Nerinko
16.07.11,16:58
Ahojte, co vsetko je potrebne k web portalu kde by sa zobrazovali ponuky prace, nieco ako je profesia, ide mi hlavne o pravne zalezitosti.
Zatial by som domenu zobral na sukromnu osobu, ked dokoncim programovu cast, tak si zriadim zivnost, je problem so zmenou majitela, z fyzickej osoby, na zivnost?
Dalej by ma zaujimalo ako je to s fakturovanim zo zivnosti, skratka nieco ako za reklamu,alebo tak.
A este jedna vec, je mozne rozsirit posobenie do zahranicia (cesko), su s tym nieake problemy?

Ak by ste niekto vedeli, budem vdacny za kazdu reakciu.
dragan.michal
17.07.11,09:08
trošku offtopic - ale myslíš, že je tu priestor ešte na ďalší pracovný portál?
Nerinko
17.07.11,09:15
Samozrejme ze mam v plane aj nieco viac ako je poskytovane teraz, ale nemozem predsa vynasat napady :)
a hlavne na tom nepotrebujem zarobit za 2 mesiace :) cize poplatky nebudu vysoke ako u inych a hlavne budu velke investicie do reklamy, myslim ze aspon za pokus to stoji, len potrebujem pozistovat ci su nieake pravne a podobne obmedzenia
dragan.michal
17.07.11,09:22
cize poplatky nebudu vysoke ako u inych a hlavne budu velke investicie do reklamy,

to su trošku odporuje, nie? Nebudú také vysoké ale chces dat vela do reklamy? Tak to držím palce

Ale k odpovediam:



Zatial by som domenu zobral na sukromnu osobu, ked dokoncim programovu cast, tak si zriadim zivnost, je problem so zmenou majitela, z fyzickej osoby, na zivnost?

Problém by s tým nemal byť.



Dalej by ma zaujimalo ako je to s fakturovanim zo zivnosti, skratka nieco ako za reklamu,alebo tak.

Neviem ci by som takýto projekt riešil na živnosť. Oveľa lepšia by na to bola s.r.o.



A este jedna vec, je mozne rozsirit posobenie do zahranicia (cesko), su s tym nieake problemy?

V pripade Ceska narazis na problem, kde kazdy cesky subjekt ktory obchoduje so zahranicim je povinny stat sa platcom DPH. Takze budes musiet zalozit cesku s.r.o. ktora moze byt platcom DPH, ale ceske firmy sa kvoli tomu nebudu musiet stat platcami DPH
Nerinko
17.07.11,09:36
K prvemu:
Nepotrebujem na tom zarobit okamzite, tak ako to chce kazdy slovensky podnikatel :) ale bol by som rad aby sa to rozbehlo a mohol by som potom vyberat poplatky za doplnkove sluzby a podobne.
Lacnejsie som myslel napriklad oproti profesii, kde tyzden vychadza 40-50E, ja by som dal cca polovicu, nieco ako konkurencny krok na prilakanie zakaznika

Na SRO by som chcel prejst casom ,ked budem mat istotu ze to pojde, nerad by som sa do toho nahrnul naplno a potom rychlo skoncil, skratka vsetko ukaze cas.

Posobenie som myslel trocha inak. Aby portal mal cesku lokalizaciu, ale firma by bola slovenska, cize v podstate ide o to ze ceska firma si zaplati reklamu(inzerat) od slovenskej firmy (moj portal), chcel som vediet ci by pri tomto mohol nastat problem
dragan.michal
17.07.11,09:44
Tie ceny majú asi preto tak nastavené, lebo sa im to tak oplatí. Ak si myslíš, že pracovný portál je len tak, že prídem zbúcham, dam registráciu free a potom nejakú nižšiu cenu na prilíkanie tak si na omyl. Profesia ma kopu partnerov, ktorý zobrazujú pracovné ponuky od nich. Robí rôzne prieskumy atd. Ak si myslíš, že to zvládnes tak o.k., ale myslím, že prístupom nižšia cena a vysoké výdavky nie sp ta správna cesta.

Už len to, že chceš riešiť živnosť namiesto s.r.o. Píšeš že chystáš veľké výdavky do reklamy. To je toľko dať 400 eur potom na založenie s.r.o., ktorá Ti prinesie viac výhody ako živnosť?

A co sa týk ceska, tak som ti už napísal. Ak česká firma bude kupovať inzerát od Teba ako slovenskej firmy tak musí byť platcom DPH. Co vela SZCO a mensich firiem v CR nie je. Takze by si musel mat cesku firmu, aby sa tí SZCO a mensie firmy nemuseli stávať platcami DPH.