orbital
16.07.11,10:14
Dobry den, potreboval by som poradit, ako ochranit moje financie, ulozene v roznych financnych produktoch, pred prip. krachom eura. Inak povedane do coho je najvyhodnejsie investovat peniaze, aby bola zachovana ich hodnota aj v pripade hroziaceho kolapsu Euorozony. Mam na mysli nehnutelnosti, zlato a pod., ale napr. v pripade zlata mam informacie, ze nasledny predaj nie je jednoduchy. Dakujem.
rudopp
16.07.11,08:20
Dobry den, potreboval by som poradit, ako ochranit moje financie, ulozene v roznych financnych produktoch, pred prip. krachom eura. Inak povedane do coho je najvyhodnejsie investovat peniaze, aby bola zachovana ich hodnota aj v pripade hroziaceho kolapsu Euorozony. Mam na mysli nehnutelnosti, zlato a pod., ale napr. v pripade zlata mam informacie, ze nasledny predaj nie je jednoduchy. Dakujem.

1, prakticky : tvoja otázka je úplná blbosť (lebo v takom prípade ani divá sviňa nevie, čo by bolo)

2, teoreticky : investuj do slivovice - 20-30 ročný horizont ideál - o odbyt sa neboj.

PS
Keby si tam skutočne mal , znamenalo by to, že si mal schopnosti si ich zarobiť a v tom prípade by si sa nepotreboval pýtať blbosti.
Filip Glasa
16.07.11,18:53
ak ťa trápi euro, tak logicky by si mal mať zainvestované v akejkoľvek inej mene. Keďže obdobné problémy ako euro majú aj iné meny zadlžených štátov, tak by to malo byť v mene štátov, ktoré nie sú príliš zadlžené.
A samozrejme to nemusí byť čisto mena, ale akékoľvek aktívum v danej mene. Nehnuteľnosti - neviem či ti pomôžu. Sami o sebe majú problémy a klesajúcu tendenciu. Nehovoriac o tom, že problémy so zadlžením a eurom môžu negatívne vplývať aj na cenu nehnuteľností (viď. Írsko, Španielsko, atď.).
KEJKA
16.07.11,18:56
mierne mimo témy, ale zaujémavé
http://1833702.livebroadcast.talkfusionlive.com/golive/m/P434epFbRCrw8szI
derek191919
17.07.11,13:08
Skus investičné diamanty, tie ľahko predáš, pokiaľ ich budeš mať certifikované a to určite budeš. Cena za jeden investičný diamanto sa pohybuje od 10 000 euro.
Gina Er
17.07.11,13:11
Dobry den, potreboval by som poradit, ako ochranit moje financie, ulozene v roznych financnych produktoch, pred prip. krachom eura. Inak povedane do coho je najvyhodnejsie investovat peniaze, aby bola zachovana ich hodnota aj v pripade hroziaceho kolapsu Euorozony. Mam na mysli nehnutelnosti, zlato a pod., ale napr. v pripade zlata mam informacie, ze nasledny predaj nie je jednoduchy. Dakujem.
mimotemy investuj do mňa :D:D
v prípade záujmu pošlem číslo účtu....;)
video1983
17.07.11,13:13
len ako sa mu ta investicia vrati a v akom horizonte :D :D

a aj tak si myslim ze kazda investicia do zeny je ako peniaze vyhodene do vzduchu :D :D :D
rudopp
17.07.11,15:02
len ako sa mu ta investicia vrati a v akom horizonte :D :D

a aj tak si myslim ze kazda investicia do zeny je ako peniaze vyhodene do vzduchu :D :D :D

Vraj najneefektívnejšie je pozvať do kina (vlastnú sestru:D)
220870
17.07.11,15:07
Nórska koruna .Kanadský ,Austrálsky dolár,možno meny arabských štátov ktoré vlastnia ropu ,by mali prežiť krízu mien zo ziskom.
video1983
17.07.11,15:16
Vraj najneefektívnejšie je pozvať do kina (vlastnú sestru:D)


preco sestru :o
misomiso
17.07.11,15:43
Myslim, ze zo vsetkych svetovych mien ma najvacsi potencial rastu RMB.
Indeed
22.07.11,04:23
"Bank of China Exchange Rates in RMB."

...povedal ujo Google.
mona091
22.07.11,04:45
a co tak do juhosudanskej libry najnovsej republiky?
duves
22.07.11,04:57
Dobry den, potreboval by som poradit, ako ochranit moje financie, ulozene v roznych financnych produktoch, pred prip. krachom eura. Inak povedane do coho je najvyhodnejsie investovat peniaze, aby bola zachovana ich hodnota aj v pripade hroziaceho kolapsu Euorozony. Mam na mysli nehnutelnosti, zlato a pod., ale napr. v pripade zlata mam informacie, ze nasledny predaj nie je jednoduchy. Dakujem.
Trochu uvažuj. Čo bude mať hodnotu, ak nebude mať hodnotu platidlo?
hiva
22.07.11,06:42
svajciarkse franky ;-)
lubko6394
22.07.11,06:50
Najlepšie mi vychádza tá slivovica. Meny a akcie môžu lietať hore dole, zlato a striebro tiež, ale piť sa pilo vždy a za fľašku sa aj dá čosi vymeniť. Takže akákoľvek kríza a inflácia mi hodnotu zachová a čo budem potrebovať tak za tie fľaše získam.
duves
22.07.11,09:56
Teoreticky a prakticky aj tá slivovica.
misomiso
22.07.11,10:17
"Bank of China Exchange Rates in RMB."

...povedal ujo Google.

Ano, Cinska mena je uz dlhodobo umelo podhodnotena, nebude sa to dat urzat dlho. Pojde to pravepodobne velmi hore. Ten system v Cine sa uz iba nazyva komunisticky, je to cisty kapitalizmus a ma to taku silu, ze uz sa to chysta zmiest z povrchu zemskeho aj ekonomiku USA. Samozrejme nebude to naveky, o 100 rokov bude mozno zas ina situacia, ale momentalne je to velmi na vzostupe.
duves
22.07.11,10:42
O kolko % sa odhaduje podhodnotenie čínskej meny?
Nandrolon
22.07.11,10:53
ako by sa dali dať prakticky peniaze do nejakej exotickej meny prostredníctvom tunajšej banky, vedú normálne banky nejaké účty v týchto menách ?
Ice dive
22.07.11,12:07
ako by sa dali dať prakticky peniaze do nejakej exotickej meny prostredníctvom tunajšej banky, vedú normálne banky nejaké účty v týchto menách ?
no ak prídeš s kufríkom plným peňazí a prekročíš internú hranicu banky na VIP klientelu, tak ti otvorí účet ktorákoľvek banka...

inak:

príde opitý chlapík do banky a hovorí pracovníčke za priehradkou:
CH: ja chcem účet....
B: dobrý deň pane, o aký účet by ste mali záujem?...
CH: mi to je jedno, ženská... ja chcem účet...
B: dobre ale chcete podnikateľský účet, termínovaný alebo osobný?...
CH: tak otvoríš mi ten účet..
B: no dovoľte, takéto správanie si vyprosujem ide po riaditeľa banky.
R: dobry den pane ako Vám môžeme pomôcť, počul som že chcete účet...
CH: ale vyhral som 10 mil. € v lote...
R: ahá a tato ženská Vám robí problémy čo?...
Nandrolon
22.07.11,16:52
Ak by som vyhral 10 mil. eur, tak neprídem ako "inteligent" do banky, ale bankárka /fin. poradkyňa lebo predtým sa zistí či ide o ženu alebo muža/ mi bude chcieť sama od seba spríjemniť každú chvíľku... "+18" takto to bohužiaľ dnes chodí...
Ice dive
22.07.11,18:33
no ja by som sa radšej trepal do banky, ako keby za mnou mala dobehnúť rýchlokvasená poradkyňa z nejakej trojpísmenkovej MLM siete...
misomiso
22.07.11,19:26
ako by sa dali dať prakticky peniaze do nejakej exotickej meny prostredníctvom tunajšej banky, vedú normálne banky nejaké účty v týchto menách ?

No ved prave to je dost zahada, preco to banky stale povazuju za exoticku menu, kedze polovica svetoveho obchodu sa deje prave s Cinou a aj zo Slovenska tam od roznych firiem prichadzaju denne stovky platieb. Na druhej strane Cinania tiez velmi nepostrehli, ze jesvuje nejake Euro, my ked platime do Ciny tak vacsinou automaticky generuju faktury v USD.

Ale ak by ma to trapilo a chcel by som investovat, sposob by sa zrejme nasiel.
duves
23.07.11,09:12
Ze nepostrehli, že existuje €? Nesranduj. To, že sa obchoduje cez USD je dohoda. I ked čína, ak by s tym sekla, zaiste by ich agresor z NATO nenapadol. No padol by dolar a to ani číne, ani svetu ešte nevyhovuje. No raz to príde, rastúce ceny komodit tomu nasvedčujú.
duves
23.07.11,09:12
Ak by som vyhral 10 mil. eur, tak neprídem ako "inteligent" do banky, ale bankárka /fin. poradkyňa lebo predtým sa zistí či ide o ženu alebo muža/ mi bude chcieť sama od seba spríjemniť každú chvíľku... "+18" takto to bohužiaľ dnes chodí...
Máš to vyskúšane? :D
duves
23.07.11,19:20
http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/jak-se-pripravit-na-americkou-financni-apokalypsu


Přitom jak Federální rezervní systém zneužívá americký dolar je jen otázkou času, kdy se spustí nekontrolovaná inflace. Už dnes se hodnota amerického dolaru povážlivě snižuje a hodnota cenných kovů, jako je zlato a stříbro, vyletěla do nebe. V budoucnosti vám toho možná vaše papírové peníze moc nekoupí, ale pokud budete mít nějaké zlaté nebo stříbrné mince, můžete je vždycky vyměnit za věci, které budete potřebovat.
lujza.j
23.07.11,19:35
duves
24.07.11,05:42
duves
24.07.11,05:44
Filip Glasa
26.07.11,05:41
Čínske Juany nie je možné kúpiť. Čínska centrálna banka tvrdo reguluje nákup svojej meny zahraničnými osobami, investormi a podobne. Neobchoduje sa na devízových trhoch, ani v Číne vám neotvoria účet v Juanoch a mimo Číny už vôbec nie. Väčeiu hotovosť v Juanoch tiež v Číne nezoženiete. A keby aj, tak sa nedá nikde uložiť.
Čínska centrálna banka potrebuje udržať Juan slabý a podhodnotený. Ak by sa s ním bez regulácie obchodovalo, tak by taký slabý dlho nevydržal.

Na výber je neskutočné množstvo aktív aj mimo Juanu, ktoré by v prípade krachu EUR, USD, JPY držali cenu. V podstate všetko čo nie je peniaz v týchto menách. Lebo v prípade krachu meny zadlženého štátu by všetko prepočítané na túto menu "zdraželo". Tak stačí držať čokoľvek čo nie je v EUR (teda nie priamo EUR, ani eurové dlhopisy, a podobne).

Len čo keď ten krach nepríde? :)
duves
26.07.11,10:21
Len čo keď ten krach nepríde? :)
No on to možno nebude takych krach, ale niečo postupne rastúce. Napr. ceny, najprv inflacia, cvalajuca...politici budu kecať, že je to chvilkove. potom ešte vyššia, znovu budu kecať, že sme z najhoršieho vonku a až potom prask. Za to, čo zostane ludom bude tak na maslovy chlieb.
Braňo
05.08.11,11:24
No on to možno nebude takych krach, ale niečo postupne rastúce. Napr. ceny, najprv inflacia, cvalajuca...politici budu kecať, že je to chvilkove. potom ešte vyššia, znovu budu kecať, že sme z najhoršieho vonku a až potom prask. Za to, čo zostane ludom bude tak na maslovy chlieb.





http://www.topky.sk/cl/11/1284210/Cierny-stvrtok-na-Wall-Street--Svetove-trhy-vyrazne-padaju-
Micheallin2003
08.08.11,15:00
Dobry den prajem,


existuje aj ine formy investicie do nehnutelnosti a neovlivnuje to kolisanie na burze a pri slusnom priemernom % p.a.

Ide o realitne fondy.
Čo ovplyvňuje výnos fondu a nehnuteľností vo fonde?


výnos z prenájmu
obsadenosť nehnuteľností
zmeny úrokových sadzieb
zmeny cien porovnávaných nehnuteľností

Do čoho investujú realitné fondy?


administratívne budovy
obchodné centrá
logistické parky
rezidenčné projekty
developerské projekty
podiely v realitných spoločnostiach
hotovosť, dlhopisy a iné cenné papiere

Takze jedna z moznych alternativ.
Michal Miško
13.08.11,14:57
realitne fondy... :-)
Historicka a nedavna skusenost, ale aj logika ukazuje, ze to vobec nieje dobry napad, pretoze:
ak padne euro:
- budu padat prenajmy - firmy si nebudu prenajimat, nepojde obchod
- kupna sila pojde dole - nebude spotreba
- vyssia nezamestnanost

- ZLATO - ale ziadne etf, ani obdobne nezmysly - fyzicke - odporucam ist do viedne, u nas Vam predaju viedenske +10%marzou.....

ale ak k rozpadu nepride, rychlo by som sa ho zbavil......
Nandrolon
14.08.11,05:05
zlato donekonečna stúpať nebude, ak ho začne predávať väčšina investorov, ktorý ho nakúpili vo veľkom, aby potom neboli iba oči pre plač s 30%-nou stratou, ako "nedávno" v tzv. "vyváženom rastovom fonde"...
Michal Miško
14.08.11,08:02
To je fakt, aj som tam preto napisal, ze ak sa nic neudeje, tak rychlo z neho von, ale na druhej strane sa da na to pozerat aj takto:
ak by prislo k poklesu hosp. rastu - co sa uz deje(myslim celosvetovo):
- vlady a centr. banky uz nemaju extra riesenia, ako z toho von, sadzby su tak nizko, ze nizsie sa uz neda,
- firmy sice drzia historicky najvacsiu hotovost - ale nebudu nou sanovat banky, staty a uz vobec nie ludi
- ak budu prepustat, lebo sa znizuje kupna sila strednej vrstvy - pride aj stredna vrstva o pracu
- v usa si "zabili" hypotekarnou krizou 70% spotrebitelov(strednu vrstvu) - ktora "tahala" spotrebu a vzdy vytiahla usa z krizy a ochranila pred recesiou, teraz nema kto, zostalo z nich 40% a ti to nemaju sancu "potiahnut"
- statne dlhy voci hdp su na neudrzatelnej urovni
- donekonecna sa tlacit peniaze nedaju
- aj teraz, co robi ECB - nakupuje dlhopisy tal. a span., lebo ich nema kto (aspon nie pri tych urokoch, ktore su pre vlady akceptovatelne)kupovat, aby dane vlady mali cim splatit expirujuce

podla mna je jedinym riesenim a iba otazkou casu, kedy a kde vznikne vojnovy konflikt.... :-(

- keby neboli 2001 dvojicky a nasledne afganistan a irak, tak by bola kriza uz vtedy
- kedy ludia najlepsie posluchaju?!?- ked maju vodcu pred niecim, coho sa boja - aj len fiktivnym nepriatelom, ktoreho si sami vlady vytvaraju, aby stado cupitalo, kade je treba....

Takze tazko radit, ale z mojho pohladu by som si kupil bunker, zlato a zbrane..... :-)

Nie som pesimista, ale zatial to nespeje k nicmu dobremu, ak sledujete aktivitu priemyslu(myslim tym celosvetovo) tak klesa, preco? - lebo klesa dopyt- preco? - lebo klesa kupyschopnost - klesa obrat - obchod ......

Som zvedavy, kedy a kde vymyslia usa zase nejaku"habaduru" sami na seba, aby ovecky posluchali..... :-)