skorica23
18.07.11,19:24
Ahojte, s manzelom by sme si radi postavili domček- uvažujeme, kde kupiť pozemok tak, aby sme sa zmestili do nejakej normalnej sumy. Preto mame na vyber medzi Bernolákovom, Dunajskou Lužnou prípadne Novými Košariskami. každé má niečo pre aj proti (doprava, lokalita atd.) Chcem sa preto spýtať vás, ktorí už bývate z jednej z týchto lokalít, aké má plusy a mínusy. Viem, že je to subjektívne, ale zaujímal by ma názor ľudí, ktorí tam skutočne žijú. ďakujem!
220870
18.07.11,17:37
Bernolákovo + okolie Senca by som vypustil.Tam ide Čínsky devleporter stavať čínsku štvrť zatiaľ pre okolo 40 000 Číňanov
skorica23
18.07.11,17:53
to myslíš vážne?? a je to isté?:))
kisko@inmail.sk
18.07.11,18:00
Možno nevadí ak napíšem svoju predstavu-presvedčenie... Ja by som volil aj volim radšej ďalej za 60.000 celý dom a hodku cestovať ako hneď pri BA a ten smer je aj tak už plný ráno.To čo dáte do pôžičky radšej kúpte ďalej bez pôžičky,príp s oveľa menším zadĺžením.Peniaze čo zarobíte viac užijete.Ja som býval 55 KM od zamestnania-bolo to ok-hodina cesty a teraz idem 100 km .Aj keď teraz je to už dosť Ďaleko-nebudem živiť banky.
Len môj názor.
murro
18.07.11,18:34
Možno nevadí ak napíšem svoju predstavu-presvedčenie... Ja by som volil aj volim radšej ďalej za 60.000 celý dom a hodku cestovať ako hneď pri BA a ten smer je aj tak už plný ráno.To čo dáte do pôžičky radšej kúpte ďalej bez pôžičky,príp s oveľa menším zadĺžením.Peniaze čo zarobíte viac užijete.Ja som býval 55 KM od zamestnania-bolo to ok-hodina cesty a teraz idem 100 km .Aj keď teraz je to už dosť Ďaleko-nebudem živiť banky.
Len môj názor.
-
-
prave nad tymto uvazujem aj ja. konkretne sa jedna o dolne oresany (~45km z blavy)
cena za pozemok v porovnani s senec a okolim celkom prijatelna, len sa bojim toho dochadzania. ked si clovek spocita tencas a peniaze do toho vrazene.... ci sa neoplati mozno tahat sa blizsie...

btw. kde presne v senci samaju ti aziati nastahovat? videl som obrovsky pozemok len kusok od senca (asi v extravilane) za mizernu cenu..a zmi je to podozrive.... alebo to je tym, ze to neni v plane vystavby?
bjuty smis
18.07.11,18:34
a čo je zlé na - prípadnej, moc tomu neverím - obrovskej investícii v senci ? tisícky pracovných miest, alebo očakávané zhodnotenie ceny nehnutelnosti ?
TomasHC
18.07.11,19:34
Ja bývam v Šulekove (časť Hlohovca), asi 3 km od D1, robím v BA, za 40 minút som tam a pozemok ma vyšiel 875 Sk/m2. Ak by som pochádzal z BA, tak sa mi určite rozhoduje ťažko, ale takto nemám problém ;)

Dolné Orešany sú fajn, lebo je tam dobré víno, čo aj pán Cuper ho pije :D Ale na dochádzanie do BA by to bolo horšie.
skorica23
19.07.11,04:15
nuz, ja som isty cas dochadzala zo vzdialenosti 100 km a toto uz nikdy viac. nechcem stravit stvrtinu dna na tych nasich uzasnych cestach- aj ked viem, ze si v zapchach zrejme postojim:), ale aspon to nebude tolko prejdenych kilometrov. preto som zvedava, ako to vyzera v obciach ako Luzna, Bernolakovo atd.
srska
19.07.11,05:05
len na okraj: štartni ráno o 7:30 auto z lužnej do ba a zistíš, že veľakrát 40min na gagarinku je málo (o zime ani nehovorím). o niečo lepšie je to z bernolákova
Ice dive
19.07.11,05:46
podľa mňa nezáleží ani tak od vzdialenosti do BA ako od dopravného napojenia.... z Bernolákova a okolitých obcí je problém semafór pri Metre v Ivanke, kde sa stojí minimálne 20 minút...
zo Senca je v špičke problém a najmä pri čerstvom snehu kruhový objazd na začiatku, kde sú zápchy pravidelné...

ono stavať od BA s dobrým dopravným napojením sa podľa mňa vždy oplatí ak sa hľadí na ekonomickú stránku veci keď napr. pozemok v Kvetoslavove stojí 80 -90 € m2 a o 30 km ďalej sa dá kúpiť už aj za 20 €... otázkou je, za koľko času dokážete zarobiť ten rozdiel na cene, resp. koľko aut musíte zodrať, aby sa cenový rozdiel medzi danými pozemkami vyrovnal... problém vidím jedine v tom ak by museli dochádzať aj ostatní členovia rodiny v rôznych časoch nebodaj školopovinné deti..
mo-nika
19.07.11,11:15
Podľa mňa je celkom dobrou alternatívou maďarská Rajka. Novostavby- domy aj s pozemkom tam stoja okolo 100.000 E. A tá dostupnosť tam je veľmi dobrá. Na výber máš diaľnicu, alebo starú cestu cez Pertžalku. Cesta do Rajky trvá cca 10- 15 min. Dokonca už aj mestská tam chodí.... Ja by som necestovala hodiny denne, za nič na svete! Tie nervy- stihnem to?, nestihnem?, bude zápcha?. nebude? nebodaj nejaká havárka.... Skús si to predstaviť. A máš to na furt- cesty lepšie nebudú...
Ice dive
19.07.11,12:41
no otázkou je, ako sa dokážeš prispôsobiť na miestne podmienky predsa len je to iný štát, a pokiaľ nevieš maďarsky veľmi si pri komunikácií s úradmi nepomôžeš, detto rôzne iné zákonné obmedzenia, zasielanie pošty... napr. aj mobil ti môže spraviť riadny prievan v peňaženke, ak sa náhodou prihlási na maďarskú sieť a si v roamingu... ani tá MHDčka nie je veľká výhra, lebo za lístok platíš tušim 1,60 € a ide to len na jedno miesto v Rajke... v TV sa sťažovala jedna Petržalčanka, že hodinu musí šlapať k autobusu, ide raz za hodinu a za 1,60 € x 22 x 2 = 70,40 € môže rovno chodiť ten kúsok autom... (plus zober si efekt, že by si mala dve školopovinné deti do 18 rokov bez auta... tak dáš rovno 141 € len na autobus 1692 € do roka)
no a zapcha môže byť aj cestou z Rajky, keď sa pri Čunove napája Gabčíkovská časť žitného ostrova + Rusovské novostavby...niekedy mám problém sa o 8:00 dostať v Rusovciach na hlavnú, keď ide obyvateľstvo z dolného konca (Rajka, Rusovce, Čunovo, Gabčíkovo a okolie) pracovať do BA...
mo-nika
19.07.11,13:03
Na miestne podmienky sa veľmi nemusíš prispôsobovať, nakoľko je tam pomaly viac slovákov ako maďarov, hlavne v tých nových štvrtiach. A ak by si mal problémy s úradmi, vždy sú tam tie realitné rancelárie, ktoré celý predaj sprostredkovali a ktoré ponúkajú aj služby tlmočenia (za nejaký poplatok). Necháp ma zle, nie som ani realiťáčka, ani tam nebývam, ale bola som si to pozrieť a celkom sa mi to tam páčilo. Kľudná dedinka, kúsok od BA. A to cestné napojenie je ešte vždy najlepšie do BA práve z Rajky, nakoľko máš aj diaľnicu, ktorá NIKDY nie je upchatá- na rozdiel od smeru Senec, Trnava.
Iste, cestovanie niečo stojí a tá MHD-čka je len ako poistka, pretože i tak väčšina ľudí cestuje autom. A ešte jedna veľká výhoda. Je tam slovenská mobilná sieť!
Ice dive
19.07.11,13:34
no tými miestnymi podmienkami som nemyslel, zrovna susedské vzťahy... zober si len fakt, pokašle sa ti napr. práčka... zavoláš slovenského opravára, ktorý si buď za cestu vypýta viac lebo prechádza hranice, alebo pojdeš do realitky, nech ti za poplatok vybavia toho maďarského a bez tlmočníka sa nepohneš... to by sa možno ešte dalo nejak poriešiť, ale situácia že sa pokazí napríklad plynová prípojka, elektrická prípojka (veci, ktorých sa môže chytať len človek, čo splňa maďarské normy) tak to vybavíš oveľa ťažšie... áno väčšina ľudí cestuje autom, ak majú vodičák ale veľa ľudí, toto rozhodnutie časom veľmi oľutuje... lebo musia svoje plány prispôsobiť ostatným členom rodiny... napríklad pri deťoch, ktoré v škole končia o 14:00... a ty v práci o 17:00... budú ťa musieť niekde čakať - čo z dlhodobého hľadiska nebude únosné, nehovoriac o tom, že keď sa dostanú do veku 15-17 rokov... tak kamaráti budú v BA a budeš robiť taxikára... áno je tam slovenská mobilná sieť, avšak napríklad slovenskú pevnú linku, alebo dsl pripojenie tam ťažšie ak vôbec vybavíš....
mo-nika
19.07.11,15:41
Ak to berieš z takéhoto pohľadu (nosiť deti, vyčkávať sa navzájom, atď...) tak potom vôbec nemá zmysel riešiť kúpu domu mimo Bratislavy...
Ak chceš bývať v rodinnom dome (Ivanka, Bernolákovo, Dunajská Lužná,... čokoľvek mimo BA),tak potom s týmito "problémami"- komplikáciami musíš rátať. Ale pokiaľ to nie je až tak ďaleko od BA s dobrou dostupnosťou do BA, tak to podľa mňa za to stojí! Veď taká grilovačka v záhrade je super, nie?!
220870
19.07.11,16:27
to myslíš vážne?? a je to isté?:))
Smrtelne vážne.http://ekonomika.sme.sk/c/5962623/pri-senci-vyrastie-cinska-stvrt-pre-firmy.html
Pri Leningrade to začalo podobne .Momentálne tam býva 2 000 000 Číňanov.:D total brutal
Najskôr sa nasťahujú firmy,potom "Čínska inteligencia" ,potom robotníci spolu s vyhlásenou čínskou mafiou,drogami atd....Úplne rovnaký scénar ako x - krát predtým všade inde vo svete.
Ice dive
19.07.11,16:35
Ak to berieš z takéhoto pohľadu (nosiť deti, vyčkávať sa navzájom, atď...) tak potom vôbec nemá zmysel riešiť kúpu domu mimo Bratislavy...
Ak chceš bývať v rodinnom dome (Ivanka, Bernolákovo, Dunajská Lužná,... čokoľvek mimo BA),tak potom s týmito "problémami"- komplikáciami musíš rátať. Ale pokiaľ to nie je až tak ďaleko od BA s dobrou dostupnosťou do BA, tak to podľa mňa za to stojí! Veď taká grilovačka v záhrade je super, nie?!
no ak má byť jediným kritériom bývania v dome grilovačka v záhrade, ktorá sa dá realizovať tak cca od mája do konca septembra... tak ti rovno poviem, že to za to určite nestojí:)

nikdy som v byte nebýval (a dúfam, že ani nebudem) a keď som riešil svoje bývanie s obmedzenými financiami, tak som radšej zvolil za rovnaké peniaze starší zrekonštruovaný dom s 30 árovou záhradou a 50 km dochádzaním do BA ako dvojgarsonku v pôvodnom stave v Petržalke... a s odstupom času toto rozhodnutie vôbec neľutujem, nakoľko zatiaľ čo si môj dom cenu udržal resp. možno aj trochu zvýšil, byty v Petržalke na cene v dôsledku krízi padli... čo by ma ako človeka s hypotékou porazilo na mieste, lebo väčšina ľudí ráta s tým, že keď budú svoju nehnuteľnosť predávať vrátia sa im vložené peniaze i so zaplatenými úrokmi...

no a ešte taký detail, ak sa napríklad rozhodneš predať nehnuteľnosť na Slovensku, tak ju predáš podstatne rýchlejšie lebo väčšina ľudí chce bývať na Slovensku a málokto sa rozhodne ísť bývať do zahraničia... Rajka, alebo v Kitsee, sú v podstate z pohľadu Maďarov a Rakúšanov konce sveta, lebo do svojho hlavného mesta to majú ďaleko a pracovných príležitostí pomenej... z tohto dôvodu sú tam nehnuteľnosti také lacné a väčšina ich odchádza ďalej do vnútrozemia... zober si situáciu, že by si dom v Rajke chcela predať... kto ti ho kúpi? zase len niekto zo Slovenska...
Ajk&
19.07.11,17:04
A čo takto odpútať sa od BA a za stred namiesto BA zvoliť napr. Malacky. Je tam dosť pracovných príležitostí, sú tam stredné školy, do BA je to cca 45 km po diaľnici. Dá sa robiť napr. aj v blízkom Rakúsku. Z okolitých dedín ako Studienka, Kostolište, Veľké Leváre, Láb, Plavecký Štvrtok, Zohor, Devínske Jazero sme cestovávali každý deň do školy a za prácou do BA a ani diaľnica nebola. Je dobré autobusové a vlakové spojenie. V BA si hneď, ale kým sa vymotáme z centra Bratislavy tak ma ide šľak trafiť !!!
Ice dive
19.07.11,18:23
A čo takto odpútať sa od BA a za stred namiesto BA zvoliť napr. Malacky. Je tam dosť pracovných príležitostí, sú tam stredné školy, do BA je to cca 45 km po diaľnici. Dá sa robiť napr. aj v blízkom Rakúsku. Z okolitých dedín ako Studienka, Kostolište, Veľké Leváre, Láb, Plavecký Štvrtok, Zohor, Devínske Jazero sme cestovávali každý deň do školy a za prácou do BA a ani diaľnica nebola. Je dobré autobusové a vlakové spojenie. V BA si hneď, ale kým sa vymotáme z centra Bratislavy tak ma ide šľak trafiť !!!
súhlasím, problém s dopravou začína najčastejšie za hranicou mesta BA...
v časoch kedy nebola dialnica nebolo ani toľko aut, väčšina rodín oprášila škodovečku alebo žigulíka len na nedeľnú cestu do kostola, lebo benzín bol drahý za 5 Kčs:D spomínam ako dedo mal na 19 ročnom žiguláku až 58 000 km... dnešné autá to majú za dva roky...
220870
19.07.11,18:51
mimotemyJa som v 90-tom kúpil žiguláka rv 1969 mal 64000km.A to ho vlastnil súdruh námestník z obrovského štátneho podniku.mimotemy