Vladimir Krajcik
16.07.11,20:59
jem potrebujem to proti urieknutiu
pepsikova
16.07.11,19:03
..natrhať vedľa vody, potoka,prípadne na lúke...
..a čistec sa používa na umývanie, keď sa už "z očú" stalo..proti urieknutiu dávala moja babka červené mašličky...
terezamaria
16.07.11,19:33
jem potrebujem to proti urieknutiu

Čistec bude rásť tak za 2 týždne, po žatve na strniskách, na lúke. Niektorí ho majú aj v záhradkách. Dostať ho aj v lekárni, stojí okolo 2 eurá. :)
wagner
16.07.11,19:38
jem potrebujem to proti urieknutiu
Napríklad aj na mojej záhrade rastie. Už som sa ho narozdávala veľa a ešte stále je ho dosť. Prídi si zobrať.
a_je_to
16.07.11,20:45
Nie je čistec, ako čistec ... Je ich viac druhov ... poľný , močiarny, lesný, aj okrasný, pestovaný v záhradke. Ján Botto v Žltej ľalii píše :
Ach Evička. má perlička choď na čistec do lesíčka ... Podľa toho sa domnievam, že ide o čistec lesný. Nájdeš ho v lese, najlepšie niekde na okraji rúbaniska. Ak sa bude dať, pripojím obrázok.
Vladimir Krajcik
17.07.11,08:48
DIky.Rad by som si ho prisiel zobrat,ale musis mi napisat kde.Ak to nie je moc daleko,atk rad pridem.Naozaj ho potrebujem.diky moc
PLUMERIA
17.07.11,10:24
Dostať ho aj v lekárni ale......neni to ono,ja som ho raz kúpila a je nasekaný no dá sa povedať,že skoro na prášok!
Moja mama ho chodí zbierať každý rok na strniská tam ho je vždy ako maku!
simka004
17.07.11,11:32
Dobry, mate este k dispozicii cistec?A o aky druh sa jedna?Dakujem
pavol54
17.07.11,14:14
Dostať ho aj v lekárni ale......neni to ono,ja som ho raz kúpila a je nasekaný no dá sa povedať,že skoro na prášok!
Moja mama ho chodí zbierať každý rok na strniská tam ho je vždy ako maku!
A nádherne vonia, včely asi veľmi láka
c.s.i.
17.07.11,14:19
a keď máš Bratislavu poblíž, tak na trhovisku na Miletičovej ho babky predávajú tiež...
arizona
17.07.11,16:30
Ja mam cistec v skleniku. Neviem ako sa tam dostal,ale rastie ako burina,kazdorocne priibudne zopar novych rastlin, takze predpokladam, ze by rastol aj v zahradach,ak by si niekto priniesol z luky a zasadil.