janasim
18.07.11,15:45
Prvýkrát posielam súhrnný výkaz a nechce mi prejsť, píše mi ,že sa nedá prečítať XML súbor zo servera. Prešiel vám dnes výkaz ,alebo mám chybu ja ?
domenico.office
18.07.11,13:50
Boli problémy s portálom Daňovej správy, môžu ešte pretrvávať, ale je dôležité vedieť, či máš všetko potrebné nainštalované v PC.
srska
18.07.11,13:51
janasim
18.07.11,14:11
ďakujem
ormika
18.07.11,14:44
ďakujem
neviem či už máš problém vyriešený, ale mne to písalo vtedy, keď som sa prihlásila na dańovú správu cez mozilu :-) a tak ma napadlo, že treba sa prihlásiť cez explorer, tak mi to už išlo v pohode :-)
janasim
18.07.11,15:11
nemám to ešte vyriešené... skúsim ...dakujem
janasim
18.07.11,15:21
nepomohlo ani to..
domenico.office
18.07.11,15:24
Máš nainštalované všetko v PC, čo je potrebné? Pýtal som sa v prvej odpovedi....
ormika
20.01.12,04:42
DObré ráno, prosím vás ako sa posiela súhrnný výkaz dnes? Mám klienta registrované po starom, takže to je OK, ale po novom som sa registrovala ja že budem za klientov posielať DPH-čky, klientovi som vytlačila dohodu, pôjde s tým na DÚ, hoci dnes je už asi neskoro a ja sa musím ešte registrovať na stránke drsr.sk ako registrácia používateľa? či to už nie je potrebné? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Ociviste
20.01.12,06:02
Dobry den, chcela by som sa opytat, SZCO platca DPH fakturuje Nemeckej firme za stavebne prace vykonane na stavbe v nemecku. Chcem sa opytat, faktura sa vystavuje bez DPH?
V suhrnom vykaze potom neziadam o ziadne vratenie DPH. Iba vypisem ICO a sumu na druhej strane vratane vypisania prvej strany a to je vsetko?
Dakujem za odpoved.
tictac7
20.01.12,06:43
Dobry den, chcela by som sa opytat, SZCO platca DPH fakturuje Nemeckej firme za stavebne prace vykonane na stavbe v nemecku. Chcem sa opytat, faktura sa vystavuje bez DPH?
V suhrnom vykaze potom neziadam o ziadne vratenie DPH. Iba vypisem ICO a sumu na druhej strane vratane vypisania prvej strany a to je vsetko?
Dakujem za odpoved.

idem odzadu:
1. do SV sa nedáva IČO
2. cez SV nežiadaš vrátenie žiadnej dane
3. miesto dodania je D .... sa náhodou nemal zaregistrovať v D? a fa vystaviť s nemeckou DPH? ...neviem, netuším, o aký rozsah prác ide....
Ociviste
20.01.12,06:49
idem odzadu:
1. do SV sa nedáva IČO
2. cez SV nežiadaš vrátenie žiadnej dane
3. miesto dodania je D .... sa náhodou nemal zaregistrovať v D? a fa vystaviť s nemeckou DPH? ...neviem, netuším, o aký rozsah prác ide....

Dakujem za odpoved.
Ano oprava mas pravdu ide tam DIC.
SZCO je slovensky a tomu pre koho to robit je Nemecka firma a jednalo sa o zateplovanie budovy v Nemecku. Takze sa mal registrovat v Nemecku?
tictac7
20.01.12,07:01
Dakujem za odpoved.
Ano oprava mas pravdu ide tam DIC.
SZCO je slovensky a tomu pre koho to robit je Nemecka firma a jednalo sa o zateplovanie budovy v Nemecku. Takze sa mal registrovat v Nemecku?

...neviem, netuším, či sa nemal registrovať v D, treba zistiť (ja som tam dala tiež otáznik a nie bodku...). U nás, v CZ a AT sa nemusí...toto si každý štát upravuje po svojom....
Ociviste
20.01.12,07:23
...neviem, netuším, či sa nemal registrovať v D, treba zistiť (ja som tam dala tiež otáznik a nie bodku...). U nás, v CZ a AT sa nemusí...toto si každý štát upravuje po svojom....

o.k. Dakujem za odpoved.
Monikov
20.01.12,08:14
Prosím Vás, vie mi niekto povedať, že ak som poslala súhrnný výkaz ráno cez E-DANE, o ktorej mi nabehne akceptácia dokumentu do schránky na drsr.sk? Ďakujem!
srska
20.01.12,08:17
Prosím Vás, vie mi niekto povedať, že ak som poslala súhrnný výkaz ráno cez E-DANE, o ktorej mi nabehne akceptácia dokumentu do schránky na drsr.sk? Ďakujem!dôležité je či došla správa o prijatí. o akceptácii môže dôjsť aj za dva dni
lejka
20.01.12,08:22
Mne sa podarilo včera večer podať súhrnný výkaz cez E-dane 2x po sebe. Poraďte mi, čo mám robiť?
Jarkajaruska
20.01.12,08:27
Mne sa to tiež už podarilo,išla som na daňový úrad za správkyňou a ona si to tam v systéme opravila.
Monikov
20.01.12,08:27
Vedela som si vytlačiť správu o odoslaní dokumentu. "Dokument riadny SV od odosielateľa ..... za daňový subjekt .... bol odoslaný".
Správu o akceptácii alebo odmietnutí doručia do schránky na portál DRSR.
očičko
20.01.12,08:41
Tiež som mala problém so súhrným výkazom, pomohli mi v call centre, pani bola milá a ochotná pomôcť, tak ma naviedla ako čo doinštalovať a podarilo sa.
AlaNR
20.01.12,08:48
Dnes im to trošku trvá, dlhšie načítavalo, ale podarilo sa mi ho podať.