bibitraub
18.07.11,08:46
dobrý deň,
prebieha dph kontrola za 3mesiac 2011. V I.Q. 2011 si uplatňujem odpočty dph z pohonných hmôt 100%. Nie je toho veľa za 1Q2011 sme si na dph za pohonné hmoty v&pýtali asi 12EUR. Ako sa zachová kontrolórka ak vyžiada knihu jázd a nebudem ju vedieť predložiť. Aké to bude mať dôsledky pre mňa?
Naozaj sa mi ju nechce robiť:-(

Ďakujem za odpoveď.
mondes
18.07.11,06:52
Tak to by veľmi zaujímalo aj mňa, nakoľko nám teraz vychádza nadmerný odpočet, ale samozrejme kniha jázd neexistuje. Prosím Vás do akého termínu by nám mala prísť daňová kontrola keď teraz podáme DPH s nadmerným odpočtom? Ešte by ma zaujímalo, nakoľko som prebrala účtovníctvo a kniha jázd nie je urobená ani za minulý rok, či v takomto prípade musíme robiť aj minulý rok, alebo stačí od nového roku a po kontrole sa to dorobí, lebo neviem, či budeme stíhať. Vďaka.
mondes
18.07.11,10:02
Posúvam.
srska
18.07.11,10:05
veď kontrola netrvá 1 deň - počas nej môžete dokladať čo potrebujú, pýtajú (aj čo nemáte pripravené)
srska
18.07.11,10:08
Tak to by veľmi zaujímalo aj mňa, nakoľko nám teraz vychádza nadmerný odpočet, ale samozrejme kniha jázd neexistuje. Prosím Vás do akého termínu by nám mala prísť daňová kontrola keď teraz podáme DPH s nadmerným odpočtom? Ešte by ma zaujímalo, nakoľko som prebrala účtovníctvo a kniha jázd nie je urobená ani za minulý rok, či v takomto prípade musíme robiť aj minulý rok, alebo stačí od nového roku a po kontrole sa to dorobí, lebo neviem, či budeme stíhať. Vďaka.záleží aj aký veľký je no;)
Dáša_
18.07.11,10:19
no ved povieš, že zodpovedný človek je mimo, predložíš zajtra. Alebo že teraz rychlo ju nevieš nájsť, nedá sa tlačiť.... a keď to je za 12€ to je nejakych 55 l PHM, niekde okolo 600 km, ak dobre pocitam :D . Za tri mesiace je sna´d zvladnuteľné dopísať cesty
srska
18.07.11,10:20
no ved povieš, že zodpovedný človek je mimo, predložíš zajtra. Alebo že teraz rychlo ju nevieš nájsť, nedá sa tlačiť.... a keď to je za 12€ to je nejakych 55 l PHM, niekde okolo 600 km, ak dobre pocitam :D . Za tri mesiace je sna´d zvladnuteľné dopísať cestyna ukrajine?:)
mondes
18.07.11,10:23
no ved povieš, že zodpovedný človek je mimo, predložíš zajtra. Alebo že teraz rychlo ju nevieš nájsť, nedá sa tlačiť.... a keď to je za 12€ to je nejakych 55 l PHM, niekde okolo 600 km, ak dobre pocitam :D . Za tri mesiace je sna´d zvladnuteľné dopísať cesty
Dobre, lenže ja musím urobiť od začiatku roka a ani za minulý rok nemajú evidenciu urobenú, tak neviem, či si nebudú žiadať aj to.
srska
18.07.11,10:26
Dobre, lenže ja musím urobiť od začiatku roka a ani za minulý rok nemajú evidenciu urobenú, tak neviem, či si nebudú žiadať aj to.ak už začala dk, tak si musíte máknuť. ak nie, môžete si so správcom dane dohodnúť neskorší začiatok dk §15/2 511/1992.
Dáša_
18.07.11,10:31
na ukrajine?:)

ja som mala pocit, ze 12€ je len DPH, či nie?
mondes
18.07.11,10:31
ak už začala dk, tak si musíte máknuť. ak nie, môžete si so správcom dane dohodnúť neskorší začiatok dk §15/2 511/1992.
Nie, vôbec nezačala, to ja len sa informujem dopredu, pretože nám vychádza nadmerný odpočet cca.120,- Eur, a vraj, že keď je nadm. odpočet, tak automaticky je tu kontrola. Ak odovzdáme DPH, tak dokedy sa môžu ozvať, že prídu na kontrolu?
srska
18.07.11,10:33
ja som mala pocit, ze 12€ je len DPH, či nie?vidíš dáška - rýchlo čítam - jasné:) hlboký soráč
truch
18.07.11,10:41
Nie, vôbec nezačala, to ja len sa informujem dopredu, pretože nám vychádza nadmerný odpočet cca.120,- Eur, a vraj, že keď je nadm. odpočet, tak automaticky je tu kontrola. Ak odovzdáme DPH, tak dokedy sa môžu ozvať, že prídu na kontrolu?

Kontrola vôbec nemusí prísť. Je pravdou, že keď sme mali prvýkrát vyšší odpočet, tak prišli. Pozreli , za hodinu boli hotoví:) Teraz ich tiež očakávam, máme odpočty už vyše pol roka, staviame výrobnú halu, takže hradíme vysoké sumy. Môžu prísť kedykoľvek, však nech len prídu:D
Inak pri kontrole, pozreli fascikel s DPH a chceli vidieť len fa na vyššiu sumu.
srska
18.07.11,10:42
Nie, vôbec nezačala, to ja len sa informujem dopredu, pretože nám vychádza nadmerný odpočet cca.120,- Eur, a vraj, že keď je nadm. odpočet, tak automaticky je tu kontrola. Ak odovzdáme DPH, tak dokedy sa môžu ozvať, že prídu na kontrolu?to zbytočne strácaš čas (netráp sa:)) - jedine, žeby bol dú v dolnej úloži a ty tam jediný daňový subjekt:D:D:D
Paula
18.07.11,10:44
Nie, vôbec nezačala, to ja len sa informujem dopredu, pretože nám vychádza nadmerný odpočet cca.120,- Eur, a vraj, že keď je nadm. odpočet, tak automaticky je tu kontrola. Ak odovzdáme DPH, tak dokedy sa môžu ozvať, že prídu na kontrolu?



Žiadne automaticky:). Mali sme prvú a jedinú za prvý odpočet- za 4.Q 1998.
srska
18.07.11,10:50
ale je pravda, že ak máš no, tak táto gubernia ti akože požičia niečo späť, aj keď veľmi nerada:)
IVETA N
18.07.11,11:08
zrejme budeš musieť. My sme mali DK a pýtali to hneď pri odovzdaní dokladov bola som tam pondelok minulý týždeň, samozrejme kniha jázd nebola. Tak som povedala, že kompetentný pánko, ktorý to má na starosti je mimo a má to u seba. Boli veľmi milí a dala som to dnes na kontrolu./samozrejme sme to dorábali/.

IVETA N
IVETA N
18.07.11,11:12
Nie, vôbec nezačala, to ja len sa informujem dopredu, pretože nám vychádza nadmerný odpočet cca.120,- Eur, a vraj, že keď je nadm. odpočet, tak automaticky je tu kontrola. Ak odovzdáme DPH, tak dokedy sa môžu ozvať, že prídu na kontrolu?

My sme mali NO za 04/2011 a teraz budeme mat kontrolu v piatok.Ozvali sa 15.07.2011. Nemusia prísť, ale môžu.

IVETA N
srska
18.07.11,11:14
zrejme budeš musieť. My sme mali DK a pýtali to hneď pri odovzdaní dokladov bola som tam pondelok minulý týždeň, samozrejme kniha jázd nebola. Tak som povedala, že kompetentný pánko, ktorý to má na starosti je mimo a má to u seba. Boli veľmi milí a dala som to dnes na kontrolu./samozrejme sme to dorábali/.

IVETA Naj ja som taký, keď nemám pripravené všetko - poviem im na začiatku otvorene a ten týždeň sa dá s nimi vždy uhrať.
Aljok
18.07.11,11:14
My sme mali NO za 04/2011 a teraz budeme mat kontrolu v piatok.Ozvali sa 15.07.2011. Nemusia prísť, ale môžu.

IVETA N

Asi ste mali tie NO vyššie ako 120 €. Či?
srska
18.07.11,11:20
Asi ste mali tie NO vyššie ako 120 €. Či?mimotemyaljok vidím v profile pn - to tiež sú vydarenci niektorí v tej modrej budove na krajinskej - a ten čech, ak sa tam ešte trtoší, tak ten je exemplár;)
IVETA N
18.07.11,11:22
Asi ste mali tie NO vyššie ako 120 €. Či?

Já som sa ich na to pýtala , že akým systémom chodia na kontroly a on mi povedal, že bud na ,,párovačku , alebo dostanú pokyn z BB aby išli skontrolovať tie subjekty , ktoré majú trebárs NO od 500 do 3000 eur .

PS : ale teraz DU chodia ako sršne na kontrolu naháňajú peniažky a sú prešťastní keď niečo nájdu .

IVETA N
mondes
18.07.11,11:24
zrejme budeš musieť. My sme mali DK a pýtali to hneď pri odovzdaní dokladov bola som tam pondelok minulý týždeň, samozrejme kniha jázd nebola. Tak som povedala, že kompetentný pánko, ktorý to má na starosti je mimo a má to u seba. Boli veľmi milí a dala som to dnes na kontrolu./samozrejme sme to dorábali/.

IVETA N
Ale veď ja by som to aj urobila, ale nemám ani šajnu odkiaľ mám začať, neviem ani aké cesty tam boli ani nič. Prosím Vás o nejaký postup ako začať s evidenciou jázd, keď mám len bločky PHM.
srska
18.07.11,11:25
Já som sa ich na to pýtala , že akým systémom chodia na kontroly a on mi povedal, že bud na ,,párovačku , alebo dostanú pokyn z BB aby išli skontrolovať tie subjekty , ktoré majú trebárs NO od 500 do 3000 eur .


IVETA Nno, a tu mladí názorne vidíte ako unikajú info z ds:D
srska
18.07.11,11:27
Já som sa ich na to pýtala , že akým systémom chodia na kontroly a on mi povedal, že bud na ,,párovačku , alebo dostanú pokyn z BB aby išli skontrolovať tie subjekty , ktoré majú trebárs NO od 500 do 3000 eur .

PS : ale teraz DU chodia ako sršne na kontrolu naháňajú peniažky a sú prešťastní keď niečo nájdu .

IVETA Npokyn je vždy á mesiac
IVETA N
18.07.11,11:36
Ale veď ja by som to aj urobila, ale nemám ani šajnu odkiaľ mám začať, neviem ani aké cesty tam boli ani nič. Prosím Vás o nejaký postup ako začať s evidenciou jázd, keď mám len bločky PHM.

Já by som zobrala odoslané fakturý až by tam bola faktúrovaná nejaká práca,
dodavateľské faktúry- nákup nejakého materiálu alebo tovaru /podla toho na čo je živnosť / VPD , a ešte aj BV a ,, dopasovávala by som,,.:---:D:confused:

IVETA N
IVETA N
18.07.11,12:02
ale neboj ono je to aj tak smerodatné ,,kniha jázd,, hlavne pri kontrole dane z príjmu. Teraz, až je to kontrola len na DPH tak by im to nemalo vadiť , že ju nemáš.:mad::mad::mad:

IVETA N
Dáša_
18.07.11,15:07
Ale veď ja by som to aj urobila, ale nemám ani šajnu odkiaľ mám začať, neviem ani aké cesty tam boli ani nič. Prosím Vás o nejaký postup ako začať s evidenciou jázd, keď mám len bločky PHM.

najskor pozri bločky, aby si videla, kde bolo tankované. To máš prvé záchytné miesta. Ďalšie sú odberateľské faktúry, aj nákupy, aj dodavatelia...
IVETA N
26.07.11,12:57
Po piatkovej kontrole z minulého týždňa za 4/2011 si pozreli iba bloky PHM a odpočet DPH - knihu jázd nepýtali /že iba, keby bola kontrola aj na daň z príjmu .
Kontrola dopadla dobre.

IVETA N