danielaz
18.07.11,12:26
Ahojte,
keď som po celý rok mala príjem z prenájmu bytu (ako súkromná osoba), mala som to dať do daňového priznania do par. 6 alebo par. 8?
Ja som to dala do par. 6 a zdravotná poisťovňa teraz vyrubila odvod ako z príjmu zo živnosti, lebo DU im uviedol, že boli príjmu podľa par. 6.
Ďakujem za rýchlu pomoc
danielaz
18.07.11,10:54
no super :-( Ďakujem za rýchlu radu.
skaspa
18.07.11,12:03
Keďže nie si SZČO, príjem z prenájmu mal byť uvedený v § 8. Treba podať dodatočné daňové priznanie k dani z príjmu.
a čo § 6 ods. 3 zákona o dani z príjmu? príjem z prenájmu bytu je príjmom podľa § 6 ods. 3, nie podľa § 8
Katarína Cigánová
18.07.11,12:23
Keďže nie si SZČO, príjem z prenájmu mal byť uvedený v § 8. Treba podať dodatočné daňové priznanie k dani z príjmu.
podla môjho názoru je to tiež príjem podla §6 odst3 , iba v prípade ,ak dotyčná osoba má v predmete podnikania prenájom tak ho zaraduje do §6odst.1
danielaz
18.07.11,13:42
no ja som presne postupovala podľa par. 6, odst3, dávala som to do daňového priznania odd. VI, r. 10. Prenájom je výlučne na súkromnú osobu, bez podnikania, som zaregistrovaná na DU a mám pridelené DIČ z titulu príjmu z prenájmu. Lenže, nakoľko som nepodala RZZP, daňový úrad nahlásil do zdravotnej poisťovne, že som mala vykázaný príjem podľa par. 6, a ZP mi vyrubila odvod. Lenže z prenájmu sa odvody do ZP neplatia, tak preto rozmýšľam, či som to mala správne uviesť do par. 8.
skaspa
19.07.11,07:07
... Lenže z prenájmu sa odvody do ZP neplatia, tak preto rozmýšľam, či som to mala správne uviesť do par. 8.
správne je to zaradené v § 6 ods. 3; prever si na zdravotnej, prečo ti vyrubili odvod, prípadne, či si nemala povinnosť podať RZZP z iného dôvodu
Mila123
19.07.11,07:10
a čo ŽL ZP nechýba???