t_ayla
18.07.11,13:07
dobrý deň, robila som prijímačky na externé štúdium na VŠ - 2.stupeň, kde nám povedali, že výsledky budú do 24 hodín na internete, potom do 2 týždňov prídu domov písomne. na internete som bola vedená ako prijatá, nakoľko som splnila všetky podmienky atď, bol tam uvedený termín a miesto zápisu. dnes mi prišlo rozhodnutie o neprijatí, vraj som podmienky nesplnila...tak už neviem...vie mi niekto poradiť, čo robiť? ako napísať odvolanie? ďakujem veľmi pekne za pomoc :)
irma1
18.07.11,11:26
Neskúsiš tam najprv zájsť alebo zavolať a opýtať sa, či sa niekde nestala chyba?
t_ayla
18.07.11,11:33
dnes sa tam už určite nedovolám...a neviem, či to má vôbec zmysel, ale dá sa povedať, že ma to dosť nahnevalo...bola som si istá prijatím, a teraz toto :D
irma1
18.07.11,11:43
No pre mňa by to zmysel určite malo. Ja by som chcela vedieť, či sa stala chyba na internete alebo na papieri. Stať sa mohlo čokoľvek, veď všade robia len ľudia.
Najprv by bolo dobré vedieť, čo je správna informácia. Až keď bude jasné, že Ťa neprijali (a keby sa dalo zistiť aj kvôli čomu, bolo by to ešte lepšie), až potom má zmysel písať odvolanie.
Alebo Vám bolo na začiatku povedané, že papier má vyššiu váhu ako zverejnenie na internete?
Barbara
18.07.11,12:03
Napíš odvolanie

V Z O R O D V O L A N I A
proti rozhodnutiu o neprijatí žiaka na vysokú školu
Meno a priezvisko, adresa bydliska s PSČ
(odvolávateľ)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Názov a adresa vysokej školy a fakulty
Miesto a dátum
(podania odvolania)
VĚC: Odvolanie proti rozhodnutiu o neprijatí študenta na vysokú školu.
Podľa § 53 a násl. zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní v znení neskorších
predpisov podávam odvolanie proti rozhodnutiu (uviesť číslo rozhodnutia) zo dňa
(uviesť dátum vydania rozhodnutia) dekana fakulty VŠ (uviesť presný názov školy) o
neprijatí na fakultu (….) v študijnom programe (….) na štúdium do I. ročníka v školskom
roku. (uviesť príslušný školský rok).
(uviesť meno a priezvisko), narodený(á) (uviesť dátum narodenia alebo rodné číslo)
nebol(a) prijatý(á) do študijného programu (uviesť kódové číslo a názov odboru) z dôvodu
(uviesť dôvod neprijatia uvedenýv rozhodnutí o neprijatí na štúdium).
Odvolanie podávam z dôvodu (uviesť dôvod alebo dôvody podania odvolania
proti neprijatiu na štúdium na vysokej škole, fakulte v študijnom programe.
Vlastnoručný podpis
(študenta)
t_ayla
18.07.11,12:22
ďakujem :)
t_ayla
18.07.11,12:24
zajtra sa tam pokúsim zavolať, aj keď veľké šance tomu nedávam...je horšie, že aj na internete to už je upravené, škoda, že som to nezálohovala, mala by som aspoň malý dôkaz :)
t_ayla
19.07.11,08:04
Dnes som poslala do školy email, na ktorý mi odpísali toto:
Dobrý deň,

13.7.2011 som posielala všetkých uchádzačom nasledujúci e-mail

Vážení uchádzači o štúdium,

dovoľujem si Vás upozorniť, že dňa 6. 7. 2011 boli na našej webovej stránke zverejnené zlyhaním systému chybné údaje o prijatí – neprijatí na štúdium v inžinierskom stupni XY. Tieto údaje sú už opravené a pre Vás je záväzné rozhodnutie, ktoré obdržíte poštou. Za vzniknuté problémy sa Vás ospravedlňujeme.

vraj všetkým uchádzačom...ale mňa nejako obišli, pošlem odvolanie, nič iné mi už neostáva :)