Digitalne
16.07.11,09:55
Dobrý deň prajem,

poprosím vás o názor či môžem ako neplatca dph predať internetovú doménu /.sk/ záujemcovi zo zahraničia /ČR/.

Predaj domény je poskytovaním služby?
Alebo predávam doménu ako "tovar"?


Ako neplatca dph samozrejme nesmiem príjmať a poskytovať služby do zahraničia ale potrebujem predať jednu moju doménu českému záujemcovi /a vystaviť mu k tomu predaju domény faktúru/.
blavaciko
18.07.11,09:46
podla mna nepredavas ani tovar ani sluzbu
nakolko nepredavas domenu ale len sprostredkovavas PRENAJOM domenoveho mena, je to sprostredkovanie sluzby
Martin Mikláš
05.08.11,09:56
Ako neplatca DPH nemôžeš predávať do iného členského štátu. Zriaď si buď DIČ v ČR, ktoré môžeš mať aj ako SK neplatca alebo si založ firmu aj v ČR. Možnosť tretia je nájsť dobrú dušu, čo podniká v ČR aj SR (ako napr. aj ja) a vyrovnáš sa cez takéhoto sprostredkovateľa. Otázka, či sa jedná o poskytnutie služby alebo sprostredkovanie sa vyrieši, keď napíšeš, komu doména patrí dnes...
ucetni_fantozzi
05.08.11,10:03
na poskytovanie sluzieb s miestom dodania podla zakona o DPH v zahranici nemusis byt "platitelom DPH", staci byt "registrovanou osobou"... z toho plynu povinnosti podavania napr. suhrnneho vykazu, nie je to vsak plnohodnotny rezim DPH.

predaj domeny - ak ho chapem spravne tak, ze ide o domenu napr. abc.cz a predajom sa chape to, ze vlastnikom a disponentom domeny sa stane novy vlastnik - by som chapal ako prevod prav, co podla mna sluzba je...
profesional
21.10.11,12:33
Domena sa neda standardne predat. Resp. da, ale riesi sa to kombinaciou zmluv.
Na jednej strane musi vzniknut zmluva o postupeni prav a povinnosti zo zmluvneho vztahu z povodneho uzivatela domeny na druheho. Suhlas SK-NIC v pisomnej forme je povinny.
A zaroven ak za to chces mat zaplatene tak urobite zmluvu o predaji prav a povinnosti ako nepomenovanu zmluvu a to tak ze vlastne za to ze prevedies na niekoho konraktualne prava a poinnosti dostanes zaplatene.
KEJKA
21.10.11,12:37
podstatné je, že je to dodanie do EU a musí mať ičDPH pred dodaním podľa §7a) Z_DPH.