MilanH
18.07.11,11:25
Zdravim, vzdy ked pustam pocitac tak pri prvom spusteni mi vzdy vyhodi modru obrazovku o kritickej chybe. Ale uz po restarte ide vsetko dobre. Ked to robilo predtym to aj dalo ze problem robi grafika. Aj som zmenil ovladac ale robi to furt ale grafiku uz nevini. A preinstalovat windows sa mi moc nechce.
A robi to len na XP, 7 su v poriadku.
Fero11
18.07.11,10:18
aj ked sa ti necjce, tak skus reinstall
MilanH
18.07.11,14:56
No ono to po reinstale prestane ale po case to zase zacne. Uz som to mal aj v minulosti.
melancton
18.07.11,23:05
skúsim len od boku - máš legálny win XP? :)
alessi
19.07.11,04:56
Máš xp a 7 na jednom pc? Aj to môže robiť zlobu.
osobne si myslím že to môže byť aj zlým nasadením grafiky na dosku.
pri reinštalácii driverov si dal pre tu istú kartu? Lebo na cd zvyknú byť viaceré.
MilanH
19.07.11,08:56
No mam 7 aj XP na jednom PC. Drivery su windowsacke stiahnute cez windows update. Ale nie som zmenil za starsie. No ono ta grafika je uz aj dost stara. Ale ono to vzdy zvykne robit tak 3-4 mesiace od preinstalovania. Ale ked tak nad tym uvazujem mozno to stymi 7ckami bude mat daco spolocne. Este to radi akesi vypnutie medzipamete a tienovania v Biose.
MilanH
19.07.11,08:58
A este jedna vec. Ako zistim aku mam presne graficku kartu? Bo krabicu uz nemam a co som skusal Aidu64 alebo Sandru tak tie urcia vzdy podla ovladaca. Takze aky dam ovladac taku mam podla nich kartu. Jedno viem isto ze je to Ati Radeon
Timer3
19.07.11,09:15
No skusim pomoct.

Nainstaluj si nejaky software na rozpoznavanie Hardwareru, ja osobne som na to pouzivla program Astra 32 je zadara, ale su tam aj nejake platene veci, no to je jedno, budes ho potrebovat len na to, aby ti presne rozpisal co tam mas a potom ho mozes vymazat. Niekde si napis vsetky presne nazvy grafiky, zvukovky, wifi, modem a proste vestko co ma fungovat. Potom zacni hladat ci mas ovladace na XPcka, ono sa to vatsinou da vsetko pekne najst hlavne, ked vies po anglicky a mas aj plno PC for, kde ti s tym pomozu, ale musi sa ti chciet, sam viem, ze to trva, ale trpezlivost ruze prinasa.

Problem Windowsu je v tom, ze napriklad firmy podporuju len najnovsi windows7, koli biznisu, cize ked mas original win7 nainstalovany, tak musis vsetko zhanat manualne a nemusi to najlepsie fungovat.

Urcite si daj origina Xpcka, lebo s tym budes mat len dookola problemy a uz oni take drahe zas nie su. Nainstaluj si aj opravne balicky - Servis Packy z oficialnej stranky Microsoftu.

Potom tu este mas programy na vyhladavanie ovladacov.... Ono tie fakt dobre su ale drahe, no kto hlada, ten najde, napriklad ja som pouzil, nejaky co bol zadarmo a dost to pomohlo, pokial nemas nejaku "exoticku" grafiku, alebo nieco, tak to ide celkom rychlo.

Co potrebujes :

1. Astra32 - zistit presne nazvy hardwaru co mas
2. Bud vyhladat ovladace (driver) sam cez google, alebo stiahnut software
ako Driver Detective, Driver Guide, ale ako som hovoril, platene su dobre, ako napriklad Uniblue Driver Scanner 2011.
3. Original Xpcka a poriadne aktualizovat, Servis Pack 2 aj 3, i ked ta 3jka nie je az taka dolezita no 2jka musi byt.

Vsetko v klude a trpezlivo a Xpcka su furt naj, hlavne ak hras hry a ide ti o vykon, win7 su zbytocne vyhodene peniaze a nehovoriac o tom, ze to zere system jak svina, plochu si urobim 100krat krajsiu aj bez win7..
Vlado40
19.07.11,09:18
Veď keď klikneš v AIDA64 Počítač - prehľad-pod obrazovka -grafická karta ,tak tam je typ grafickej karty.
Timer3
19.07.11,09:26
Ak budes mat problemy, tak mozem pomoct aj dalej, ale musis sem pekne vsetko rozpisat o svojom systeme. Aky mas hardware, aky pocitac, ci notebook, verzia Biosu a mozno sa niekam dopracujeme.
Vlado40
19.07.11,09:33
Stále najviac problémov robí RAM.Mal som PC ,kde bol XP na jednom disku a Win7 na druhom disku a problémy robil iba XP a nakoniec bola vadná jedna RAM.
MilanH
19.07.11,14:43
No dal som aktualizovat vsetky ovladace. A ked nenastane zmena odstranim Win7. Aspom bude viac miesta. A vlastne ako sa daju odstranit? Nasilne vymazanie asi nepomoze.
MilanH
20.07.11,08:04
A este jednu vec som si vsimol. Tu modru obrazovku da len ak necham najprv prebehnut vsetky tie spustacie ukony, ak hned ako nabehne plocha spustim niaky program tak to uz nabehne v poriadku. Ono ma to asi nema rado.
Vlado40
20.07.11,08:14
Veď vypni nepotrebné programy , ktoré sa spúšťajú po štarte.
MilanH
20.07.11,10:10
Pusta sa len antivirus, ovladac grafiky a sticky password. a ono sa to nacita tak ci tak.
Timer3
20.07.11,10:26
Moze to mat nieco aj s rozlisenim monitoru, ked sa spusti system a ty uvidis plochu, tak vtedy prvu vec, co graficka karta urobi, je ze nastavi rozlisenie obrazovky, tento proces sa v podstate deje vzdy po zapnuti pocitaca ono ten monitor si to "nepameta", takze grafika mu to da vzdy vediet pri kazdom starte systemu. Ked prehodis monitor na iny pc, tak vies ze preco je to tak samozrejme..

Ono BSOD, Blue scree of dead (modra obrazovka smrti) je vatsinou chyba ramky, alebo zleho ovladaca. Na tvojom mieste by som zadala do googlu :

typ karty(cely nazov) blue screen windows7

a uvidis co ti to da. Alebo napis sem presny nazov a ak mas notebook, tak aj aky typ.
MilanH
20.07.11,12:30
No aktualizoval som asi 20 ovladacov a zatial drzi. (ha, najstarsi bol 12 rokov stary) Som zvedavy dokedy. A spravil som aj test RAMky (memtset86 v4.15 a windows memory diagnostic) a tie nenahlasili ziadny problem.
MilanH
21.07.11,15:32
No zda sa ze to bude grafika. Z niakeho dovodu si nechce zvyknut na viac ako 1024x760. Ono rozchodi aj vyssie ale za cenu tej modrej obrazovku pri prvom spusteni.