arpad
14.01.06,17:31
Prosím poraďte, účtujem cez JÚ a nie som si istý, že kolok, OOPP, kanc.potreby a zákl.náhrada za spotreb.PHM a ubehn.km či patria do prevádzkovej réžie, alebo ako spotrebný materiál
moja druhá otázka by sa týkala nákupu motorovej píly za 28.000,-Sk, ktoré chcem odpísať naraz - môžem ju priamo zaúčtovať v peň.denníku ako materiál ale nie zásoba (hneď som ju začal používať )
vopred ďakujem za radu
danielko
14.01.06,17:30
kolok, OOPP, kanc.potreby a zákl.náhrada za spotreb.PHM a ubehn.km - prevádzková réžia,
píla - môžeš zaúčtovať ako materiál a uvedieš si ju aj v operatívnej evidenicii, aj keď si ju začal hneď používať.
lenkak
14.01.06,17:55
Všetko čo spotrebuješ ihneď, resp. sa môže brať ako prevádzková réžia. Všetko čo používaš a má dobu použiteľnosti najviac rok, ale nepresiahne hodnotu 30tisíc môžeš považovať za drobný hmotný majetok.
Chvojkova
14.01.06,18:24
Pri daňovej kontrole som dostala k tomuto vyjadrenie , že v podstate je to jedno , ale na réžiu by mali isť viacmenej len služby.
STRELEC
14.01.06,18:28
Pri daňovej kontrole som dostala k tomuto vyjadrenie , že v podstate je to jedno , ale na réžiu by mali isť viacmenej len služby.
Je to jedno, ak sa na to pozeráme z pohľadu či bol alebo nebol správne vykázaný základ dane. Aj v JU existujú postupy účtovania a z toho pohľadu to až tak jedno zas nie je. :)
Chvojkova
14.01.06,18:34
Preto si myslím, že by malo byť všetko v materialy,až na náhrady, tie v režii.