Igoor21
17.07.11,11:26
Prečo mam mazľavé steny bazénu a voda zapácha a pritom dávam chlórové tabletky. Ako tomu zabránim ... ??? Ďakujem :)
paloo
17.07.11,09:35
Dávaš málo:D
video1983
17.07.11,10:04
Pri výskyte rias, ktoré môžu spôsobovať zelené, hnedé, alebo nažltlé zafarbenie vody, klzké a mazľavé dno a steny bazéna a nepríjemný zápach vody, je vhodné použiť vysoko účinný prostriedok ODSTRAŇOVAČ RIAS, ktorého účinkom dôjde k zničeniu rias. Časť mŕtvych rias je zachytená na filtri, zvyšok rias sa odstráni vyvločkovaním. V teplom období a pri intenzívnejšom používaní bazéna je vhodné ako preventívne opatrenie proti riasam použiť CHLOR ŠOK, alebo OXI ŠOK (podľa toho, či používame chlórovú , alebo kyslíkovú chémiu).
ludmilla
17.07.11,10:08
Prečo mam mazľavé steny bazénu a voda zapácha a pritom dávam chlórové tabletky. Ako tomu zabránim ... ??? Ďakujem :)

Zmeraj pH vody v bazene, mala by sa pohybovat medzi 7,2 - 7,4 ale bolo by lepsie, keby sa drzalo pri 7,2, pri zapachujecej vode a mazlavych stenach je malo chloru.
Ak by bola voda aj zelena: ked pH vody kolise a je malo chloru vo vode , rastu rychlejsie riasy.
Cize upravit pH, odstranit riasy a necistoty a narazovo chlorovat.
arizona
17.07.11,10:19
Este pridam k predoslym prispevkom:
- castejsie preplachovat filter
- na dlhsie zapinat cepradlo,hlavne v takchto horucavach.
ludmilla
17.07.11,21:05
Pri výskyte rias, ktoré môžu spôsobovať zelené, hnedé, alebo nažltlé zafarbenie vody, klzké a mazľavé dno a steny bazéna a nepríjemný zápach vody, je vhodné použiť vysoko účinný prostriedok ODSTRAŇOVAČ RIAS, ktorého účinkom dôjde k zničeniu rias. Časť mŕtvych rias je zachytená na filtri, zvyšok rias sa odstráni vyvločkovaním. V teplom období a pri intenzívnejšom používaní bazéna je vhodné ako preventívne opatrenie proti riasam použiť CHLOR ŠOK, alebo OXI ŠOK (podľa toho, či používame chlórovú , alebo kyslíkovú chémiu).

... my sme písali súčasne:D:D.
ludmilla
17.07.11,21:59
Písala som v práci a nemala som toľko času, takže sa k tomu vrátim.
Presne ako písala arizona a video 1983 najprv:
1. vyčistiť filter
2. zmerať pH - pretože, keď máš dobre nastavené pH pravdepodobnosť takejto vodnej "galiby" je oveľa nižšia, pH je logaritmická hodnota, ktorá počet vodíkových iónov H+ vytlačí. Ak sa pH pohybuje ďaleko od ideálu, spotrebuješ oveľa viac chemikálii.
Napr. keď má voda pH 6 je už 100 x kyslejšia ako voda s pH 8.
Keď sa na to pozrieš chemicky neutrálny bod je definovaný pri pH 7. Takže pH 7 - 7,4 je ideálny stav. Práve vtedy, keď nastanú problémy s vodou je dôležité ho držať v optimálnej oblasti 7 - 7,2. Pretože v tejto oblasti dosiahneš najlepší účinok chlóru, okrem toho má najlepší vplyv na pokožku, sliznicu a očné spojivky, pretože ľudské telo má svoj neutrálny bod pri pH 7,4.
Dažďová voda je ľahko kyslá a znižuje pH hodnotu vody v bazéne.
pH je hodnota charakteru vody, keď je vysoké, voda je agresívna, alkalická a zvyšuje spotrebu chemikálii!!!!
Keď je pH nízke môže prísť ku korózii na armatúrach, reaguje kyslo.
Čiže pH hodnota rozhoduje o kvalite vody, keď tá nesedí môžeš na všetko ostatné ošetrenie zabudnúť.
3. vyčistiť bazén od odumretých rias, vyutierať, odsať.
4. Chlór šok, alebo Oxi šok ako písal video, ale pozor tablety nehádzať volne do bazéna - použiť dávkovač, pretože spôsobujú vyblednuté fľaky na náteroch alebo fólii.
Chlór je chemický prvok - žlto - zelený plyn, zmiešaný s vodou má dezinfekčné účinky, spojí sa s baktériami a inými organickými látkami, ktoré plávajú vo vode a zneškodní ich
5. pridať prípravok proti tvorbe rias, obzvlášť pri vysokých teplotách
6. Filtrovacie zariadenie treba nechať bežať celý 1 - 2 dni v kuse.
7.Ak voda po 1 - 2 dňoch stále nie je čistá, treba celý postup zopakovať.
video1983
17.07.11,22:01
ja som daval tebletky do filtra
ludmilla
17.07.11,22:07
tak toto sme ešte neodskúšali
radko123
01.07.13,14:22
ja mam v bazene riasi je dobry prostiedok
KEJKA
01.07.13,14:45
toto čo je?