AlenockaS
18.07.11,08:40
Kedy sú zrelé ? Keď som predvlani pestovala prvý krát, stále sa mi zdalí malé ( cca 20 cm ) tak som ich nechávala na rastline a potom som ich ledva prekrojila, mali tvrdú šupku:confused: Tento rok sú už malé loptičky, síce neviem ako porastú, lebo kompost už obhospodarujú sliepky,tak som tekvičky sadila len do zeme. Ale dúfam, že zopár ich bude, kedže sú veľmi zdravé :)
travina
18.07.11,08:49
Zrelé sú keď sú pekné pomarančové. Dozreté s tvrdou šupkou sa dajú dobre skladovať na zimu. V chladnejšej miestnosti vydržia skoro do jari.
AlenockaS
18.07.11,08:58
Áno, boli pekné pomarančové, ale ledva sme ich ošúpali, jeden rok som tak "potiahla" patizóny....Otec ich osekával veľkám nožom, lebo mu ich bolo ľúto vyhodiť....boli ako skala ....
travina
18.07.11,09:10
No tak to sú už ozaj až veľmi zrelé. Mne sa také "nepodarilo", lebo tu dozrievajú neskôr. Oni veľké nevyrastú, 20 cm sú akurát, hlavne aby boli vyfarbené. Ale sú chutné, však?
AlenockaS
18.07.11,09:13
No ja neviem, mne teda nejak extra nechutili :-o)) Teraz sa dá ale nájsť omnoho viacej receptov a kedže ja sa snažím zdravo stravovať podľa možností,tak som si povedala, že ešte raz to s nimi skúsim :-)
Antea
18.07.11,09:27
Áno, boli pekné pomarančové, ale ledva sme ich ošúpali, jeden rok som tak "potiahla" patizóny....Otec ich osekával veľkám nožom, lebo mu ich bolo ľúto vyhodiť....boli ako skala ....
Tieto tekvice vôbec nemusíš ošúpať, všetko sa dá skonzumovať, my za ne utrácame teraz dosť veľké peniaze a keď sme ich mali raz na záhrade, tak sme ich vyhodili. My ich pečieme, pokvapkáme olejom, osolíme, posypeme bylinkami, sú výborné, môže sa nastrúhať aj do koláča, a tiež polievka je z nich OK, len sa musia rozmixovať.
pepsikova
18.07.11,09:40
..hokkaido je vynikajúce aj vysmažené..u nás len vtedy, keď nikto nie doma, lebo sa stojí v rade a čaká, kedy už bude!!...ale solím, až keď je dosmažené, je to chutnejšie...a k tomu pyré...