arpad
14.01.06,18:48
Účtujem cez JÚ pohonné hmoty do auta priamo do spotreby ako materiál celý rok, no čo mám robiť so zostatkom v nádrži k 31.12.2005 litre som prepočítala na koruny a čo ďalej, prosím poraďte.
Tweety
14.01.06,18:33
Účtujem cez JÚ pohonné hmoty do auta priamo do spotreby ako materiál celý rok, no čo mám robiť so zostatkom v nádrži k 31.12.2005 litre som prepočítala na koruny a čo ďalej, prosím poraďte.
Ako píšeš PHM si dala priamo do spotreby, takže ten zostatok máš už v spotrebe,v nákladoch.;)
andrej_rv
14.01.06,18:54
Ako píšeš PHM si dala priamo do spotreby, takže ten zostatok máš už v spotrebe,v nákladoch.;)
A čo takto preúčtovať zostatok z 501 na 112, resp. v JÚ stornovať výdavky na spotrebu a vykázať na zásobách ?
slnko
14.01.06,19:04
A čo takto preúčtovať zostatok z 501 na 112, resp. v JÚ stornovať výdavky na spotrebu a vykázať na zásobách ?
Ja to nechávam v JU v spotrebe. To je ako keď si aj kancelársky papier kúpim v decembri a som ho nestihla minúť. Tiež ho nedávame von zo spotreby.
STRELEC
14.01.06,19:09
A čo takto preúčtovať zostatok z 501 na 112, resp. v JÚ stornovať výdavky na spotrebu a vykázať na zásobách ?
Je to o úmernosti k spotrebe. Ak sa jedná o jedno osobné auto alebo dodávku, kde je všetok nákup PHL doložený knihou jázd, tak by som poníženie spotreby nerobil a ani DU pri kontrole s tým nebude robiť žiadnu vedu.
Andrej možno myslel prepravcu, firmu zo zemnými strojmi a pod. V takom prípade, že sa zostatky vykážu, postupujeme ako Andrej.
Johanka
14.01.06,19:30
mimotemy Celkom som sa pobavila. My sa tu vzrušujeme nad pár litrami PHL. Potom si prečítam v novinách, že poslanci sa prevážajú na autách , ktoré patria rôznym firmám. Škoda , že nám neposunú aj spôsob účtovania ...
durisovad
14.01.06,23:00
Urcite to uctuju ako sluzobne cesty svojich zamestnancov. O nejakych poslancoch nemaju ani potuchy, ze by sa vozili na ich autach.
Chvojkova
15.01.06,12:20
Ja to nechávam v JU v spotrebe. To je ako keď si aj kancelársky papier kúpim v decembri a som ho nestihla minúť. Tiež ho nedávame von zo spotreby.

S kancelársky papierom by som to neporovnávala. Zákon Vám neobmädzuje spotrebu kancelárskych potrieb ale PHM ano.