mdetko
15.07.11,15:09
Zaujímalo by ma aký je najoblúbenejší softvér medzi účtovníkmi a aké majú skúsenosti - pozitívne aj negatívne.

Dal som sem zatiaľ tie čo poznám. Prosím kliknite na anketu - môžu to byť zaujímavé čísla.
Kros - omega
Datalock
Cigler - Money
Stormware - pohoda
MRP
SunSoft
Softip
veľký ERP (Navision, SAP, ...)
Vlastný šitý na mieru
srska
15.07.11,13:11
Zaujímalo by ma aký je najoblúbenejší softvér medzi účtovníkmi a aké majú skúsenosti - pozitívne aj negatívne.

Dal som sem zatiaľ tie čo poznám. Prosím kliknite na anketu - môžu to byť zaujímavé čísla.
Kros - omega
Datalock
Cigler - Money
Stormware - pohoda
MRP
SunSoft
Softip
veľký ERP (Navision, SAP, ...)
Vlastný šitý na mieru
a kde je anketa? už nabehla, ok.
ja 6 rokov pohoda komplet - podľa mňa dosť ťažkopádna na ovládanie ale zvykol som si. stáva sa im, že neskoro reagujú. otrasný hotline - ťažko sa dovolať. pre mňa výhodou bolo, že som za výhodnú cenu odkúpil licenciu
mdetko
15.07.11,13:14
až taký rýchly nie som :)
JuKaS
15.07.11,20:15
No a ja používam OBERON od firmy EXALOGIC už od roku 1997 , celkom pohodka, veľká ochota od firmy vždy pomôcť.
zk24
15.07.11,20:40
pouzivam OBERON. jedina vyhoda je cena. nevyhoda obrovska neochota a neschopnost ludi v call-centre. vacsinou viem viac ako oni. nevyhoda vykazy nesedia ale aspon ma drzia v strehu :D inac pekne vystupy z ucovnictva. prehladny, jednoduchy, "user-friendly" by som povedala. a to jednanie cez mail ma vzdy vytaca....

nie su schopni ani napisat "dobry den" na zaciatku mailu
DanielaSL
17.07.11,15:41
Používala som jeden , ktorý už zanikol.....hrozný, prešla som z neho na MRP, zdalo sa mi vtedy úžasné a zmenila som nakoniec na všetky softy od Krosu. Nedám na ne dopustiť, aj keď odradiť môže cena..... ale stojí to za tú cenu.
mdetko
18.07.11,07:52
Ja používam dlhé roky money S3, a ako dlhú nevýhodu som evidoval zlý a takmer nefungujúci HOTLINE.
ten sa teraz ale už zmenil a dá sa dovolať skoro vždy.

Za výhodu beriem priamu podporu elektronického podpisu na faktúry, ktoré odchádzajú mailom. Iba klik - a už sa faktúra podpisuje a posiela mailom na uvedenú email adresu. Toto sa mi zdá že nefunguje v KROSe. tam sa dá pridať iba obrázok ako podpis.
Ked sa mýlim - opravte ma.
Rozalka
18.07.11,17:09
Od r. 1990 máme vlastného programátora "šije" nám programy na mieru, nie podľa svojho uváženia, ale podľa našich predstáv. Vyžaduje to aj z našej strany širší rozhľad, ale stojí to za tú námahu. Už by som si asi ťažko zvykla na niečí iný pohľad.
Dada
18.07.11,17:18
Mám vyskúšané MRP, Money S3 a aj iné programy. Ale na Pohodu nedám dopustiť. Je jednoduchá, prehľadná, skrátka šikovná. Mne vyhovuje. Robím v nej JÚ aj PÚ - mzdy, sklady... skrátka všetko.
Ivenka
18.07.11,17:29
Mne pri tých všetkých programoch vadí to ťahanie a klikanie myšou. Robím s Alfou, Olympou aj s "iným". A do toho iného len ťukám a ťukám - myš k tomu nepotrebujem. Je super rýchly.
bo25
18.07.11,17:45
Pracujeme v Pohode - sme spokojní, ak sa vyskytnú nejaké problémy a zavoláme, tak nám poradia - môžem povedať zo 100 % na 99 % a prípadne aj vysvetlia.Robíme v danom programe už 6 rokov - JÚ,PÚ,mzdy - všetko
Alena Spišiaková
18.07.11,18:04
Ja som pracovala v Pohode, v omege, alfe, olympe, teraz robím v mrp. Predchádzajúce sú zložitejšie na vstupné zadávanie info, teda pohoda asi najviac, ale potom robia za vás veľa vecí. Výhodou mrp je, že nemusíte využívať všetky časti programu, čo sa v pohode, alefe, omege nedá. Jediné, čo mi vadí na mrp je to, že nemôžem účtovať v denníka a odtiaľ si sťahovať úhrady faktúr napr. alebo do jednej položky sťahovať dve a viac faktúr, keď sú uhradené jednou sumou. Zatiaľ som ešte neprišla nato, či sa to dá. Ďalšia vec, čo ma hnevá je, že zatiaľ som ešte neprišla nato, ako urobiť zálohovú faktúru a potom ju vyrovnať vyúčtovacou faktúrou tak, aby mi uviedlo na vyúčtovacej faktúre, že časť bola zaplatená zálohou a už je potrebné doplatiť len zostavajúcu sumu. Ak ste na to niekto prišli, dajte vedieť, ak sa to vôbec dá. :-D
mdetko
21.07.11,05:52
Od r. 1990 máme vlastného programátora "šije" nám programy na mieru, nie podľa svojho uváženia, ale podľa našich predstáv. Vyžaduje to aj z našej strany širší rozhľad, ale stojí to za tú námahu. Už by som si asi ťažko zvykla na niečí iný pohľad.

toto bude asi finančne náročnejšie riešenie ako si kúpiť krabicový produkt, nie?
pandorasbox
21.07.11,08:26
Ja som pracovala v Pohode, v omege, alfe, olympe, teraz robím v mrp. Predchádzajúce sú zložitejšie na vstupné zadávanie info, teda pohoda asi najviac, ale potom robia za vás veľa vecí. Výhodou mrp je, že nemusíte využívať všetky časti programu, čo sa v pohode, alefe, omege nedá. Jediné, čo mi vadí na mrp je to, že nemôžem účtovať v denníka a odtiaľ si sťahovať úhrady faktúr napr. alebo do jednej položky sťahovať dve a viac faktúr, keď sú uhradené jednou sumou. Zatiaľ som ešte neprišla nato, či sa to dá. Ďalšia vec, čo ma hnevá je, že zatiaľ som ešte neprišla nato, ako urobiť zálohovú faktúru a potom ju vyrovnať vyúčtovacou faktúrou tak, aby mi uviedlo na vyúčtovacej faktúre, že časť bola zaplatená zálohou a už je potrebné doplatiť len zostavajúcu sumu. Ak ste na to niekto prišli, dajte vedieť, ak sa to vôbec dá. :-D

MRP - ak máš vystavenú zálohovú faktúru a zaplatia Ti časť, resp. celú zálohu, tak zadáš "Uhradiť predfaktúru a vystaviť daktúru daňový doklad". Program Ti ponúkne zaúčtovanie, ktoré si ovplyvníš samozrejme ako chceš. Po zaúčtovaní díš výstup faktúru "017 Faktúra s odpočtom zálohy", kde Ti presne napíše informáciu o čísle zálohovej faktúry a sumu ktorá zostáva uhradiť zo zálohovej faktúry ako i sumu, ktorá bola uhradená
pandorasbox
21.07.11,08:39
...alebo ešte výstup 117 Faktúra s odpočtom zálohy na celú stranu - aký výstup sa Ti viac páči;)
Rozalka
21.07.11,17:17
toto bude asi finančne náročnejšie riešenie ako si kúpiť krabicový produkt, nie?

Aj u krajčíra platíš viac ako v obchode s konfekciou ...
mdetko
02.08.11,19:17
vedie
KROS
pohoda
mrp
zk24
02.08.11,19:49
vedie
KROS
pohoda
mrp

My vidime vysledky :) Ale aspon neklames :)
majka39
07.10.11,07:44
Prosím vás, používate niekto Humanet?

Aké s ním máte skúsenosti?
Slim
15.10.11,13:23
Kros je na tom najlepšie asi preto, lebo majú všade reklamu a sú dosť - vlezlí -, už mi volali asi 5x či nechcem ich program....
kde zobrali kontakt....netuším.....
DanielaSL
15.10.11,14:05
Nemáš pravdu... najlepšie je na tom preto, lebo za tou značkou sa skrýva kvalita.... A mne teda nikdy nevolali...kým som ho nemala.....bola to náhoda, že som stiahla aj jeho demo...keď som sa rozhodovala v čom robiť.
Mokosvan
25.10.11,16:45
Od firmy Mrp su uplne jednoduche mzdy a taktiez je velmi kvalitny uctovny balik K/S, tie programy obsahuju vsetko, co bezny uctovnik potrebuje, v skratke KVALITA ZA ROZUMNU CENU.
Onko
25.10.11,17:54
a kde je anketa? už nabehla, ok.
ja 6 rokov pohoda komplet - podľa mňa dosť ťažkopádna na ovládanie ale zvykol som si. stáva sa im, že neskoro reagujú. otrasný hotline - ťažko sa dovolať. pre mňa výhodou bolo, že som za výhodnú cenu odkúpil licenciu

Keby tu mal niekto záujem, mám na predaj za výhodnú cenu dve licencie Pohody. Nie že by s ňou bol problém, Pohoda je super, iba sa rušia dve predajne :)
MarcoM
04.11.11,20:49
Čo všetko obsahuje tá licencia Pohody a aká by bola cena jednej. Ďakujem
Sarlotka
04.11.11,20:58
pouzivam OBERON. jedina vyhoda je cena. nevyhoda obrovska neochota a neschopnost ludi v call-centre. vacsinou viem viac ako oni. nevyhoda vykazy nesedia ale aspon ma drzia v strehu :D inac pekne vystupy z ucovnictva. prehladny, jednoduchy, "user-friendly" by som povedala. a to jednanie cez mail ma vzdy vytaca....

nie su schopni ani napisat "dobry den" na zaciatku mailu

ktore vykazy nesedia? ja tiez pouzivam oberon a zatial som nepobadala ...
Onko
05.11.11,10:44
Čo všetko obsahuje tá licencia Pohody a aká by bola cena jednej. Ďakujem

Napísal som do SS.
mirka134
20.04.13,09:39
Prosím Vás nenapíše niekto nevýhody softu money S3 alebo aspon porovnanie kros vs. money ?
potrebovala by som sa rozhodnuť medzi týmito programmi viem že je tam velký rozdiel v cene a v tom že money je 3v1 ale zasa na druhú stranu aby som to neobanovala

Ďakujem vám veľmi pekne
mirka134
21.04.13,13:57
Prosím Vás nenapíše niekto nevýhody softu money S3 alebo aspon porovnanie kros vs. money ?
potrebovala by som sa rozhodnuť medzi týmito programmi viem že je tam velký rozdiel v cene a v tom že money je 3v1 ale zasa na druhú stranu aby som to neobanovala

Ďakujem vám veľmi pekne
prosím nikto neporadí?
Chudíková Katarína
23.04.13,07:50
Robím v jednej firme s MRP a v druhej mám programové vybavenie Ellal- to sú dva programy-ale ako nebo a peklo. Nebo je Ellal a peklo MRP. MRP je veľmi pracný, uklikaný, neprehľadný-nikdy by som si ho sama nekúpila, má strašne veľa tlačových výstupov-zbytočné. ELLAL- jednoduchý, rýchla práca a veľmi prehľadný. Som s ním maximálne spokojná.
mirka134
24.04.13,10:15
Moja suseda robí dlhé roky v MRP a zase si nevie vynachváliť MRP. Osobne, hoci predávam Money S3, si myslím, že najlepší SW je ten, ktorý Ti má kto vysvetliť (kolega, suseda, priateľ na telefone) a poradiť v prípade nudze. Všetky SW musia v dnešnej dobe robiť to isté. A ide o to či si zvykneš na to že sa škrabeš pravou rukou za pravým uchom alebo ľavou rukou. V oboch prípadoch ťa to prestane škrabať, ale ten druhý je náročnejší :D Z môjho pohľadu (pracujem s rôznymi SW pre rôzne odvetvia) je dôležité aby program: 1. bol jednoduchý 2. mal podporu v prípade potreby (bolo kam zavolať a mal to kto zdvihnúť) 3. bol aktualizovaný 4. prípadne mohol meniť štandardné formuláre (faktúry, dodacie listy) 5. pokiaľ podporude eFakturáciu tak je to čerešnička na torte. Toto všetko robia v dnešnej dobe skoro všetky SW (okrem starých DOS a viem že SOFTIP teraz dorába eFaktúry za veľké peniaze...)

dakujem ti veľmi pekne
ved práve všetci čo robia dookola robia v krose a v money nikto a každý si ho nevie vynachváliť aj ked pracoval aj v inom programe ja sa rozhodujem nad money preto, že pre je pre mna zaujímavá cena no chcela som vedieť konrétne plusy a mínusy money a kros ale nikto viac sa mi neozval ale velmi pekne ti Ďakujem som vďačná za každú informáciu

dakujem velmi pekne
zaja
24.04.13,10:34
Pre mňa super aktuálna téma. Prosím niekoho kto pracuje s programom Llarik o krátke hodnotenie...či je OK, lebo po dlhom čase prechádzame zo sofcomu na llarik a nepoznám nikoho kto s ním pracuje. Je to skladový + účtovný program od firmy Llarik s.r.o. Sereď. Dúfam že to nie je chápané ako reklama alebo anitireklama lebo sa tu bežne spomínajú aj iné účtovné pr. tak preto som si dovolila takto konkrétne pomenovať. Ďakujem
zaja
25.04.13,04:31
Ešte raz prosím o hodnotenie programu a upresňujem jeho názov: EIB od firmy LLarik s.r.o. Sereď. Budem vďačná za každý názor ktorý mi pomôže zorientovať sa.
scorp
26.04.13,05:55
Vela rokov sa pohybujem v tejto oblasti - myslim softver na ekonomiku. Skusenost: co najjednoduchsie zadavanie vstupov, teda minimum mouse a akrobatickych dvojhmatov.
Dokonala podpora zo strany poskytovatela. Samozrejme aktualizacia podla legislativy. Tvorba univerzalnych vystupov, tam povolujem aj trocha prace s myskou. Technologia-t.j. v com je pisany a na akej platforme je menej podstatna.
Niektori budu namietat, technologia je vec pohladu, vacsina diskutujucich je tu z malych firiem, vid boj medzi MRP, KROS, ALFA ...
Technologia je velmi dolezita vo velkych firmach, kde sa zdielaju informacie online.
Mimochodom: kratky pohlad na dotazujucich:
MRP vedie, to ma tolko problemov soft alebo uzivatelia ?
PRO-FIT
22.05.13,14:09
vyskúšajte PRO-FIT, účtovný softvér, ku ktorému majú prístup viacerí používatelia, aj z domu. Používateľov môžete mať neobmedzený počet a na prihlásenie im stačí internet, program sa totiž neinštaluje, len sa k nemu pripojíte (podobne ako Gmail). Pekný deň prajem.
Vogl
26.03.14,10:59
my sme mali v predchadzajucej firme Softip (http://www.porada.sk/softip#__AUTOKW) a naucit sa snim robit bolo celkom zdlhave.Teraz vyuzivam Humanet a pride mi to vyborny program aj co sa tyka jednoducheho uzivatelskeho rozhrania a vlavne je to vsetko pohromade
Heliox
05.05.14,05:52
Tiež máme komplet účtovníctvo zabezpečené cez program Humanet.Pracuje sa s ním výborne obzvlášť keď je všetko potrebné v jednom programe vrátane personalistiky
Sixon
18.06.14,17:14
nad Humanetom tiez uvazujem,Momentalne je pre mna najprijatelnejsi z dovodu nizsich obstaravacich nakladov
seven2
20.06.14,05:49
Používam Money S3..tiež bol niekedy problém hotline,ale naučila som sa vlastne celkom sama s ním robiť...je dosť inteligentný ten program.
JAJA11
20.06.14,06:07
ja používam OMEGU, ALFU, OLYMP....
prešli sme naň z programu Kvestor, ktorý sa prestal vyvíjať, ale to bolo ako keby som prešla z trabanta na mercedes :-)
KROSáci majú programy vymakané, v súlade s legislatívou, ja som veľmi spokojná (používam ho už od roku 2002) :-)
videla som aj prácu s Pohodou a aj tá mi bola celkom sympatická....
keď som si vyberala program, tak som skúšala viac programov (Pohoda, Money....), ale OMEGA sa mi zdala pre mňa najbližšia.... asi je myslenie programátorov KROSu blízke môjmu mysleniu :-)
Programy som kupovala v čase akcie "Zľava 50 %" , takže kvalitný program za skvelú cenu :-)
JAJA11
20.06.14,06:38
Prosím Vás nenapíše niekto nevýhody softu money S3 alebo aspon porovnanie kros vs. money ?
potrebovala by som sa rozhodnuť medzi týmito programmi viem že je tam velký rozdiel v cene a v tom že money je 3v1 ale zasa na druhú stranu aby som to neobanovala

Ďakujem vám veľmi pekne
prosím nikto neporadí?


Ťažko sa objektívne radí, pretože málokto pozná obidva programy. Treba si urobiť jasno na čo ten program potrebujete a rozhodnúť sa. Ja som sa rozhodla pre KROS aj preto, že je to slovenská firma a pri skúšaní zadať údaje do demo verzie sa mi OMEGA zdala jednoduchšia ako Money.... ale to bolo pred 12 rokmi :-)
ronel
20.06.14,10:31
Mne sa podarilo, že pracujem aj v Money aj v Omege, okrem toho Softip, čo je pre mňa fuj fuj účtovný program, ale keď subjektívne porovnám Money a Omegu, tak Omega je pre mňa komplikovanejšia na obsluhu ako Money a menej prehľadná, očakávala som od Omegy viac, za tú cenu ... pre mňa jednoznačne Money :)
Sitak
13.08.14,09:55
tiez som radsej vybral Humanet.Pre mna prehladnejsie a hlavne platim za to co vyuzijem
janok5
13.08.14,10:00
preferujem soft šitý na mieru - Kros, Pohoda - nemám dobré skúsenosti
Sitak
14.08.14,11:36
mne to zatial vyhovuje.nemam nejake extra komplikovane uctovnictvo a personalistiku uz vobec nie
Bobby90
18.08.14,15:47
Humanet-Momentálne stálu fungujem na živnosť a pre mňa je to najvýhodnejšie.
marion
19.08.14,12:43
Pracujem v Pohode Komplet. Som velmi spokojna, aj ked mzdy a personalistika by mohli byt prepracovanejsie. Predtym som mala JU aj PU od Pro-Fit a to bolo za trest. Neviem ako dnes, ale do roku 2005 to bolo neskutocne tazkopadne ovladanie.
evka-janekova
20.08.14,03:12
Pracovala som v Alfe, Omege a Olympe od Krosu. Teraz mám druhý rok Helios Green, spokojnosť 90 %, výkazy prehľadné, niekoľko vecí sa robí zložitejšie ako som bola naučená. Hlavne sklady. Hotline funguje vždy a pracovníci sú ochotní poradiť.
Katarína111
20.08.14,04:44
Ja pracujem v Pohode už štyri roky a som spokojná. Čo sa mi páči najviac, že majú fakt dobrú podporu. Keď im napíšem veľmi rýchlo sa vám ozvú a poradia. Som spokojná.
Mendy0
20.08.14,08:18
momentalne len zistujem,ktory uctovny program mi bude najviac vyhovovat.Skusim tie co odporucate,teda aspon skusobne verzie.Nikdy som sa uctovnictvu nevenoval tak to bude dost zaujmave
dusanko10
31.08.14,12:01
akosi tu nikde nevidím Humanet.
ja som s ním určite najspokojnejší obzvlášť na mzdové účtovníctvo (http://www.humanet.sk/spravy/spolahlive-mzdove-uctovnictvo)
Irona
02.09.14,15:17
My používame Vemu, či už na mzdy alebo účtovníctvo (samozrejme, že toho ponúkajú viac: personalistika, dochádzkový systém, logistika, skladové hospodárstvo, ...) - spokojnosť.
učtovníčka
04.09.14,08:35
Už roky používam JU a PU od TP SOFT a som veľmi spokojná s výstupmi a s prístupom od firmy. Cenovo nie sú najlacnejší, ale keď som musela začať používať kvôli jednej firme MRP tak som ronila krokodílie slzy. To je soft pre ľudí čo nemajú čo robiť, je lacný aj s multi licenciou ale tak pracný oproti ostatným že obdivujem ľudí čo s ním roky robia. Utiekla dom od neho už pred 15 rokmi a sú stále rovnako pracní. Ešte že sú ochotní poradiť .
Používam aj program Money S3 český a tiež má veci ktoré ma rozčuľujú a hotliňáci povedia "bohužel to je Money specialita". Kros používam na daňové priznania a cestné dane a keby som nemala dobrý osvedčený soft tak v ňom určite aj účtujem.
Mirka.m
19.09.14,06:58
akosi tu nikde nevidím Humanet.
ja som s ním určite najspokojnejší obzvlášť na mzdové účtovníctvo (http://www.humanet.sk/spravy/spolahlive-mzdove-uctovnictvo)
no ja sa do konca roka budem musiet rozhodnut o vybere nejakeho programu.. co ta na Humanete najviac zaujalo resp. ake maju vychytavky? vdaka
Heliox
19.09.14,15:35
ako hovoris dusanko10 mzdove uctovnictvo ma Humanet brutalne premakane.. setri to dost cas nemenil by som za nic ine
Edge
20.09.14,14:05
momentalne najlepsia vyhoda ktoru ja pocitujem kedze menim stale iPad a Mac ze sa Humanet nemusi vobec instalovat.. ficis stale na nete ci si v kancli alebo chces pozret nieco na dovolenke stale mas vsetky FA pokope
profit365
11.03.15,12:36
Odporucam vyskusat aj online uctovny softver, napriklad Profit365. Tiez funguje bez instalacie a nieje narocny ani na zariadenie a operacny system. Uzivatel sa pripaja cez internetovy prehliadac.