Kukumberk
16.07.11,12:28
Prosim Vás vie mi niekto poradiť? Mám problémy s parkovaním môjho auta pred mojou záhradou(konkrétne je to priestor vedľa cesty pred plotom mojej záhrady).Stále mi tam parkujú susedove autá,že vraj je to obecný pozemok(nedá sa s nimi nijako dohodnúť).Tak ja pendlujem do dvora a do garáže.Preto som sa po dlhej úvahe rozhodla,že si dám tam značku P-Reserve,ale ako na to to neviem.Veľmi pekne ďakujem za rady.
yoyo3333
16.07.11,10:37
Prosim Vás vie mi niekto poradiť? Mám problémy s parkovaním môjho auta pred mojou záhradou(konkrétne je to priestor vedľa cesty pred plotom mojej záhrady).Stále mi tam parkujú susedove autá,že vraj je to obecný pozemok(nedá sa s nimi nijako dohodnúť).Tak ja pendlujem do dvora a do garáže.Preto som sa po dlhej úvahe rozhodla,že si dám tam značku P-Reserve,ale ako na to to neviem.Veľmi pekne ďakujem za rady.

Značku si tam nemôžeš osadiť, keďže ako píšeš je to obecný pozemok. Ale môžeš si ten pozemok od obce prenajať a tým pádom si tam dať nejaké zábrany napr vysadiť nejaké kríčky, aby sa tam nedalo parkovať. (to by som asi spravil ako prvé, len ti to môžu odtiaľ vytrhať)
Avšak pokial by ti tie odstavené autá zamedzovali prístup na tvoj pozemok, tak jednoznačne zavolať políciu (ak sa s nimi teda naozaj nijako ináč nedá dohodnúť). Zo zákona ti nesmú brániť na vstup a ani vjazd na tvoj pozemok.
buchač
16.07.11,11:14
Prosim Vás vie mi niekto poradiť? Mám problémy s parkovaním môjho auta pred mojou záhradou(konkrétne je to priestor vedľa cesty pred plotom mojej záhrady).Stále mi tam parkujú susedove autá,že vraj je to obecný pozemok(nedá sa s nimi nijako dohodnúť).Tak ja pendlujem do dvora a do garáže.Preto som sa po dlhej úvahe rozhodla,že si dám tam značku P-Reserve,ale ako na to to neviem.Veľmi pekne ďakujem za rady.

...občas zavolaj rodinu (známych) na návštevu ...hlavne vtedy , aby sa vystihol správny moment ich zaparkovania ,t.j. tak , aby Tvoja návšteva zablokovala autami výjazd tých iných ...nevadí ,že blokovať budú ,veď je to obecný pozemok.....či ...????

Kríky sa dajú vysadiť ...kamene väčších rozmerov sú lepšie ...

Značku dáva mesto na základe žiadosti , v KE je to nasledovne
http://www.kosice.sk/static/servis/doprava/kpk_park_miesto_popl_1_nove.rtf
Kukumberk
16.07.11,17:21
Skúšala som tyče v zabetónovaných kolesách,ale mi to 2 chlapi od susedov vyhodili stadiaľ.Takže mám ísť na obec.úrad a pýtať si tlačivo na parkovanie,a potom si vybaviť tú značku?Ďakujem všetkým za rady.
viktorviktor
16.07.11,19:14
...je to priestor vedľa cesty pred plotom...

no najskôr by som pozrel vyhlášku kde sa môže parkovať, kde môže vozidlo stáť, starostovia sú takí, ak tam máš kopu štrku tak ťa naháňajú aby bol štrk odprataný, keď tam parkuje auto majú to na háku