1236Lenca
18.07.11,11:44
Vopred sa ospravedlňujem za vybratie okruhu, pretože som nevedela kam otázku zaradiť. Chcem sa opýtať či mám nárok na voľno a náhradu mzdy počas voľna z dôvodu vlastnej svadby. Koľko dní a či vôbec ak sa svadba koná v sobotu.
Ďakujem
Tweety
18.07.11,09:46
Vopred sa ospravedlňujem za vybratie okruhu, pretože som nevedela kam otázku zaradiť. Chcem sa opýtať či mám nárok na voľno a náhradu mzdy počas voľna z dôvodu vlastnej svadby. Koľko dní a či vôbec ak sa svadba koná v sobotu.
Ďakujem
Ak je to inak tvoj pracovný deň, tak áno.
§141 odst.2
e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,
janaGT
18.07.11,09:46
máš nárok na voľno s náhradou mzdy
§ 141 ZP
e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,
rodina1
18.07.11,09:46
Vopred sa ospravedlňujem za vybratie okruhu, pretože som nevedela kam otázku zaradiť. Chcem sa opýtať či mám nárok na voľno a náhradu mzdy počas voľna z dôvodu vlastnej svadby. Koľko dní a či vôbec ak sa svadba koná v sobotu.
Ďakujem
Odpoveď je v Zákonníku práce

§ 141
Dôležité osobné prekážky v práci

e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,

Ak je svadba v sobotu, tak tu ti nárok na pracovné voľno v piatok alebo v pondelok nevzniká.
Barbara
18.07.11,10:04
teda holky, všetky 3 ste naraz písali
rodina1
18.07.11,14:33
... rýchle sme my síce, ale zadaváteľka otázky sa kdesi "oneskorila" ...
zrejme sme ju svojimi odpoveďami nepotešili :(
Tweety
18.07.11,14:35
Čo chceme, keď sme ju nepotešili, tak nám treba, nemali sme ani odpovedať. Akokeby odpovede v neprospech nestali ani za groš.:cool: ALe veď aspoň poĎakovala dopredu, niektorí sa neunúvajú vôbec.
1236Lenca
19.07.11,10:01
ospravedlňujem sa Vám, že som nepoďakovala na konci a nereagovala na Vaše odpovede. Ďakujem Vám za ne, i keď je pravda, že ste ma nimi nepotešili.
Tweety
19.07.11,10:37
ospravedlňujem sa Vám, že som nepoďakovala na konci a nereagovala na Vaše odpovede. Ďakujem Vám za ne, i keď je pravda, že ste ma nimi nepotešili.
Tu na tejto stránke je zvykom reagovať na príspevok, aspoň je nejaká spätná väzba. No čo už, keď sme nepotešili, hlavné je, aby sa svadba vydarila, a spoločný život tiež. Tak veľa šťastia.:)