jajusa
14.01.06,15:07
Dobry den


prosim Vas mohli by ste mi niekto poradit ako ma vyzerat prehľad o hospodarení firmy? Co vsetko mam tam napisat?
Mam to pripravit na valne zhromazdenie ale este som nikdy nic podobne nevidela.


Dakujem. Jajusa:mad:
liba2
14.01.06,15:14
Dobry den
prosim Vas mohli by ste mi niekto poradit ako ma vyzerat prehľad o hospodarení firmy? Co vsetko mam tam napisat?
Mam to pripravit na valne zhromazdenie ale este som nikdy nic podobne nevidela.
Dakujem. Jajusa:mad:
Predpísaná forma nie je. Ide v podstate o rozbor hospodárenia a stav majetku. Treba vychádzať najmä z údajov v Súvahe. Skús odhadnúť čo by spoločníkov najviac zaujímalo z problematiky hospodárenia firmy, v každej firme to môže byť niečo iné v závislosti od toho akú činnosť robí. Informovať ich môžeš napríklad:
aký je predpokladaný hospodárky výsledok v tis. Sk zisk alebo strata; o výške aktív a pasív; o hodnote dlhodobého hmotného majetku, zásob materiálu, o výsledku inventarizácie, o výške finančného majetku; výške pohľadávok, záväzkov, koľko je v lehote splatnosti a po lehote splatnosti, koľko je daňový nedoplatok (ak je), v akej výške je napr. splatený úver; koľko prostriedkov je v rezervnom fonde, v sociálnom fonde, prípadne ako sa čerpal. Nemusíš zachádzať do detailov, iba v témach o ktorých vieš že spoločníkov zaujímajú. :)
Istotne ma ešte doplnia ďalší poraďáci.
ondrejvla
14.01.06,15:17
Prehľad o hospodárení firmy - je výkaz ziskov a strát - náklady mínus výnosy, mala by si tam uviesť informácie o majetku spoločnosti - obežnom i neobežnom, pohľadávkach, záväzkoch. Nič iné od teba nechcú, len Výkaz ziskov a strát a Súvahu, čiže hospodárenie firmy je jej účtovný zisk alebo strata a jej majetok. Vari ťa pomýlil ten výraz hospodárenie firmy?
ondrejvla
14.01.06,15:25
Liba2, kým som ja dotelefonovala, už si odpovedala. Si rýchlejšia!
jajusa
14.01.06,15:43
Dakujem
myslela som si ze to chcu nejaku specialnu spravu.
michelle
15.01.06,20:07
ahojte, možno by som ešte doplnila podrobnejší stav pohľadávok a záväzkov, hlavne v členení v lehote splatnosti a po lehote, dokonca my sme dávali po lehote ešte rozdelené podľa dní.
My sme vo výkaze robili aj krátku finančnú analýzu, ďalej čo sa týka obchodu tak predaj podľa jednotlivých divízií (stredísk) - ak máte také členenie, potom aj sledovanie podľa najväčších zákazníkov a pod. Ale to je už dosť podrobné a kedže ty to ideš robiť prvýkrát, stačí asi niečo stručnejšie a potom uvidíš.