martuľa
15.07.11,12:15
Môže zamestnávateľ stiahnuť zamestnanca z dovolenky a ak áno v akých prípadoch ?
ivka70
15.07.11,10:32
Neviem o tom, ze by niekde bolo definovane, v akych pripadoch, ale odvolat zamestnanca z dovolenky moze, ale

§ 112

(1) Zamestnávateľ je povinný nahradiť zamestnancovi náklady, ktoré mu bez jeho zavinenia vznikli preto, že zamestnávateľ mu zmenil čerpanie dovolenky alebo ho odvolal z dovolenky.

....
martuľa
15.07.11,10:54
no, veď to, lebo aj ja som sa dočítala, že môže. ale v akých konkrétnych prípadoch?
A čo tak prípad, že končí PP a vymaže dôležité súbory z PC, ktoré sú súčasťou zakúpeného softweru a bez nich sa nedá pracovať?
veronikasad
15.07.11,10:59
no, veď to, lebo aj ja som sa dočítala, že môže. ale v akých konkrétnych prípadoch?
A čo tak prípad, že končí PP a vymaže dôležité súbory z PC, ktoré sú súčasťou zakúpeného softweru a bez nich sa nedá pracovať?
ako to súvisí s názvom témy ?
srska
15.07.11,10:59
no, veď to, lebo aj ja som sa dočítala, že môže. ale v akých konkrétnych prípadoch?
A čo tak prípad, že končí PP a vymaže dôležité súbory z PC, ktoré sú súčasťou zakúpeného softweru a bez nich sa nedá pracovať?náhrada škody
zk24
15.07.11,11:02
ako to súvisí s názvom témy ?

Tipujem ze "pokazil" software a cerpa nevycerpanu dovolenku kym mu skonci PP. A potrebuju jeho pritomnost
martuľa
15.07.11,11:14
presne vystihnuté"
softwer síce nepokazil, ale boli zmazané dôležité cesty, bez ktorých novo nastupujúci človek sa asi ťažko zorientuje a rozbehne. Jednoducho veci, ktoré mali pomôcť, boli vymazané ...
ivka70
15.07.11,11:16
no, veď to, lebo aj ja som sa dočítala, že môže. ale v akých konkrétnych prípadoch?
A čo tak prípad, že končí PP a vymaže dôležité súbory z PC, ktoré sú súčasťou zakúpeného softweru a bez nich sa nedá pracovať?

To je dovod na stiahnutie z dovolenky.
Len otazne je, ci ich dokazatelne zmazal on alebo ci ich zmazal niekto pocas jeho dovolenky a on to ma prist spravit.
srska
15.07.11,11:16
To je dovod na stiahnutie z dovolenky.
Len otazne je, ci ich dokazatelne zmazal on alebo ci ich zmazal niekto pocas jeho dovolenky a on to ma prist spravit.to sa dá zistiť
martuľa
15.07.11,11:18
aj pracovník, ktorý bol školiť nového to videl, že je to očividne zmazané ..
ivka70
15.07.11,11:22
aj pracovník, ktorý bol školiť nového to videl, že je to očividne zmazané ..

Jedna vec je, vidiet, ze je to zmazane, druha dokazat kto a kedy to zmazal .....

Ak mu to dokazete, mozete vycislit skodu, ktou tym sposobil (napr. zaplatenie prace externeho dodavatela na oprave do povodneho stavu) a do vysky 4 mesacnych platov mu ju dat k nahrade.
Tu aj vysudite, ak nebude suhlasit s tym, ze to zaplati.

Radsej by som to riesila bez neho, ak to skutocne urobil narocky, ako ho znovu pustat k systemu, kde netusite, co dalsie urobi.
martuľa
15.07.11,12:00
dík, nie je to teda príjemné ...