belura
15.07.11,10:58
Som absolvent VŠ, titul ING., mám ukončenú VŠ ekonomického charakteru a súčasne 15 rokov praxe vo financiách. Chcela by som ísť učiť na ZŠ alebo SŠ, a súčasne by som si chcela externe doplniť vzdelanie pedagogického charakteru. Je možné aby ma nejaká škola už teraz zobrala do pracovného pomeru ?? Prípadne čo je potrebné urobiť preto aby som sa čo najskôr dostala do oblasti vzdelávania ako učiteľ ?
alessi
15.07.11,11:41
Ver mi tak rychlo by som chcel odísť zo školstva ako ty si chceš uviazať slučku okolo krku.
Onko
15.07.11,18:55
Som absolvent VŠ, titul ING., mám ukončenú VŠ ekonomického charakteru a súčasne 15 rokov praxe vo financiách. Chcela by som ísť učiť na ZŠ alebo SŠ, a súčasne by som si chcela externe doplniť vzdelanie pedagogického charakteru. Je možné aby ma nejaká škola už teraz zobrala do pracovného pomeru ?? Prípadne čo je potrebné urobiť preto aby som sa čo najskôr dostala do oblasti vzdelávania ako učiteľ ?

Na získanie pedagogickej spôsobilosti pre strednú školu ako inžinier ekonóm je nutné absolvovať doplňujúce pedagogické štúdium, napr. na Ekonomickej univerzite: http://nhf.euba.sk/druhy-studia/889-dps (možno sa to dá aj na inej univerzite s ekonomickými študijnými programami a katedrou pedagogiky).

Či by nejaká škola zamestnala už teraz asi najviac závisí od konkrétnej školy, ako sa rozhodnú. Myslím, že taká možnosť zákonná je, len plat je nižší dovtedy, kým pedagogické vzdelanie nie je dokončené.

Na základnej škole neviem, či ekonóm nájde uplatnenie ako učiteľ, ekonómia sa na základných školách ako predmet zatiaľ, bohužiaľ, nevyučuje.