Fero11
16.07.11,09:05
Dajme tomu, ze si kupim nejaky drahy tovar (v tisickach eur). Po case zistim, ze sa to pokazilo a je potrebne cely vyrobok vymenit (samozrejme je to v zarucnej dobe). Zistim vsak ze firma uz davno neexistuje. Ake moznosti ma takyto obcan ?
Firma ktora zanikne tak musi vybavovat taketo veci aj ked zanikla ? resp. posunie to na taku firmu, ktora to vybavi za nu, alebo ako to je ??
220870
16.07.11,07:11
Kdesi som to čítal.Môžeš o reklamáciu požiadať výrobcu toho výrobku.Musíš mať vyplnený záručný list a pokladničný blok,prípadne faktúru.Ja som trochu podobne reklamoval karbobrúsku.Kúpil som ju v BA ale vzal mi ju do opravy aj môj známi z TO medzi časom začal s predajom podobných vecí.
Fero11
16.07.11,07:54
jj a ked zanikne vyrobca ??
rudopp
16.07.11,07:58
Dajme tomu, ze si kupim nejaky drahy tovar (v tisickach eur). Po case zistim, ze sa to pokazilo a je potrebne cely vyrobok vymenit (samozrejme je to v zarucnej dobe). Zistim vsak ze firma uz davno neexistuje. Ake moznosti ma takyto obcan ?
Firma ktora zanikne tak musi vybavovat taketo veci aj ked zanikla ? resp. posunie to na taku firmu, ktora to vybavi za nu, alebo ako to je ??

Obchodný vzťah máš s firmou od ktorej si kúpil.
Ak zanikne oficiálne nemáš u koho reklamovať.
Ak má priamu nástupkyňu - tá preberá po nej všetko.
Výrobca môže v rámci budovania dobrého mena prevziať túto reklamáciu.
Aj pri zadávaní teoretického príkladu buď praktický =
najčastejšia záruka je 2 roky. Takže ak je tovar v záruke, ťažko môže byť, že firma dávno neexistuje.

Rada :
Nekupuj za niekoľko tisíc € od "podivnej" firmy stojacej pred krachom :D .
rudopp
16.07.11,07:59
jj a ked zanikne vyrobca ??

TY budeš nejaký veľký :
teoretik
pesimista
provokatér :D .
Fero11
16.07.11,08:16
Ako som napisal, je to len cisto teoreticke, nic som nekupil a ani nemusim reklamovat, ale rano som mal z niekym o tom rozhovor a dotycny tvrdil, ze v takomto pripade mozem ist na lamparen.
Ale mne sa nechce verit, aby takato situacia nebola osetena v nejakom zakone v prospech spotrebitela (i ked zakony nie je moja parketa, ale zdravy sedliacky rozum mi hovoril, ze by to v zakonoch malo byt obsiahnute)
rudopp
16.07.11,12:29
Ako som napisal, je to len cisto teoreticke, nic som nekupil a ani nemusim reklamovat, ale rano som mal z niekym o tom rozhovor a dotycny tvrdil, ze v takomto pripade mozem ist na lamparen.
Ale mne sa nechce verit, aby takato situacia nebola osetena v nejakom zakone v prospech spotrebitela (i ked zakony nie je moja parketa, ale zdravy sedliacky rozum mi hovoril, ze by to v zakonoch malo byt obsiahnute)



Obchodný vzťah máš s firmou od ktorej si kúpil.
Ak zanikne oficiálne nemáš u koho reklamovať.
Ak má priamu nástupkyňu - tá preberá po nej všetko.
Výrobca môže v rámci budovania dobrého mena prevziať túto reklamáciu.

A má pravdu.
video1983
16.07.11,13:29
tak jeden krasny priklad, firma eurojordan vyrobca plastovych okien, nabrali objednavky pobrali zalohy niekolko tisicove, a uz su v ....
ludia ostali bez okien, bez penazi, a ti co uz maju okna reklamaciu nevybavia nikde. Jedine u druheho vyrobcu (firmy) ale tam si tu uz zaplatia!
rudopp
16.07.11,14:15
Obchodný vzťah máš s firmou od ktorej si kúpil.

Rada :
Nekupuj za niekoľko tisíc € od "podivnej" firmy stojacej pred krachom :D .

Radšej ani za desiatky € !!!!
Fero11
16.07.11,15:45
A co hovorite na takto super osetreny zakon ??
Zajtra si asi idem zalozit niekolko firiem :-D
arizona
16.07.11,16:24