lubka0907
18.07.11,14:37
Ahojte..neviete niekto, či daňový úrad posiela niečo ako výpis záväzkov? Nám ako firme zablokovali účet, stiahli si odtial nejakú tú sumu a nevieme čo konkrétne stiahli.
Tweety
18.07.11,12:39
Ahojte..neviete niekto, či daňový úrad posiela niečo ako výpis záväzkov? Nám ako firme zablokovali účet, stiahli si odtial nejakú tú sumu a nevieme čo konkrétne stiahli.
Treba kontaktovať správcu dane. Určite poskytnú prehľad záv..-resp. nejaké rozhodnutie.
Mila123
18.07.11,12:39
Nedošlo žiadne rozhodnutie od nich????
srska
18.07.11,12:41
Treba kontaktovať správcu dane. Určite poskytnú prehľad záv..-resp. nejaké rozhodnutie.ak myslíš výpis(zoznam nedoplatkov) to ti neposkytnú
oprava: poskytnú - § 23b ods. 4 511/1992 – oznámenie (písomné) výšky daňového preplatku alebo výšky daňového nedoplatku, na žiadosť daňového subjektu - poplatok 1,50eur
lubka0907
18.07.11,12:42
Rozhodnutie došlo ale boli tam vymenované všetky dane. Možno nám to aj všetko stiahli a už nemáme žiadny záväzok, ale nie som si istá. účtovníčky predo mnou mali bordel a je problém sa tu vyznať.
Paula
18.07.11,12:48
Rozhodnutie došlo ale boli tam vymenované všetky dane. Možno nám to aj všetko stiahli a už nemáme žiadny záväzok, ale nie som si istá. účtovníčky predo mnou mali bordel a je problém sa tu vyznať.


Ako bolo vyššie radené - navštíviť osobne správcu dane - najlepšie sám pán podnikateľ :)
lubka0907
31.01.12,12:52
Ahojte..A ak by som požiadala o výpis zo spisov podľa zákona o správe daní 511/1992 § 22 mala by som šancu sa všetko dozvedieť? Má s tým niekto skúsenosti?
Aljok
31.01.12,15:36
Ahojte..A ak by som požiadala o výpis zo spisov podľa zákona o správe daní 511/1992 § 22 mala by som šancu sa všetko dozvedieť? Má s tým niekto skúsenosti?

Nakoľko Zákon o správe daní a poplatkov bol zrušený, tak podľa neho požiadať už nemôžeš.

Od 1.1.2012 platí Daňový poriadok 563/2009.

§ 23
Nazeranie do spisov

(1) Daňový subjekt alebo jeho zástupca je oprávnený nazerať do spisu daňového subjektu týkajúceho sa jeho daňových povinností, okrem listín obsahujúcich utajované skutočnosti22) a dokumentov, sprístupnením ktorých by boli dotknuté právom chránené záujmy iných osôb. Správca dane je povinný o každom takomto nazretí do spisu vyhotoviť úradný záznam.

(2) Na žiadosť daňového subjektu alebo jeho zástupcu urobí správca dane zo spisového materiálu, do ktorého možno nazrieť, rovnopisy alebo fotokópie, osvedčí ich zhodu s originálom a vydá ich daňovému subjektu; osvedčenie rovnopisu alebo fotokópie podlieha správnemu poplatku.
...

§ 53
Poskytovanie údajov
...

(4) Miestne príslušný správca dane na žiadosť daňového subjektu vydá potvrdenie o stave jeho osobného účtu; na tento účel sa za daňový nedoplatok považuje aj daňový nedoplatok postúpený podľa § 86, ktorý v čase vydania potvrdenia nezanikol.