durols
15.07.11,14:08
Podpisal som pracovnú zmluvu na dobu určitú. Inač som nemohol urobiť. V jednom bude ma zamestnavateľ zaviazal, že po skončení pracovného pomeru nemôžem počas 2 rokov vykonávať činnosť, v ktorej spoločnosť podnika (podľa OR). Je táto klauzula v poriadku, nie je to obmedzovanie práva na podnikanie. Prosim Vás poraďte mi e-mail durols@centrum.sk
Tweety
15.07.11,17:09
Podpisal som pracovnú zmluvu na dobu určitú. Inač som nemohol urobiť. V jednom bude ma zamestnavateľ zaviazal, že po skončení pracovného pomeru nemôžem počas 2 rokov vykonávať činnosť, v ktorej spoločnosť podnika (podľa OR). Je táto klauzula v poriadku, nie je to obmedzovanie práva na podnikanie. Prosim Vás poraďte mi e-mail durols@centrum.sk
A čo už teraz? Nemal si to podpísať.
myara
15.07.11,18:34
A čo už teraz? Nemal si to podpísať.
to je jedno, ci podpisal, nic take sa u nas neda uplatnit, ak teda ide naozaj o pracovnu zmluvu
ak by islo o zmluvu o obchodnom zastupeni, tak je to mozne podla § 672a odsek 1 V zmluve možno písomne dohodnúť, že obchodný zástupca nesmie najdlhšie dva roky po skončení zmluvy na určenom území alebo voči určenému okruhu zákazníkov na tomto území vykonávať na vlastný alebo cudzí účet činnosť, ktorá bola predmetom obchodného zastúpenia, alebo inú činnosť, ktorá by mala súťažnú povahu voči podnikaniu zastúpeného.
odsek 2 V prípade pochybností môže súd konkurenčnú doložku, ktorá by obmedzovala obchodného zástupcu viac, ako vyžaduje potrebná miera ochrany zastúpeného, obmedziť alebo vyhlásiť za neplatnú