kacenka4
15.07.11,13:14
Ahojte poradaci, prosim o info pripadne vas nazor vo veci odovzdania uctovnej agendy nastavajucej uctovnicke.
Ak niekto odchadza z firmy z pozicie uctovnika, necha vsetky veci v papierovej podobe riadne zaarchivovane a povytlacane v sanonoch, je povinny nechat vo svojom PC aj v elektronickej podobe svoju pracu - myslim tym rozne excelovske tabulky ktore si sam vytvoril, smernice ktore vytvoril (vytlacene ich nechal), rozne grafy a analyzy, spracovane inventury, poznamky k UZ, atd ... ??? Jedna sa vlastne o pracu danej osoby, ktoru po nikom nezdedil, ale tieto veci si povytvaral sam.
Samozrejme vsetky udaje v uctovnom softvery nechal.
Dakujem.
kremienok76
15.07.11,11:35
ja som mala podobný problém, je to asi o celkových vzťahoch na pracovisku...skús zhodnotiť či si sa týmto dobrovoľným aktivitám venovala v pracovnom čase, a le v osobnom vpoľne a či to bolo docenené zo strany zamestnávateľa :o))
kacenka4
15.07.11,11:40
ja som mala podobný problém, je to asi o celkových vzťahoch na pracovisku...skús zhodnotiť či si sa týmto dobrovoľným aktivitám venovala v pracovnom čase, a le v osobnom vpoľne a či to bolo docenené zo strany zamestnávateľa :o))
No praveze tie vztahy nic moc. Nastupila po mne pani, ktora moc excel nemusi, resp. nevie. Ja som len chcela vediet, ci maju sefovia nejake paky na to, aby som to tam nechat musela - nemam to nikde v zmluve, nic som take neprevzala a povytlacane veci som tam komplet vsetky nechala, nic som neskartovala ani neschovala, dokonca vela veci ma sef priamo mailom poslane odo mna. Novej pani sa asi nechce vytvarat si vlastne Poznamky atd... tak sa bola stazovat.
zk24
15.07.11,12:06
No praveze tie vztahy nic moc. Nastupila po mne pani, ktora moc excel nemusi, resp. nevie. Ja som len chcela vediet, ci maju sefovia nejake paky na to, aby som to tam nechat musela - nemam to nikde v zmluve, nic som take neprevzala a povytlacane veci som tam komplet vsetky nechala, nic som neskartovala ani neschovala, dokonca vela veci ma sef priamo mailom poslane odo mna. Novej pani sa asi nechce vytvarat si vlastne Poznamky atd... tak sa bola stazovat.

My máme dokonca v PZ podchytene, ze co "vymyslim" pocas pracovnej doby na prostriedkoch zamestnavatela je vlastnictvom zamestnavatela.