Daniela 7
18.07.11,11:20
Ahojte poradaci
Potrebovala by som poradiť,od 1.8 mi začína moja živnosť.Doteraz som používala svoj internet na súkromné účely,ale teraz ho budem používať hlavne na podnikanie.Ide o eshop.To isté aj mobil.Kupujem si kredit,nie je to paušál.Je možné si to potom dať do výdavkov v účtovníctve,alebo je lepšie nový internet a mobilné číslo.A či to treba nahlasovať aj niekde,že sa to bude používať na podnikateľské účely.Samozrejme ho budeme používať aj súkromne.
Moc ďakujem
srska
18.07.11,09:25
Ahojte poradaci
Potrebovala by som poradiť,od 1.8 mi začína moja živnosť.Doteraz som používala svoj internet na súkromné účely,ale teraz ho budem používať hlavne na podnikanie.Ide o eshop.To isté aj mobil.Kupujem si kredit,nie je to paušál.Je možné si to potom dať do výdavkov v účtovníctve,alebo je lepšie nový internet a mobilné číslo.A či to treba nahlasovať aj niekde,že sa to bude používať na podnikateľské účely.Samozrejme ho budeme používať aj súkromne.
Moc ďakujemprevexluj u poskytovateľa internet na živnosť ak budeš mať paušál u operátora, tak aj to. eshop ak máš na tvojej doméne tiež.
Daniela 7
18.07.11,09:40
Takže stačí ísť len ku konkrétnemu operátorovi a nahlásiť internet ako živnosť.Pochopila som to správne?
srska
18.07.11,09:42
Takže stačí ísť len ku konkrétnemu operátorovi a nahlásiť internet ako živnosť.Pochopila som to správne?so živnostenským listom, op a prehlásiť na ičo
Daniela 7
18.07.11,09:47
Veľmi pekne ďakujem.A ešte by som sa chcela opýtať: dnes som si založila tú živnosť a začínam až 1.8.2011.Platila som poplatok 5 eur,ktorý si mám potom zaúčtovať do účtovníctva.Nevadí ten rozdielny dátum? Myslím platila som to dnes ale účtovať začnem až od 1.8.
srska
18.07.11,10:18
Veľmi pekne ďakujem.A ešte by som sa chcela opýtať: dnes som si založila tú živnosť a začínam až 1.8.2011.Platila som poplatok 5 eur,ktorý si mám potom zaúčtovať do účtovníctva.Nevadí ten rozdielny dátum? Myslím platila som to dnes ale účtovať začnem až od 1.8.nevadí
camozzi
18.07.11,14:28
Mozes sa stretnut s poplatkom u operatora za zmenu ucastnika. Napr. taky Orange si uctuje 10 eur.
Daniela 7
18.07.11,15:19
Opytam sa na to.Inak účastníkom som ja.Internet je na moje meno a platí sa z mojho účtu.Možno mi odporučia niečo iné,ale aj tak moc ďakujem za odpoved
camozzi
18.07.11,15:29
Opytam sa na to.Inak účastníkom som ja.Internet je na moje meno a platí sa z mojho účtu.Možno mi odporučia niečo iné,ale aj tak moc ďakujem za odpoved
To ano, ale mozu to brat ako ako stary ucastnik FO a novy ucastnik FO - podnikatel. Ja som nieco podobne riesil, ked som chcel prepisat net zo seba FO-podnikatela na seba PO-podnikatela. Chceli po mne 10 eur. Pritom sedel pred nimi ten isty clovek, s tym istym obcianskym, dokonca sa nemenil ani ucet na platby inkasom.
Kto chce od teba vytiahnut peniaze, sposob a dovod si najde ;)
Daniela 7
18.07.11,16:08
Ja viem.Ale uvažujem,že tento internet zruším a nahodím si nový program.Mne už vlastne viazanosť prešla pred rokom,ale stále ho využívam.
Daniela 7
19.07.11,05:14
Ahojte
Dnes som hovorila s operátorom orange,kde mám Fibernet a fibertv.Je to vlastne jeden balík na jednu faktúru.Balík sa dá za 11 eur prepísať na mňa ako živnostníka,ale len celý aj s Fiber tv.Internet sa nedá samostatne.Môžem si to potom dať do nákladov aj ked TV vlastne k podnikaniu nepotrebujem?Ako by ste to riešili?
Daniela 7
19.07.11,06:07
Prosím poraďte mi,čo mám robiť?
srska
19.07.11,06:12
Ahojte
Dnes som hovorila s operátorom orange,kde mám Fibernet a fibertv.Je to vlastne jeden balík na jednu faktúru.Balík sa dá za 11 eur prepísať na mňa ako živnostníka,ale len celý aj s Fiber tv.Internet sa nedá samostatne.Môžem si to potom dať do nákladov aj ked TV vlastne k podnikaniu nepotrebujem?Ako by ste to riešili?ak sú na faktúre položky, je to jednoduché. ak nie tak si urči, koľko z tej celkovej ceny dáš do nákladov. (napr. 50%)
Daniela 7
19.07.11,06:29
Ano su tam položky cena za internet a cena za tv.Takže tú cenu za internet napr.v hodnote 20,- eur si dám v peňažnom denníku do výdavkov na zabezpečenie príjmu?A ktoré neovplyvňujú základ dane?
srska
19.07.11,06:35
Ano su tam položky cena za internet a cena za tv.
Takže tú cenu za internet napr.v hodnote 20,- eur si dám v peňažnom denníku do výdavkov na zabezpečenie príjmu? - áno
A ktoré neovplyvňujú základ dane? - tvv texte
Daniela 7
19.07.11,06:38
TV tam musím vlastne tiež písať do PD,však? A internet ovplyvňuje základ dane,alebo nie?
srska
19.07.11,06:44
TV tam musím vlastne tiež písať do PD,však? A internet ovplyvňuje základ dane,alebo nie?musíš, lebo hradíš faktúru jednou úhradou. ak internet používaš na zabezpečenie svojich príjmov:) - tak áno
Daniela 7
19.07.11,06:54
Tak si to len zhrniem.Dostanem od orange faktúru,kde je tv - 15,- eur
internet 20,- eur.
Do PD zapíšem TV zvlášť do výdavkov ktoré neovplynujú základ dane a zvlášť internet do výdavkov,ktoré ale ovplyvňujú ZD.Je to ok?
srska
19.07.11,06:57
Tak si to len zhrniem.Dostanem od orange faktúru,kde je tv - 15,- eur
internet 20,- eur.
Do PD zapíšem TV zvlášť do výdavkov ktoré neovplynujú základ dane a zvlášť internet do výdavkov,ktoré ale ovplyvňujú ZD.Je to ok?tak. najprv si ale zaeviduješ prijatú faktúru, potom ju napr. cez ib uhradíš a ak máš nejaký soft, tak ten ti to pekne v pd rozčlení (za tvojej pomoci).
mszv
20.02.13,13:21
Ahojte, chcem sa opýtať, že ak používam internet aj súkromne, tak môžem si celú sumu na faktúre dať do výdavkov, keď ju mám prihlásenú na živnosť? Lebo pri aute to tak nie je...