útek nebezpečného páchateľa, ktorého nemôže iným spôsobom zadržať, e) ak osoba, proti ktorej sa použila hrozba zbraňou alebo varovný výstrel do vzduchu, neuposlúchne výzvu policajta smerujúcu na zaistenie bezpečnosti inej alebo jeho vlastnej osoby, f) ak nemožno inak zadržať dopravný prostriedok, ktorého vodič bezohľadnou jazdou vážne ohrozuje život a zdravie osôb a na opakovanú výzvu alebo znamenie dané podľa osobitných predpisov 24) nezastaví g) aby odvrátil nebezpečný útok, ktorý ohrozuje strážený objekt alebo miesto, kde je vstup zakázaný, po márnej výzve, aby sa upustilo od útoku, h) aby zneškodnil zviera ohrozujúce život alebo zdravie osôb, i) aby v bezprostrednom priestore štátnej hranice prinútil zastaviť dopravný prostriedok, ktorého vodič na opakovanú výzvu alebo znamenie dané podľa osobitných predpisov 24) nezastaví.
(2) Zbraňou podľa odseku 1 a § 50 ods. 1 písm. r) sa rozumie strelná a bodná zbraň a zbraň hromadnej účinnosti. (3) Pred použitím zbrane je policajt povinný vyzvať osobu, proti ktorej zakročuje, aby upustila od protiprávneho konania, s výstrahou, že bude použitá zbraň. Pred použitím strelnej zbrane je policajt povinný použiť tiež varovný výstrel. Od výstrahy a varovného výstrelu do vzduchu môže policajt upustiť len v prípade, keď je sám napadnutý alebo ak je ohrozený život alebo zdravie inej osoby alebo vec neznesie odklad. (4) Pri použití zbrane je policajt povinný dbať na potrebnú opatrnosť, najmä aby nebol ohrozený život iných osôb a aby čo najviac šetril život osoby, proti ktorej zákrok smeruje.
buchač
11.01.14,18:50
čo má poznať policajt lepšie ako svoje topánky, /miesto policajta si dajte seba/:

viktor .......toto ale nemyslíš vážne ????
Alebo snáď aj hej ???
...pitvať sa mi citáciu nejak ale nechce ...

Ale súhlasím s tým , že policajt a aj držiteľ ZP má poznať ten zákon ohľadom použitia zbrane...
viktorviktor
11.01.14,19:14
iba poukazujem v akých situáciách môže použiť policajt zbraň, nenavádzam aby sa prispievatelia správali ako policajti a použili zbraň, napr - aby v bezprostrednom priestore štátnej hranice prinútil zastaviť dopravný prostriedok
buchač
11.01.14,20:17
iba poukazujem v akých situáciách môže použiť policajt zbraň, nenavádzam aby sa prispievatelia správali ako policajti a použili zbraň, napr - aby v bezprostrednom priestore štátnej hranice prinútil zastaviť dopravný prostriedok

DETTO !!!
Alebo si postrehol niečo iné v mojich príspevkoch ?