dasoft
18.07.11,13:53
Caffte poradaci,
kto sa vyzna v stavebnom sporeni..?
15.12.2005 som si zalozil v csob stav. sporitelni tarif profit. Vkladal som kazdy rok potrebnu sumu a kedze staviame, chcel by som si tie peniaze vybrat (ale bez dokladovania). Moje otazky:
1. Vyber penazi je mozny az po 6 rokoch, teda 16.12.2011 alebo mozem ich vybrat uz teraz po 5,5 rokoch bez poplatku?
2. ked teraz vlozim 664Eur, dostanem premiu aj za tento rok? Dostanem to uz 16.12.2011 alebo az 1.1.2012? Alebo tento rok vobec vkladat nemusim ked to chcem iba vybrat(samozrejme z co najvacsim profitom)?
Vopred dakujem za skore odpovede.
iva
18.07.11,12:08
- aby si na tom nič netratil, tak musí byť dodržaných celých 6 rokov, teda požiadať o zrušenie zmluvy a vyplatenie celej nasporenej sumy môžeš až v decembri
- nasporená zmluva ti bude po zrušení zmluvy vyplatená až po cca 7 týždňoch (teda tak prišli peniaze mne, prekvapilo ma to, pri zrušení zmluvy v Prvej stav.sporiteľni peniaze prídu do 10 dní)
- ešte tento rok vlož potrebnú sumu, aby si dosiahol max.možnú prémiu, tá ti bude vyplatená samostatne až niekedy v marci budúceho roka
dasoft
18.07.11,13:35
Ďakujem za rady, len je mi ľúto tých 7 týždňov... neviete niekto prečo ČSOB Stavebná vypláca peniaze až po 7 týždňoch?, nedá sa to skôr, veď to sú skoro 2 mesiace. Tá prémia mi teda potom v marci príde na osobný účet aj keď účet stavebného už nebude existovať?
iva
19.07.11,12:53
Ďakujem za rady, len je mi ľúto tých 7 týždňov... neviete niekto prečo ČSOB Stavebná vypláca peniaze až po 7 týždňoch?, nedá sa to skôr, veď to sú skoro 2 mesiace. Tá prémia mi teda potom v marci príde na osobný účet aj keď účet stavebného už nebude existovať?
ano, pride samostatne 66 eur
Zvedavôčka
21.07.11,23:23
Ďakujem za rady, len je mi ľúto tých 7 týždňov... neviete niekto prečo ČSOB Stavebná vypláca peniaze až po 7 týždňoch?, nedá sa to skôr, veď to sú skoro 2 mesiace. Tá prémia mi teda potom v marci príde na osobný účet aj keď účet stavebného už nebude existovať?

Ahoj, aj CSOB vyplaca po 10 dnoch, ak si urobis naslednu zmluvu (tak je to aj v PSS, v tomto su stavebky"zajedno"). Ak mozem poradit, tak si tu naslednu zmluvu sprav, jednak ju budes mat lacnejsiu (CSOB ma aj tak najnizsie polatky zo vsetkych stavebiek), jednak dostanes rychlo peniazky a co je najdolezitejsie!!!!! budes moct poslednykrat sporit tak, ako si bola zvyknuta doteraz (davam kedy sa mi, kolko sa mi chce a na konci roka mi zrataju kolko statnej premie dostanem).

Nasa milovana vlada totiz chysta novelu zakona o stavebnom sporeni a podla navrhu budes musiet vlozit celu sumu potrebnu na ziskanie statnej premie v januari daneho roku jednorazovo, inak z premie dostanej iba nejaku alikvotnu ciastku eventualne nic ..... :(
julietka8
22.07.11,06:46
Prosím Vás nevedeli by ste mi poradiť či pri dokladovaní medziúveru v prvej stavenej poistovni mozem pouzit aj doklad o kupe kolku spojeny s prepisom pozemku, na stavebné povolenie atd? dakujem
Zvedavôčka
22.07.11,19:30
Prosím Vás nevedeli by ste mi poradiť či pri dokladovaní medziúveru v prvej stavenej poistovni mozem pouzit aj doklad o kupe kolku spojeny s prepisom pozemku, na stavebné povolenie atd? dakujem

Nie, neda sa.
julietka8
25.07.11,04:35
ďakujem