ketrinka29
17.07.11,19:34
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ukončila som vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa ZŠ a predškolskú pedagogiku, od septembra mi začne tretí rok praxe na špeciálnej ZŠ, spravila som si rozširujúce štúdium - pedagogiky pre mentálne postihnutých, teraz sa neviem rozhodnúť čo je pre mňa výhodnejšie, či začať písať rigoróznu prácu alebo začať plniť prvú kvalifikačnú skúšku ???
Mám nárok na to aby sa mi rigorozna práca počítala ak ju napíšem v rámci špeciálnej pedagogiky a pokiaľ učím na špeciálnej základnej škole ??
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
zdenka131
18.07.11,18:10
Zdravím,
z textu to nie je celkom jasné, ale predpokladám, že máš VŠ 2. stupňa / Mgr. / a nie VŠ 1. stupňa /Bc./ , ináč by si nemohla učiť.
Podľa súčasne platných predpisov by si po ukončení doktorského štúdia / rigorózna skúška / nemala žiadne finančné výhody a ani by si nebola zaradená do PT s prvou atestáciou. Toto sa má novelizáciou vyhlášky zmeniť a po úspešnom absolvovaní rig. skúšky by za ňu malo byť 60 kreditov.
Podľa súčasne platných predpisov platí: ak získaš minimálne 30 kreditov, požiadaš riaditeľa školy o kreditový príplatok.

Riaditeľ je povinný zvýšiť hneď od začiatku najbližšieho mesiaca plat o 6 % z platovej triedy, do ktorej je zamestnanec zaradený. Tento kreditový príplatok bude učiteľovi vyplácaný 7 rokov, t. j. počas platnosti týchto kreditov.

Pre možnosť vykonania atestačnej skúšky za kredity je potrebné získať buď 60 kreditov, alebo 30 kreditov a k nim absolvovať prípravné atestačné vzdelávanie. V oboch prípadoch ide o časovo náročnejšie zúročenie získaných kreditov. Presné podmienky a povinnosti stanovuje § 14 až 17 vyhlášky č. 445/2009 Z.z.
ketrinka29
18.07.11,18:17
Ďakujem veľmi pekne za informáciu.