Misickaa4
18.07.11,10:29
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kam môžem nahlásiť ak v dome pred nami si nainštalovali asi 3 kamery,ale problém je v tom, že to sníma aj náš dvor(nie celý) a takisto je vidieť do okna jednej izby?Veľmi nám to prekáža a chceme to riešiť. dokonca tá žena po nás stále vykrikuje a nadáva nám. Aj to sa dá riešiť?
Stále nám nedá pokoj, a sleduje nás.Neprestala ani po viacerých upozorneniach.
Ďakujem
buchač
18.07.11,09:54
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kam môžem nahlásiť ak v dome pred nami si nainštalovali asi 3 kamery,ale problém je v tom, že to sníma aj náš dvor(nie celý) a takisto je vidieť do okna jednej izby?Veľmi nám to prekáža a chceme to riešiť. dokonca tá žena po nás stále vykrikuje a nadáva nám. Aj to sa dá riešiť?
Stále nám nedá pokoj, a sleduje nás.Neprestala ani po viacerých upozorneniach.
Ďakujem

Dá ...;)
Misickaa4
18.07.11,09:57
Ďakujem, a mohli by ste mi bližšie povedať ako?
buchač
18.07.11,10:03
Ďakujem, a mohli by ste mi bližšie povedať ako?

Sorry za iróniu ...:rolleyes:

Dá sa ...všetko sa dá ...

Tak poviem ...na hrubú záplatu je potrebná hrubá niť ...

Upozornenia neplatia ...tak potom ???

Nepoznám situáciu , osobu ...takto sa to proste nedá ...ale dalo by sa ...určite ...;)
Misickaa4
18.07.11,10:10
My sme to s ňou skúšali už všelijako ale zatiaľ nič nepomohlo. Ja by som potrebovala vedieť, kde môžem nahlásiť tú kameru , ktorá zasahuje aj na náš dvor a do toho okna.
JAJA11
18.07.11,10:16
My sme to s ňou skúšali už všelijako ale zatiaľ nič nepomohlo. Ja by som potrebovala vedieť, kde môžem nahlásiť tú kameru , ktorá zasahuje aj na náš dvor a do toho okna.

Ja by som si namontovala tiež kameru a hlavne tak aby som snímala tie jej kamery a aj ju :o Možno skôr pochopí, že to je dosť nepríjemné ;)
A nahlásiť? Na obec, Takéto spory by mali riešiť tam...
Misickaa4
18.07.11,10:18
Tiež som rozmýšľala nad takouto možnosťou...ale naťahovať sa s ňou už ma dosť nebaví. Jednoducho chcem urobiť jeden škrt a hotovo. Len neviem, či s tým mám ísť na políciu alebo kam. Je to predsa porušovanie súkromia.
lubko6394
18.07.11,10:20
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kam môžem nahlásiť ak v dome pred nami si nainštalovali asi 3 kamery,ale problém je v tom, že to sníma aj náš dvor(nie celý) a takisto je vidieť do okna jednej izby?Veľmi nám to prekáža a chceme to riešiť. dokonca tá žena po nás stále vykrikuje a nadáva nám. Aj to sa dá riešiť?
Stále nám nedá pokoj, a sleduje nás.Neprestala ani po viacerých upozorneniach.
Ďakujem

Nie si z Malaciek a nebývaš náhodou na Družstevnej ?

Inak to skús brať ako výhodu- ked Ti niečo zmizne máš kde poslať žabky na prieskum.
Misickaa4
18.07.11,10:21
Nie nie som:). určite jej to nebudem tolerovať. Vie teda niekto z Vás poradiť odborne ako?
Ďakujem
Barbara
18.07.11,10:28
veď ti už poradili, že sa obráť na mestský, alebo na obecný úrad;) napíš na ňu sťažnosť./ alebo odmontuj tie kamery./:cool:
alebo je ešte jedna možnosť Lampáreň, hovorím o tej relácii
Barbara
18.07.11,10:29
bucháč:......na hrubú záplatu je potrebná hrubá niť ...

Mišicka, čítaj medzi riadkami
lubko6394
18.07.11,10:40
Nie nie som:). určite jej to nebudem tolerovať. Vie teda niekto z Vás poradiť odborne ako?
Ďakujem

To je podľa mňa ťažké. Kamera síce môže snímať aj časť Tvojho dvora, ale môže tam byť softom spravené prekrytie štítom, alebo záznam nastavený len pri pohybe v ich zóne. To sa dá zaktivovať, ale aj dezaktivovať - aby si mala istotu, tak by si pri kľude v ich zóne musela vyvolať pohyb vo svojej zóne a následne skontrolovať záznam. Tie kamery majú nejaký význam a nikto nevyhodí peniaze za to, aby Ťa videl, ked zametáš dvor. Skús ich slušne a bez vyhrážok požiadať o vysvetlenie a možno nájdete spoločnú reč. Nikdy totiž nevieš dopredu, kedy by sa Ti ten záznam mohol zísť a máš ho zadara. Ja ich mám 8 a susedia o nich vedia, vedia čo a ako snímam a nikto ani náznakom neprotestoval. Jedenkrát síce chceli niečo zistiť, ale záznam nebol, pretože tam mám nastavené zóny len u mňa a pohyb inde záznam nespustí. Mohol by som to síce nastaviť inak, ale takúto požiadavku nemali a ja dobrovolne si nenechám brať miesto na disku so záznamom, ktorý ma nezaujíma.
Misickaa4
18.07.11,11:02
Ono to vôbec nieje tak ako u Vás. Ony sú totiž rodina môjho priateľa , majú medzi sebou nezhody, veľké a tá dotyčná strašne vyrýva. Nebudem tu rozoberať ich rodinné problémy, ako to s nimi môžeme riešiť po dobrom, keď idete po ceste na rukách s malým dieťaťom a ona do Vás strčí? S takouto osobou sa nič nedá riešiť po dobrom. a verte, že ona je taký človek, čo vyhodí peniaze za to aby nás videla ,,zametať dvor´´.
lubko6394
18.07.11,11:12
Ono to vôbec nieje tak ako u Vás. Ony sú totiž rodina môjho priateľa , majú medzi sebou nezhody, veľké a tá dotyčná strašne vyrýva. Nebudem tu rozoberať ich rodinné problémy, ako to s nimi môžeme riešiť po dobrom, keď idete po ceste na rukách s malým dieťaťom a ona do Vás strčí? S takouto osobou sa nič nedá riešiť po dobrom. a verte, že ona je taký človek, čo vyhodí peniaze za to aby nás videla ,,zametať dvor´´.

takže starosta resp. primátor
video1983
18.07.11,11:21
Zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Občianský zákonník

Okrem vyššie citovaného zákona ako všeobecne záväzného predpisu, oblasť ochrany osobnosti fyzických osôb je upravená ďalšími legislatívnymi predpismi napríklad občianskym zákonníkom a to v ustanoveniach § 11 až 13, 15 a 16

Ustanovenie § 11 zaručuje základné práva fyzickej osoby na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy.
Ustanovenia § 12 sa týkajú písomností osobnej povahy, podobizní, obrazových snímkov ako aj obrazových a zvukových záznamov, týkajúcich sa fyzickej osoby. Možnosť ich vyhotovenia resp. použita je podmienená súhlasom fyzickej osoby. Taktiež sa tu ustanovujú prípady kedy tento súhlas nie je potrebný.
Paragraf 13 rieši otázky odstráneina následkov neoprávneného zásahu do práva na ochranu súkromia fyzickej osoby ako aj jej právo na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch.
Paragraf 15 ustanovuje prechod práva na ochranu súkromia zosnulej fyzickej osoby na osoby blízke.

Zodpovednosť osoby za škodu spôsobenú jej neoprávneným zásahom do práva na ochranu osobnosti inej fyzickej oosby ustanovuje § 16 cit. zákona.

mas tu paragraf a sup na policiu podat trestne oznamenie , musia ho prijat a presterit
Misickaa4
18.07.11,11:30
Ďakujem, veľmi pekne, toto som potrebovala.
lubko6394
18.07.11,11:31
Ak tam má suseda softový štít, tak jej súkromie nie je narušené a podaním trestného oznámenia sa problém nevyrieši a napätie sa ešte zvýši a sťažovateľke to nepomôže. Ak to bude riešiť starosta alebo nejaký mediátor, tak je šanca aby sa našlo obojstranne vyhovujúce riešenie. Štekaním cez plot, hádaním a sácaním sa problém nevyrieši. Ved sa jedná o nehnuteľnosť a zhoršiť si ešte vzájomné vzťahy nemusí byť vždy najmúdrejšie.
Misickaa4
18.07.11,11:33
No a ako to zistím, či tam má ten štít? Môže to niekto preskúmať,resp. nariadiť jej nejaké správne používanie , aby nezasahovala do súkromia iných?
lubko6394
18.07.11,12:00
No a ako to zistím, či tam má ten štít? Môže to niekto preskúmať,resp. nariadiť jej nejaké správne používanie , aby nezasahovala do súkromia iných?

Len ked budeš vidieť záznam. Preto je lepšie zainteresovať do toho inú osobu - starosta, mediátor... a komunikovať len cez nich, aby sa neprehlboval vzájomný konflikt.

Nie celkom korektné ma napadlo oslepenie kamery laserom, napríklad s vodováhou z Lidlu a zo svojho pozemku ho v noci, ked je lúč vidieť nasmerovať do šošovky kamery, len by to chcelo zdroj, lebo baterky sú drahé.
Misickaa4
18.07.11,12:02
a čo to spôsobí to oslepenie? lebo v týchto veciach sa vôbec nevyznám. a ako sa to robí?
lubko6394
18.07.11,12:24
a čo to spôsobí to oslepenie? lebo v týchto veciach sa vôbec nevyznám. a ako sa to robí?

To čo slnko svietiace do foťáku. Jednoducho ten červený lúč z laseru bude smerovať z Tvojho dvora - tam kde smeruje kamera do stredu kamery, kde je šošovka. Tým sa do objektívu dostane silné svetlo a nič iného okrem červeného alebo bieleho flaku nebude vidieť.
Chobot
18.07.11,12:30
No a ako to zistím, či tam má ten štít? Môže to niekto preskúmať,resp. nariadiť jej nejaké správne používanie , aby nezasahovala do súkromia iných?

Môže - súd na základe tvojho podania a po vydaní rozsudku.
buchač
18.07.11,12:38
Ono to vôbec nieje tak ako u Vás. Ony sú totiž rodina môjho priateľa , majú medzi sebou nezhody, veľké a tá dotyčná strašne vyrýva. Nebudem tu rozoberať ich rodinné problémy, ako to s nimi môžeme riešiť po dobrom, keď idete po ceste na rukách s malým dieťaťom a ona do Vás strčí? S takouto osobou sa nič nedá riešiť po dobrom. a verte, že ona je taký človek, čo vyhodí peniaze za to aby nás videla ,,zametať dvor´´.


Barbara Dnes, 01:29 PM
bucháč:......na hrubú záplatu je potrebná hrubá niť ...

Mišicka, čítaj medzi riadkami

...už si prečítala ??? ;)

Opakujem , je vela možností ...:rolleyes:
lubko6394
18.07.11,12:52
Môže - súd na základe tvojho podania a po vydaní rozsudku.

Právne je to v poriadku, len to má drobný problém v tom, že súd môže rozhodovať aj 2 aj 5 rokov... Povedzme, že uspeje a suseda tam bude musieť mať štít. Kto a ako to skontroluje, ked záznam má len ona a bez jej vedomia sa DVR alebo PC nedostaneš ? Asi im ho dá aby bolo vidieť, že tam štít nie je, houby - staré záznamy zmaže, softom zaktivuje štít a na svete je len nový záznam so štítom. Vyhrať súd ešte neznamená domôcť sa spravodlivosti, a to nezvažujem možnosť, že suseda si nájde nejaké zdôvodnenie na to, že kamerákom nenarušuje súkromie, lebo jej dôvod je hodný mimoriadneho zreteľa a zadávateľka by súd prehrala.
Misickaa4
19.07.11,05:16
Ďakujem pekne, asi by som skúsila to oslepenie...môžete mi ale presne povedať ako to mám urobiť? Stačí to urobiť raz ? A nepríde na to, že sme to boli my?
Nandrolon
19.07.11,05:21
Príde na to, lebo vlastne to bude mať na zázname. Nie som si istý aký laser má vodováha, ale dá sa kúpiť laser, ktorý by mal tú kameru nenávratne poškodiť, teda aspoň jej optiku...
Misickaa4
19.07.11,05:33
No tak to čo ona bude robiť keď na to príde....To by nás aj porazilo tam
lubko6394
19.07.11,05:44
Ďakujem pekne, asi by som skúsila to oslepenie...môžete mi ale presne povedať ako to mám urobiť? Stačí to urobiť raz ? A nepríde na to, že sme to boli my?

Cieľom by nemalo byť zničenie, ale znemožnenie snímania. Tým, že sa do šošovky dostane intenzívne svetlo tak bud automatika všetko ostatné stmaví a nedá sa nič rozoznať alebo bez automatiky je celý obraz presvietený. Nemyslím si, že by ten laser z väčšej vzdialenosti zničil optiku. Takže by to tam malo byť namontované stále a stále svietiť - preto som písal o zdroji. Ideálne by bolo, aby zdroj laseru bol umiestnený v osi kamery a tak daleko, aby zabral celú plochu sklíčka kamery, objektív má niekoľko mm spravidla najviac 12, problém by však mohol byť trafiť malý laserový kruh presne so ohniska, ale predpokladám, že je tam vzdialenosť 10-20m, takže by to mohlo oslepovať bez problémov - preto nastavovať v noci - je vidno ten červený kruh, že bude svietiť aj na IR diódy by nevadilo, a ak je nastavená automatika, tak silné svetlo do kamery zatemní obraz na minimum. Pozor však, aby sa v smere lúča a najmä blízko zdroja lasera nemohli motať ľudia - nebezpečenstvo poškodenia zraku lúčom.
Misickaa4
19.07.11,05:47
No tak tam sú malé deti, viete ako to je...Včera sme to s priateľom skúmali podrobnejšie a ona to nemá nastavené ani vôbec, že na svoj majetok -ako ona tvrdí, že si chce chrániť majetok,- ale má to nastavené úplne na náš dvor.
Asi to budem riešiť cez ten mestský úrad.
Chobot
19.07.11,07:02
No tak tam sú malé deti, viete ako to je...Včera sme to s priateľom skúmali podrobnejšie a ona to nemá nastavené ani vôbec, že na svoj majetok -ako ona tvrdí, že si chce chrániť majetok,- ale má to nastavené úplne na náš dvor.
Asi to budem riešiť cez ten mestský úrad.

Ja by som to podrobne nafotil, následne by som jej napísal list s požiadavkou na odstránenie tej kamery a ak by nereagovala do určitého času, dal by som návrh na súd, aby určil odstránenie tej kamery, nakoľko zaberá môj pozemok. Určovacia žaloba stojí len nejakých 16,50 EUR, ktoré by v prípade mojej úspešnosti na súde musela uhradiť.
buchač
19.07.11,08:54
Príde na to, lebo vlastne to bude mať na zázname. Nie som si istý aký laser má vodováha, ale dá sa kúpiť laser, ktorý by mal tú kameru nenávratne poškodiť, teda aspoň jej optiku...


No tak to čo ona bude robiť keď na to príde....To by nás aj porazilo tam

...na laser nepríde ...nevidno ho totiž ...;)

To len vo filmoch , respetíve v nejakých vývojových laboratóriách kvôli objektívnym príčinám ...

Film - aby zdôraznil napätie
Labák - veď musia vedieť , čo vlastne robia ...

Z laserového zameriavača je vidieť len bod vysielania lúča a potom bod zamerania ...
Sú síce aj iné lasery ...no nedostaneš sa k nim ...respektíve na ne nemáš , to sú už iné pálky , neoplatí sa to .
Nandrolon
19.07.11,09:19
no veď ale ak by si poriadne spomalila záznam, tak by predsa mohla vidieť zhruba trajektóriu toho lúča odkiaľ "prišiel".
Neviem či to dobre chápem, ale laserový lúč je viditeľný napr. na prachu, dyme, hmle...
Nandrolon
19.07.11,09:21
Mimochodom na DX sa nejaký ten zelený laser /nie ukazovátko/ dá kúpiť za celkom dobrý peniaz, osobne moc tieto hračičky nemám rád, bojím sa o zrak...
buchač
19.07.11,09:32
no veď ale ak by si poriadne spomalila záznam, tak by predsa mohla vidieť zhruba trajektóriu toho lúča odkiaľ "prišiel".
Neviem či to dobre chápem, ale laserový lúč je viditeľný napr. na prachu, dyme, hmle...

...zelený ....

Na rozdiel od červených laserov je u zelených laserov vidieť celý lúč a nie len bodku.

Ale tu predsa ide o tú " neviditeľnosť "...;)





...a vôbec ...dávno by som poriešil ...teda ja ...;)
video1983
19.07.11,09:37
Vedci z Georgia Institute of Technology pripravili prototyp zariadenia, ktoré dokáže blokovať digitálne kamery či fotoaparáty v určenom okolí. Aktuálne rušička správne pracuje ešte len v menšom priestore, intenzívne sa vraj pracuje na zväčšení rozsahu, aby bolo zariadenie atraktívne napríklad pre filmový priemysel, píše blog Dvorak Uncensored.

Rušička najprv skenuje okolie na výskyt charakteristických znakov CCD snímačov (tvar, veľkosť, odrazové vlastnosti). Následne nájdenému zariadeniu pošle presne namierený lúč svetla, ktorý jeho senzory eliminuje. Jeho majiteľovi vraj nehrozia žiadne zdravotné riziká. Zariadenie nefunguje len pri SLR prístrojoch a klasických, analógových kamerách.

Nateraz síce nejde o vreckové ani nenápadné zariadenie - rušička pozostáva z kamier, svetelného vybavenia, projektoru a počítača, autori však dodávajú, že komerčné verzie zrejme na hľadanie CCD snímačov zariadení využijú infračervený laser a špeciálne tranzistory. Aktuálne je vraj najväčším problémom nesprávna detekcia - systém sa napríklad nechá zmýliť väčšími náušnicami, dodávajú stránky Newswise.com.
video1983
19.07.11,09:39
ZARIADENIE: Rušička Wi-Fi
FREKVENCIA: 900MHz, 1200MHz, 2.4GHz
DOSAH: 5 - 1000m, podľa typu a použitej antény
FUNKCIA:
Zhadzuje Wi-Fi a Bluetooth spojenia pracujúce na 2.4G, takisto skryté kamery na ostatných frekvenciách.
DôSLEDOK:
Po spustení rušičky v blízkosti nehnuteľnosti stratí alarm v nehnuteľnosti komunikačné pripojenie na Wi-Fi internet a takisto bezdrôtové spojenie kamier s ústredňou (CCTV rekordérom, či internetovým úložným miestom).
OCHRANA:
Zatiaľ sú známe 3 možnosti ochrany pred rušením:
Káblujte kamery, káblujte kamery, káblujte kamery!
Nandrolon
19.07.11,10:02
no veď práve na zakáblované kamery /profesionálne/ to nefunguje....
Lenže väčšina týchto domácich sračkoidných hračiek ide zrejme na 2,4 GHz. Na druhej strane zase taká kúpená rušička bude drahšia ako 5 tých kamier.
Mimochodom za hlavnú prednosť lasera považujem práve ten "nerozptyl" lúča svetla a ďaleký dosah.
lubko6394
19.07.11,10:03
Nebláznite.
na 99% sú tie kamery na kábli a nie wifi, vzhľadom na ceny by som tipoval 75 Ohmový, ip kamery sú tuším o 100% drahšie a o wifi nehovorím.
Kto nevidí červený laser, mal by navštíviť optika. Ked používam vodováhu, tak to nie je v bezprašnom labáku a lúč krásne vidieť o hmle a daždi a ešte v noci ani nehovorím.
Ved predsa nejde o to, aby kameru zlikvidovala, ale aby zabránila možnému narušeniu súkromia. Koniekoncov je to skôr problém psychiky. Ved ak by ju suseda chcela siloumocou sledovať tak si tam práskne domekameru a s priblížením, že by mohla u nej sledovať TV a cez kryt nie je z dialky vôbec vidieť jej nasmerovanie. Jednu takú mám a na diaľku zaostrím TV vo vzdialenosti 30m tak že je obraz cez celý monitor. A o všeliakých skrytých kamerách ani nemusím dalej hovoriť.
A technika ide stále dopredu a zlacňuje, takže kto chce sledovať ten si možnosť nájde. Pokiaľ je to vonku tak mi to osobne nevadí, ale ak by to mala byť ploštica v dome tak asi ano.
lubko6394
19.07.11,10:09
no veď práve na zakáblované kamery /profesionálne/ to nefunguje....
Lenže väčšina týchto domácich sračkoidných hračiek ide zrejme na 2,4 GHz. Na druhej strane zase taká kúpená rušička bude drahšia ako 5 tých kamier.
Mimochodom za hlavnú prednosť lasera považujem práve ten "nerozptyl" lúča svetla a ďaleký dosah.

Ved preto doporučujem tú kvalitu z Lidlu - na 25 m je tá bodka červenou machuľou o veľkosti cca 5cm a kamera s IR má d= 60mm, takže bez problému trafím šošovku v strede a znefunkčním ju bez toho aby som ju poškodil.
Nandrolon
19.07.11,11:10
za 1.
- ja som práve písal že laser napr. červený vidno konkrétne na prachu, hmle a pod., nie že ho nie je vidno - treba čítať pozornejšie.
za 2. podľa mňa to bude nejaký TESCO-SET kamera za 50-100 eur a môže to byť kľudne na wifi lebo je to dnes už možno lacnejšie ako kábel...
Kvalitná exteriérová kamera stojí kľudne X tisíc eur, nakoľko tam už sa musia riešiť problémy ako odolnosť, jej vyhrievanie tela veľmi dobré infra prisvietenie a pod, preto píšem že to bude nejaká sračka alá bezdrôtový telefón s monitorčekom 5 x 5 cm...