truch
18.07.11,09:08
Naša spoločnosť má založený podnikateľský účet vo Volksbank Slovensko. V televízii som zachytila správu, že táto banka by mohla mať problémy.
V zmysle zákona o ochrane vkladov sme vyplnili už v januári 2011 potvrdenie, že naša firma nespadá pod audit, tým pádom by mali byť firemné peniaze chránené. Rozmýšľam, či nemám začať na fa uvádzať číslo účtu, ktorý máme vedený v Unicreditbank.
Vie niekto niečo bližšie o situácii vo Volksbank? Na nete som našla info, že vlani skončili so stratou a že ich tento rok odkúpili Rusi.
peter977
18.07.11,07:20
:)

Som sa pobavil ale k veci!

Volksbank (centrála) neprešla stress testom a má navýšiť svoju likviditu do 3 mesiacov. Volksbank má už problémi dávno, no len teraz sa to medializovalo.

Slovenská dcéra Volksbank je už predaná a obchodný názov by sa mal meniť v septembri tohto roka. Účtovne aj majetkovo už nemá nič spoločné s matkou, ktorá neprešla stress testami. Je môžné, že kvôli zmene obchodného mena vytvorí banka lacnejšie balíky služieb ako aj úvery aby nabrala nových klientov.

Čo sa týka UniCredit - jej matka vlastní grécke dlhopisy a spolu s Dexiou je už dávno omieľaná v médiach, že v prípade haircutu na gréckych dlhopisoch budú tieto banky (a nielen tie ale aj Erste a Intesa...) v celkom zaujímavých situáciach, pretože prídu o značnú časť kapitálu...

Dexia je už tiež predaná, kúpila ju Privatbanka. UniCredit na SR je už tiež na predaj.

Dnes banky nekrachujú - dnes sa predávajú! Kto má klientov má moc a preto sa nenechajú banky krachnúť ale naopak vydražia sa za neskutočné miliardy!

Takže nestresujte, byť Vami sa skôr obzriem po banke kde mám najmenšie poplatky za podnikateľský účet.