weeky
15.07.11,14:20
Dobrý deň, môj ex mi platí, aj neplatí na dcéru (peniaze prídu každý 2-3 mesiac). Jeho vedúci (majiteľ) mu každý mesiac na výplatu pripomína aby mu ponechal sumu peňazí na výživné pre mňa, lebo tie odchádzajú z účtu podniku kde ex pracuje. Mala som rozhovor s jeho vedúcim že on nemá právo strhnúť mu nedobrovoľne peniaze. On (vedúci) mu len pripomenie aby mu dal sumu peňazí na výživné že mi to odošle. No a to je ten problém že môj ex mu ich niekedy dá a niekedy nie.
A to je tá otázka, že či sa dá požiadať súd aby mal jeho vedúci právo siahnuť mu na výplatu a posielať mi pravidelne výživné na malú.
Veľmi pekne ďakujem za radu :)
Mila123
15.07.11,12:39
Daj vedieť ex, popr. ho ani nemusíš upozorňovať na jeho povinnosti, súd už v tejto veci konať nebude, je to na výkone exekútora......
máš možnosť - využiť služby UPSVaR, nech mu pošlú upomienku, teba to nič nestojí, je to zadarmo, a ex dostane od nich upomienku, jeho to tiež nič nestojí....
alebo zájsť s právopl. rozhodnutím a dokladmi o úhrade výživného k exekútorovi, teba to tiež nič nestojí.....ale ex ti to nikdy nezabudne.....jeho to teda bude stáť....
weeky
17.07.11,20:26
Ďakujem