katka76
14.01.06,12:10
Dobry den vsetkym! Dnes som objavila tuto super stranku, ktora sa mi teraz fakt hodi, lebo chcem zacat podnikat na zivnost a samozrejme, ze mam kopec otazok.....Tak dufam, ze mi niekto z Vas skusenejsich pomoze....
Prva a zakladna otazka je zalozenie zivnosti.
Chcela by som cez internet /cez internetovu stranku/ sprostredkuvat ubytovanie v hoteloch, penzionoch a chatach na Slovensku. Predstavujem si to tak, ze budem mat zmluvy s konkretnymi ubytovacimi zariadeniami a za sprostredkovanie klientov cez moju firmu mi bude vyplatena provizia z ceny ubytovania. To znamena, ze klient vyplati zalohu za ubytovanie mne /to bude vlastne dohodnuta provizia v hodnote dohodnutych percent z celej sumy ubytovania - moj zarobok/ a cely zbytok sumy vyplati priamo ubytovaciemu zariadeniu.
Chcem sa spytat, ci na takuto cinnost potrebujem zivnost ako cestovna kancelaria /kde by som potrebovala prax min. 3 roky v odbore - a tu nemam/, alebo sa da na tento ucel zalozit iba volna zivnost / ako sprostredkovanie predaja/.
Za rady a odpovede Vam vopred velmi dakujem a netrpezlivo cakam. :) :) :) :)
Aknazuz
14.01.06,21:20
Ja mam dobre skusenosti so zivnostenskym uradom. Vypisala som si ziadost o zivnostensky list, uviedla som vsetky predpokladane cinnosti mojimi slovami a pani na ZU mi potom presne poradila, ako ktore cinnosti upravit.
zuzanapuchlova
02.03.06,08:06
Chcela by som sa opytať koľko praxe potrebujem na to aby som si založila volnu živnosť - učtovníctvo
biaaa
02.03.06,09:11
Chcela by som sa opytať koľko praxe potrebujem na to aby som si založila volnu živnosť - učtovníctvo

Kedysi sa vyžadovala prax - pokial viem už sa to dlho nevyžaduje. Predsalen je to voľná živnosť. Preistotu sa spýtaj na ŽU ale pokial viem netreba žiadnu prax.
zuzanapuchlova
02.03.06,10:49
Kedysi sa vyžadovala prax - pokial viem už sa to dlho nevyžaduje. Predsalen je to voľná živnosť. Preistotu sa spýtaj na ŽU ale pokial viem netreba žiadnu prax.


dakujem veľmi pekne.
ajobs
02.03.06,11:11
Kedysi sa vyžadovala prax - pokial viem už sa to dlho nevyžaduje. Predsalen je to voľná živnosť. Preistotu sa spýtaj na ŽU ale pokial viem netreba žiadnu prax.

Keďže je to voľná živnosť, žiadna prax sa nevyžaduje.:)