duľa
15.07.11,09:20
dobrý deň,prosila by som poradiť- zo SP bolo mi doručené rozhodnutie o predpísanom penále - 45 €. Za 06/10 som zaplatila až 25.08.10. Zlyhal software - v hl.knihe a na súpise prevod.príkazov bola suma, ktorú som odviedla- zlá, banka výpis chodí raz za mesiac - moja CHYBA, mal som to 100 % odkontrolovať. Do 30 dní sa môžeme odvolať, nemáte prosím skúsenosť, čo by som do odvolania mohla napísať ? dovtedy aj potom som vždy uhrádzala v deň výplat, ďakujem za poradenie
Mila123
15.07.11,07:43
Je pravda, je to neporovnateľné s tvojim penále, mne vyrúbili 3,78 €, mám výplatný termín nastavený na 12. v mesiaci, a úhrada bola stále okolo 15 a za rok sa mi nazbieralo penále, a aby som sa vyhla ďaľšiemu, posunula som výplatný termín ......
SP, resp štát nemá peniaze, tak bijú aj tých, kt. im pravidelne prispievajú...a to netvrdím, že nemajú oporu v zákone.....
a teraz čo by som, keby to bola vyššia suma akú som dostala? Jednoznečne by som požiadala, resp. napísala odvolanie, a vysvetlila im situáciu, kt. nastala a poukázala nato, že stále pravidelne prispievaš.....kolok k odvolaniu nemusíš dávať (na DU sa dáva) o nič neprídeš....a nechaj sa prekvapiť...čo najhoršie sa môže stať ? neuznajú ti to a budeš musieť zaplatiť.....
pekný deň