Gina Er
18.07.11,14:12
...pôžička 400eúr a úroky a poplatky 343 eúr....je to normálne? nie je to úžera? je to pôžička z nebankovej spoločnosti...
srska
18.07.11,12:14
...pôžička 400eúr a úroky a poplatky 343 eúr....je to normálne? nie je to úžera? je to pôžička z nebankovej spoločnosti...to je úžera. a to je čo za nebankovka?
video1983
18.07.11,12:16
a co sa cudujes? sama pises ze nebankovka
Mila123
18.07.11,12:18
Môj laický názor ? určite je úžera, ale nakoľko oni majú spracovanú, prepracovanú a dobre premyslenú stratégiu ošetrenú právnikmi, nie jedným, myslím si, aj keby si dala podnet na prešetrenie políciou, zamietli by ho....
ale skús....
pepsikova
18.07.11,12:22
...to je dnes aj Provident, Homecredit, a všetky známe pôžičkárne..
..využívajú nutnosť požičať si a potom zderú..je to úžera, ale dobrovoľná, kto potrebuje peniaze a inú možnosť nemá, požičia si a často neprečíta podrobne zmluvu, len potom je už neskoro plakať...zvyčajne nie sú úroky vypočítané na splatenie celej sumy, len úroková miera, tá sa zdá nízka, ale z celej sumy a dĺžke splácania pekne stúpa..

....dokonca aj banky, napr. za úver 2000€ chcú vrátiť 3000€...
Stanislav 1975
18.07.11,12:26
...pôžička 400eúr a úroky a poplatky 343 eúr....je to normálne? nie je to úžera? je to pôžička z nebankovej spoločnosti...

Gina, ty a nebankovka?:eek::eek::eek:- mám o tebe troška vyššiu mienku...:)


Inak, úžera to podľa mňa nieje, však to nieje ani 100%
Gina Er
18.07.11,12:26
díky všetkým za reakcie

:(
Gina Er
18.07.11,12:26
Gina, ty a nebankovka?:eek::eek::eek:- mám o tebe troška vyššiu mienku...:)


Inak, úžera to podľa mňa nieje, však to nieje ani 100%

ja nie........
Mila123
18.07.11,12:27
...to je dnes aj Provident, Homecredit, a všetky známe pôžičkárne..
..využívajú nutnosť požičať si a potom zderú..je to úžera, ale dobrovoľná, kto potrebuje peniaze a inú možnosť nemá, požičia si a často neprečíta podrobne zmluvu, len potom je už neskoro plakať...zvyčajne nie sú úroky vypočítané na splatenie celej sumy, len úroková miera, tá sa zdá nízka, ale z celej sumy a dĺžke splácania pekne stúpa..

....dokonca aj banky, napr. za úver 2000€ chcú vrátiť 3000€...

súhlasím, idem vziať hypotéku a ak mi dobre kalkulačka počíta za 20 rokov im vrátim skoro požiačanú terajšiu sumu.....len jeden rozdiel, mne splátky budú trvať 20 rokov, a nebankovam cca 0,5 - 1 rok????
video1983
18.07.11,12:27
....dokonca aj banky, napr. za úver 2000€ chcú vrátiť 3000€.

dovolil by som si nesuhlasit pepsi, ktora banka ma 50% urok na uver?
video1983
18.07.11,12:28
súhlasím, idem vziať hypotéku a ak mi dobre kalkulačka počíta za 20 rokov im vrátim skoro požiačanú terajšiu sumu.....len jeden rozdiel, mne splátky budú trvať 20 rokov, a nebankovam cca 0,5 - 1 rok????


no lenze je rozdiel uver na 20r a uver na 3-5 rokov
srska
18.07.11,12:29
...to je dnes aj Provident, Homecredit, a všetky známe pôžičkárne..
..využívajú nutnosť požičať si a potom zderú..je to úžera, ale dobrovoľná, kto potrebuje peniaze a inú možnosť nemá, požičia si a často neprečíta podrobne zmluvu, len potom je už neskoro plakať...zvyčajne nie sú úroky vypočítané na splatenie celej sumy, len úroková miera, tá sa zdá nízka, ale z celej sumy a dĺžke splácania pekne stúpa..

....dokonca aj banky, napr. za úver 2000€ chcú vrátiť 3000€...noo, sú aj také, že ti pekne vypočítajú výšku splátky x počet mesiacov a aj u nich záleží či si nový alebo starý (spoľahlivý) klient - podľa toho je úrok
Stanislav 1975
18.07.11,12:29
ja nie........

Keď už, tak jediná nebankovka , ktorá je taká ľudská je PROVIDENT, tam poznám ludí a viem, že fakt to niesú až také hyeny, teda relatívne...:)
Ostatné sú ...
srska
18.07.11,12:30
Keď už, tak jediná nebankovka , ktorá je taká ľudská je PROVIDENT, tam poznám ludí a viem, že fakt to niesú až také hyeny, teda relatívne...:)
Ostatné sú ...aj v ceteleme sú prístupní
Gina Er
18.07.11,12:31
Keď už, tak jediná nebankovka , ktorá je taká ľudská je PROVIDENT, tam poznám ludí a viem, že fakt to niesú až také hyeny, teda relatívne...:)
Ostatné sú ...
Stanko,sú to rovnaké hyeny ako všetky ostatné
trisestri
18.07.11,12:32
je to riadná úžera,ale tie nebankovky si z nej dokážu zaplatit pravné služby,takže je to úžera pre slušných ludí a nie pre slovenské súdy
aksas2
18.07.11,12:33
Keď už, tak jediná nebankovka , ktorá je taká ľudská je PROVIDENT, tam poznám ludí a viem, že fakt to niesú až také hyeny, teda relatívne...:)
Ostatné sú ...
tí sú úplne najdrahší:)
ivka70
18.07.11,13:05
Úžera alebo úžerníctvo je požičiavanie peňazí na vysoké úroky, požadovanie vysokých úrokov od dlžníka za požičané peniaze.

Úžera § 235 trestného zákona (300/2005 Z.z.)

(1) Kto zneužívajúc niečiu tieseň, neskúsenosť alebo rozumovú slabosť alebo niečie rozrušenie, dá sebe alebo inému poskytnúť alebo sľúbiť plnenie, ktorého hodnota je k hodnote vzájomného plnenia v hrubom nepomere, alebo kto takú pohľadávku uplatní alebo v úmysle uplatniť ju, na seba prevedie, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním väčšiu škodu, b) na chránenej osobe, alebo c) z osobitného motívu.

(3) Odňatím slobody na päť rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu, alebo b) závažnejším spôsobom konania.

(4) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo b) ako člen nebezpečného zoskupenia.
Gina Er
18.07.11,13:11
Úžera alebo úžerníctvo je požičiavanie peňazí na vysoké úroky, požadovanie vysokých úrokov od dlžníka za požičané peniaze.

Úžera § 235 trestného zákona (300/2005 Z.z.)

(1) Kto zneužívajúc niečiu tieseň, neskúsenosť alebo rozumovú slabosť alebo niečie rozrušenie, dá sebe alebo inému poskytnúť alebo sľúbiť plnenie, ktorého hodnota je k hodnote vzájomného plnenia v hrubom nepomere, alebo kto takú pohľadávku uplatní alebo v úmysle uplatniť ju, na seba prevedie, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním väčšiu škodu, b) na chránenej osobe, alebo c) z osobitného motívu.

(3) Odňatím slobody na päť rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu, alebo b) závažnejším spôsobom konania.

(4) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo b) ako člen nebezpečného zoskupenia.

lenže oni tam majú tú vetičku,že žiadateľ súhlasil a je si vedomý sumy,ktorú musí vrátiť.....do pr...čic....niektorí ľudia sú nepoučiteľní...:mad:
Stanislav 1975
18.07.11,13:18
tí sú úplne najdrahší:)

Ale napríklad.vieš čo robí pohovosť? Aj keď si požičiaš čo i len 500 eur, tak automaticky si dajú ťarchu do C-éčka na LV-čku- a potom príde Judr. Krutý, ktorý je fakt dosť krutý a krkom zakrúti...
Toto napr. provident nerobí...
Stanislav 1975
18.07.11,13:21
aj v ceteleme sú prístupní

No Vladino, áno- ale cetelem viacmenej neberiem ako nebankovku( aj keď ňou sú), ale oni tam všetko inak posudzujú ako klasické nebankovky...
buchač
18.07.11,13:22
je to riadná úžera,ale tie nebankovky si z nej dokážu zaplatit pravné služby,takže je to úžera pre slušných ludí a nie pre slovenské súdy

...to nie je úžera ...to je podnikanie ...


Zaujímavé je , že keď slovač dávala neskutočné peniaze na neskutočne vysoký úrok ( až 60 % ) poniektorým nebankovkám , tak vtedy nik nepindal ....pokiaľ sa pyramída nezvalila ......čiže ???
Chobot
18.07.11,13:24
...pôžička 400eúr a úroky a poplatky 343 eúr....je to normálne? nie je to úžera? je to pôžička z nebankovej spoločnosti...

Z tohoto sa to nedá povedať, či ide o úžeru alebo nie. Treba doplniť na akú dobu je ten úver, či sú tam už nabehnuté nejaké úroky z omeškania a doplniť RPMN. Práve RPMN určuje, či je úrok a poplatky primerané, alebo nie. Ak nie, potom možno uvažovať o úžere, ale samotná vysoká úr. sadzba nemusí automaticky znamenať, že ide o úžeru - vyššie niekto správne citoval úžeru z trestného zákona. Musia tam byť splnené aj iné podmienky. Veď dve osoby sa môžu dohodnúť na pôžičke 1000 EUR, že druhý mu vráti za rok 2000 EUR (napr. má príležitosť na nejaký výhodný obchod - trebárs výhodná kúpa auta) a nebude to úžera.
Gina Er
18.07.11,13:35
...to nie je úžera ...to je podnikanie ...


Zaujímavé je , že keď slovač dávala neskutočné peniaze na neskutočne vysoký úrok ( až 60 % ) poniektorým nebankovkám , tak vtedy nik nepindal ....pokiaľ sa pyramída nezvalila ......čiže ???
mimotemyja som nedávala,lebo som nemverila....a ani som nemala čo dať
Gina Er
18.07.11,13:37
Z tohoto sa to nedá povedať, či ide o úžeru alebo nie. Treba doplniť na akú dobu je ten úver, či sú tam už nabehnuté nejaké úroky z omeškania a doplniť RPMN. Práve RPMN určuje, či je úrok a poplatky primerané, alebo nie. Ak nie, potom možno uvažovať o úžere, ale samotná vysoká úr. sadzba nemusí automaticky znamenať, že ide o úžeru - vyššie niekto správne citoval úžeru z trestného zákona. Musia tam byť splnené aj iné podmienky. Veď dve osoby sa môžu dohodnúť na pôžičke 1000 EUR, že druhý mu vráti za rok 2000 EUR (napr. má príležitosť na nejaký výhodný obchod - trebárs výhodná kúpa auta) a nebude to úžera.
zmluvu som nevidela,len taký nejaký papier k tomu,tam RPMN nie je....
Stanislav 1975
18.07.11,13:37
Z tohoto sa to nedá povedať, či ide o úžeru alebo nie. Treba doplniť na akú dobu je ten úver, či sú tam už nabehnuté nejaké úroky z omeškania a doplniť RPMN. Práve RPMN určuje, či je úrok a poplatky primerané, alebo nie. Ak nie, potom možno uvažovať o úžere, ale samotná vysoká úr. sadzba nemusí automaticky znamenať, že ide o úžeru - vyššie niekto správne citoval úžeru z trestného zákona. Musia tam byť splnené aj iné podmienky. Veď dve osoby sa môžu dohodnúť na pôžičke 1000 EUR, že druhý mu vráti za rok 2000 EUR (napr. má príležitosť na nejaký výhodný obchod - trebárs výhodná kúpa auta) a nebude to úžera.

Tibore, ty si taký šikovný- skús mi vypočítať toto, určite som svetovým rekorderom v RPMN, tam bola určite miliardová - požičal som si od kamoša, keď sme hrali kocky( velmi dávno) 10, tisíc korún na 3 sekundy a musel som mu dať po 3 sekundách 15 tisíc korún-ale nemohol som inak, chcel som ísť o bank a nemal som tolko u seba...:D:D:D
Takže dal mi 10 tiísc, hodil som kockou a rozbil som bank a hneď som mu dal 15 tisíc...:D:D:D
P.S.-Marcel, ty jeden vagabud, úžernícky...
buchač
18.07.11,13:41
mimotemyja som nedávala,lebo som nemverila....a ani som nemala čo dať

...keď si už mňa citovala ...

- mal som
- nedal som
- neveril som .....( nakoľko jedného pána čo doteraz sedí ,som osobne poznal ....;))
- nenadával

...nadávala potom síce neskôr moja polovička , lebo svorka bola lakomá
- aj to málo , čo vyzískala vložila
- neverila nám
- potom horekovala


....a horekuje dodnes.......a rozprávky je koniec ...;):---:D
Chobot
18.07.11,13:52
...keď si už mňa citovala ...

- mal som
- nedal som
- neveril som .....( nakoľko jedného pána čo doteraz sedí ,som osobne poznal ....;))
- nenadával

...nadávala potom síce neskôr moja polovička , lebo svorka bola lakomá
- aj to málo , čo vyzískala vložila
- neverila nám
- potom horekovala


....a horekuje dodnes.......a rozprávky je koniec ...;):---:D

Túto rozprávku s podobným osadením poznám. Akurát ja som toho pána osobne nepoznal, ale aj tak som mu neveril. :rolleyes::D
Tweety
18.07.11,14:04
Túto rozprávku s podobným osadením poznám. Akurát ja som toho pána osobne nepoznal, ale aj tak som mu neveril. :rolleyes::D
Na tom všetkom je najzaujímavejšie to, že to bolo všetko pod povolením a kontrolou NBS, keď sa spomínaný pán ukazoval v TV s našími najvrchnejšími na najvyšších poschodiach ako sponzor, bolo všetko kóšer, aj vtedy, keď tam vkladali a aj vyberali oni sami. Kde bol asi ten pes zakopaný, že to všetko prasklo,ochranná ruka sa stiahla a už išli dolu vodou? :confused:
buchač
18.07.11,14:28
...ja iného pána som myslel ...

Ten , koho Ty máš na mysli , ten si po slobode behá a užíva si ...
Ten druhý , v okuliaroch a fúzikmi sedí dodnes ...:rolleyes:
pepsikova
18.07.11,14:29
....dokonca aj banky, napr. za úver 2000€ chcú vrátiť 3000€.

dovolil by som si nesuhlasit pepsi, ktora banka ma 50% urok na uver?..

..ale to nie je 50% úrok..v SLSP si zoberieš úver na 5 rokov, a z 2000€ im vrátiš 3000€..to je ten biznis u baniek, že každý si myslí, šak úrok je nízky, zoberiem...lenže úrok (napr. 3.8%) a RPMN (ročná percentuálna miera nákladov) to je niečo iné a tam ti nabehnú peniažky na splácanie...len máloktorý banker ti povie, kolko naozaj vrátiš, ak sa neopýtaš ešte pred podpisom zmluvy......
video1983
18.07.11,14:31
mne povedal, a preto som mu to obuchal o hlavu :D