Joseph777
17.07.11,08:34
podnikám na internete v oblasti sprostredkovania sluzieb-zobrazujem reklamne bannery zahranicnych spolocnosti ci uz z eu alebo 3. krajín

Mám par otázok:

1. čo je reverse charge a kedy si ho môžem uplatniť?

2. faktúry vystavujem v anglickom jazyku, musim aj v slovenskom?

3. aké sú náležitosti faktury do EU (vrátane odkazov na európske smernice a pod. v spodnej casti faktury)

3. aké sú náležitosti faktury do 3. štátu (vrátane odkazov na smernice a pod. v spodnej casti faktury)
KEJKA
17.07.11,07:09
1. vratná daň - to sa ťa netýka, nie si a nebudeš platiteľom podľa §4
2. DU môže poťadovať v SJ, stretla som sa s dvojjazyčnými faktúrami. Môj klient vystavuje 2x v AJ pre klienta+účto a ešte 1x len do účto vystaví rovnakú aj v SJ
3. § 73 Faktúra pri dodaní služby do iného členského štátu
(2) Faktúra musí obsahovať
a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne zdaniteľnej osoby, ktorá dodáva službu, a jej identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne príjemcu služby a jeho identifikačné číslo pre daň, pod ktorým službu objednal,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bola služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) rozsah a druh dodanej služby,
g) cenu služby,
h) odkaz na články 193 až 196 smernice Rady 2006/112/ES z 28. novembra 2006 o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty v znení smernice Rady 2006/138/ES z 19. decembra 2006 alebo informáciu, že osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná.
===================
bod h) nájdeš aj v iných jazykoch - pri troche vyhľadávania tu na Porade.
Joseph777
17.07.11,07:31
vdaka za odpovede


1. vratná daň - to sa ťa netýka, nie si a nebudeš platiteľom podľa §4 to je zakon o DPH? a ktory odsek pretoze ostatny mi tvrdia ze ja budem reverse charge vyuzivat casto.
zk24
17.07.11,07:33
vdaka za odpovede
to je zakon o DPH? a ktory odsek pretoze ostatny mi tvrdia ze ja budem reverse charge vyuzivat casto.

V inej teme ste to prelozili ako prenos danovej povinnosti na prijimatela sluzby.