kalinka
14.01.06,18:32
Má niekto skúsenosti s povinným odvodom za nezamestnávanie zdravotne postihnurých.Máme povinnosť zamestnať 1 zam. so ZP. Zamestňankyňa so ZP k nám nastúpila 13.10 05. Na ÚPSVaR mi bolo povedané, že musím zaplatiť za celých 12 mesiacov, čiže nie alikvótnu čiastku za rok, pretože u nás nepracovala aspoň 1/2 roka. Chcem si to u Vás overiť.
STRELEC
14.01.06,18:00
Má niekto skúsenosti s povinným odvodom za nezamestnávanie zdravotne postihnurých.Máme povinnosť zamestnať 1 zam. so ZP. Zamestňankyňa so ZP k nám nastúpila 13.10 05. Na ÚPSVaR mi bolo povedané, že musím zaplatiť za celých 12 mesiacov, čiže nie alikvótnu čiastku za rok, pretože u nás nepracovala aspoň 1/2 roka. Chcem si to u Vás overiť.
Bolo by dobré vedieť, odkedy vám vznikla povinnosť podľa §63 ods 1d), teda pri počte zamestnancov 20 zamestnávať 3,2% osôb so zdrav. postihnutím (čo je mimochodom 0,64 zamestnanca).
O tom pol roku hovorila pravdepodobne preto, lebo splnením počtu zamestnancov so ZP je myslený priemerný evidenčný počet zamestnancov.
kalinka
15.01.06,17:33
Povinnosť zamestnávať ZP máme od roku 2004. Prepáčte, ale skôr som sa nedostala k počítaču. Dnes som prechádzala poradou a zistila som , že na túto tému sú už príspevky. Člen porady Bozon dal vysvetlenie, ktorému celkom nechápem., či mám platiť za celý rok alebo len za 9 mesiacov povinný príspevok.