Ekonomka-SR
15.07.11,16:00
Zdravím Vás,
chcem sa poradiť. Mám známeho, ktorý má remeselnú živnosť, robí stolára, ale nemá prevadzkáreň zriadenú (názov firmy ma na adrese trvalého bydliska) nakoľko má tak 5 zakazok ročne, tak sa mu to ani nevyplati. kupuje dosky, ktoré mu jeho kamarát nareže na píle. montuje priamo u zákazníka.
Chcem sa opýtať, či je to ok z hľadiska kontroly obvod. úradu, že nemá vlastnú prevadzkáreň. Daňové priznanie riadne podáva.
Ďakujem za každú pomoc aj radu.
srska
15.07.11,14:07
Zdravím Vás,
chcem sa poradiť. Mám známeho, ktorý má remeselnú živnosť, robí stolára, ale nemá prevadzkáreň zriadenú (názov firmy ma na adrese trvalého bydliska) nakoľko má tak 5 zakazok ročne, tak sa mu to ani nevyplati. kupuje dosky, ktoré mu jeho kamarát nareže na píle. montuje priamo u zákazníka.
Chcem sa opýtať, či je to ok z hľadiska kontroly obvod. úradu, že nemá vlastnú prevadzkáreň. Daňové priznanie riadne podáva.
Ďakujem za každú pomoc aj radu.ak montáž je u odberateľa, myslím, že potom je to ok.
Ekonomka-SR
15.07.11,15:43
ak montáž je u odberateľa, myslím, že potom je to ok.
dakujem srska a nevieš náhodou, ako dlho taká kontrola trvá. Strýco je z toho hotový, chudák. včera mi až plakal do telefónu.
Mila123
15.07.11,15:53
dakujem srska a nevieš náhodou, ako dlho taká kontrola trvá. Strýco je z toho hotový, chudák. včera mi až plakal do telefónu.

kontrola zo živnost. úradu to asi je, je to rýchlo, max 30 minút....neboj, nie je to rýchla smrť....
skontrolujú správnosť vystavenej faktúry, či sú tam všetky náležitosti aké majú byť.....nech strýko tvrdí, že nemá žiadnu prevádzku (to nemá) a ako pracuje? montuje stol. výrobky priamo u zákazníka s akým materiálom? kt. si dá u subdodávateľa opracovať..... , nemusí ju mať, nemusí mať vyjadrenie z RÚVZ, požiarnikov, odvoz odpadu a čo ja viem čo ešte, keby mal prevádzku.....(môj známy takto pracuje a mal kontrolu a všetko bolo ok)
Ekonomka-SR
17.07.11,19:17
kontrola zo živnost. úradu to asi je, je to rýchlo, max 30 minút....neboj, nie je to rýchla smrť....
skontrolujú správnosť vystavenej faktúry, či sú tam všetky náležitosti aké majú byť.....nech strýko tvrdí, že nemá žiadnu prevádzku (to nemá) a ako pracuje? montuje stol. výrobky priamo u zákazníka s akým materiálom? kt. si dá u subdodávateľa opracovať..... , nemusí ju mať, nemusí mať vyjadrenie z RÚVZ, požiarnikov, odvoz odpadu a čo ja viem čo ešte, keby mal prevádzku.....(môj známy takto pracuje a mal kontrolu a všetko bolo ok)
a prosím Ťa nevieš, či v prijatých faktúrach preverujú aj dodávateľov tovaru, či im píšu dajaké dožiadania a tak. lebo strýcko si napr. nakúpil na firmu aj tovar a urobil doma kuchynu, čiže nemá z toho vystavenú faktúru. samozrejme do daň. priznania to nedal ako výdavok.
Ekonomka-SR
17.07.11,19:20
ak montáž je u odberateľa, myslím, že potom je to ok.
a prosím Ťa nevieš, či v prijatých faktúrach preverujú aj dodávateľov tovaru, či im píšu dajaké dožiadania a tak. lebo strýcko si napr. nakúpil na firmu aj tovar a urobil doma kuchynu, čiže nemá z toho vystavenú faktúru. samozrejme do daň. priznania to nedal ako výdavok.
srska
18.07.11,01:50
a prosím Ťa nevieš, či v prijatých faktúrach preverujú aj dodávateľov tovaru, či im píšu dajaké dožiadania a tak. lebo strýcko si napr. nakúpil na firmu aj tovar a urobil doma kuchynu, čiže nemá z toho vystavenú faktúru. samozrejme do daň. priznania to nedal ako výdavok.to môže byť úlohou pracovníkov dú počas výkonu miestneho zisťovania prípadne daňovej kontroly u daňového subjektu - umožňuje im to § 16 - dožiadanie, zákona č.511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov.
Ekonomka-SR
01.08.11,19:37
kontrola zo živnost. úradu to asi je, je to rýchlo, max 30 minút....neboj, nie je to rýchla smrť....
skontrolujú správnosť vystavenej faktúry, či sú tam všetky náležitosti aké majú byť.....nech strýko tvrdí, že nemá žiadnu prevádzku (to nemá) a ako pracuje? montuje stol. výrobky priamo u zákazníka s akým materiálom? kt. si dá u subdodávateľa opracovať..... , nemusí ju mať, nemusí mať vyjadrenie z RÚVZ, požiarnikov, odvoz odpadu a čo ja viem čo ešte, keby mal prevádzku.....(môj známy takto pracuje a mal kontrolu a všetko bolo ok)
ahoj,
prosím Ta nevies poradiť? ako sa uvádza registrácia na faktúrach, ak registrujem ZS, Obc. zdruzeniu a obci. napr. ak fakturujem PO, tak uvediem: spoločnost je zapísaná v OR...na súde,vo vlozke....to si nájdem na stránke obchodného registra. ale ako sa píse registrácia ZS, obciam a zdruzeniam nemám tušenia.
dakujem
Ekonomka-SR
01.08.11,19:38
to môže byť úlohou pracovníkov dú počas výkonu miestneho zisťovania prípadne daňovej kontroly u daňového subjektu - umožňuje im to § 16 - dožiadanie, zákona č.511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov.
ahoj srska, prosím Ta nevies poradiť? ako sa uvádza registrácia na faktúrach, ak registrujem ZS, Obc. zdruzeniu a obci. napr. ak fakturujem PO, tak uvediem: spoločnost je zapísaná v OR...na súde,vo vlozke.... neviem, či okrem ICA a DICa treba este uviest nejaké registračné údaje.
dakujem
NKN
02.08.11,07:54
Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako dopadla kontrola. Mám rovnaký problém a tiež ma čaká kontrola.
Ekonomka-SR
02.08.11,14:18
Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako dopadla kontrola. Mám rovnaký problém a tiež ma čaká kontrola.
Zdravím Ťa NKN, strýco deň pred kontrolou dostal vysokú horúčku a preložil kontrolu na túto stredu. Ale bol jeden známy na kontrole a kontrolovali faktúry - či v predmete podnikania má to, čo v ŽL a či je uvedená registrácia. Pri vydaných faktúrach nestačí iba IČO a DIČo, ale musí tam byť aj tá citácia: Spoločnosť je registrovaná v OR, zápis , vložka....; prípadne ak ide o FO: Fyzická osoba je reg. v živnost. liste, pod číslom.... a potom sa pýtali, či je na sídle firmy názov. Čo viem z počutia, ešte sa pýtajú na prevadzkáreň.
Vy máte kedy kontrolu? držím palce
NKN
02.08.11,15:04
Ďakujem za odpoveď. Ja idem v utorok o týždeň. Registráciu mám uvedenú, len sa bojím, lebo do decembra som bol v združení a teraz som sám. Prevádzkáreň ešte len zriaďujem. Zajtra mám hygieničku. Neviem ako prebehne to obdobie, keď som bol v združení. Tam neviem ako to posudzujú ja som nebol poverenou osobou, takže faktúry vystavoval spoločník. Beriem aj zmluvu o združení, ale aj tak neviem. Ešte raz ďakujem.
Ekonomka-SR
09.08.11,14:19
Ďakujem za odpoveď. Ja idem v utorok o týždeň. Registráciu mám uvedenú, len sa bojím, lebo do decembra som bol v združení a teraz som sám. Prevádzkáreň ešte len zriaďujem. Zajtra mám hygieničku. Neviem ako prebehne to obdobie, keď som bol v združení. Tam neviem ako to posudzujú ja som nebol poverenou osobou, takže faktúry vystavoval spoločník. Beriem aj zmluvu o združení, ale aj tak neviem. Ešte raz ďakujem.
Dobrý deň,
máte už za sebou kontrolu z Obvodného úradu?
Strýco dopadol dobre, nedali mu nijakú pokutu, ale úradník sa mu vyhrážal, nech si ihneď vybaví miesto na prevádzkovanie činnosti, lebo vo faktúrach mal aj výrobu a on nemá prevádzkareň.
NKN
09.08.11,20:49
Dobrý večer, aj ja už mám potom. Našťastie pani bola naozaj milá a všetko bolo v poriadku. O združení vedeli, všetko si prekopírovala a uzavrela kontrolu. Hneď je ten svet krajší. Teraz už len dotiahnuť BOZP, elektrinu a všetky oznámenia a hádam už bude pokoj. Ak idete tú prevádzkáreň zriaďovať, tak držím palce a pevné nervy, lebo je to príšerné, hlavne keď človek nevie kde a čo všetko musí byť presne podľa akého zákona urobené. Ešteže existuje táto porada. Ešte raz Vám ďakujem a prajem pekný večer.
Ekonomka-SR
10.08.11,08:42
Dobrý večer, aj ja už mám potom. Našťastie pani bola naozaj milá a všetko bolo v poriadku. O združení vedeli, všetko si prekopírovala a uzavrela kontrolu. Hneď je ten svet krajší. Teraz už len dotiahnuť BOZP, elektrinu a všetky oznámenia a hádam už bude pokoj. Ak idete tú prevádzkáreň zriaďovať, tak držím palce a pevné nervy, lebo je to príšerné, hlavne keď človek nevie kde a čo všetko musí byť presne podľa akého zákona urobené. Ešteže existuje táto porada. Ešte raz Vám ďakujem a prajem pekný večer.
som rada, že To dobré dopadlo :-), nie vždy je kaša taká horúca ako sa navarí. Aj strýco je konečne na pokoji, lebo ten strach a nervy ako zažíval bolo hrozné a postupom času aj ja s ním.
pekný deň