grafmart
17.07.11,19:10
Ahojte,
som živnostníčka, účtovníctvo si vediem sama, zatiaľ som vystavovala iba faktúry (hradené bezhotovostne), takže to išlo ľahko.

Teraz chcem začať príležitostne podnikať s rôznymi atrakciami (trampolína, aquazorbing...atď.), čiže budem prijímať malé čiastky v hotovosti.
Príde mi ale blbé vystavovať nejakému záujemcovi faktúru (a aj zdĺhavé), reg.pokladňu zase nemám, čiže ani bloček neprichádza v úvahu.

MOJA OTÁZKA: Stačí keď vystavím pokladničný doklad za prijaté peniaze? Má to rovnakú váhu ako faktúra? (možno pre niekoho blbá otázka, ale ja s tým nemám skúsenosti :) )

Ďakujem za rady!
ego.mc
18.07.11,14:49
Pri predaji služieb, nemusíte vystavovať faktúru, takže by stačil aj pokladničný doklad. Ale nezabúdajte, že existuje Zákon o ERP, takže kúpa pokladne Vás neminie.
grafmart
20.07.11,19:17
Pri predaji služieb, nemusíte vystavovať faktúru, takže by stačil aj pokladničný doklad. Ale nezabúdajte, že existuje Zákon o ERP, takže kúpa pokladne Vás neminie.
diki, o tom zakone som nemala ani tucha, lebo sa priznam ze take veci moc nesledujem, ale uz som si to nastudovala, tak som mudrejsia....este raz DAKUJEM :)