katring
18.07.11,19:13
Ahojte,vedeli by ste mi poradit? Dcera majitelky bytu ( ma pisomne splnomocnenie ) navstivila vsetkych vlastnikov za ucelom odvolania predsedu nasho spolocenstva. Doporucenu listinu si predseda neprevzal na poste a na schodzi vlastnikov bytov odmietol s nou komunikovat, ze jeho moze odvolat jedine rada zlozena z 3 clenov, ktori tak isto listinu podpisali. Je to tak?
Dakujem za pomoc.
Mária27
18.07.11,17:38
Táto téma je na aktualizáciu zákona, nie na príspevky.
Ale keď si sem už napísala, tak si pozri tento zákon § 7c ods. 9 písmeno g). Uvidíš, že predsedu odvoláva zhromaždenie.
Halli
19.07.11,08:30
Ahojte,vedeli by ste mi poradit? Dcera majitelky bytu ( ma pisomne splnomocnenie ) navstivila vsetkych vlastnikov za ucelom odvolania predsedu nasho spolocenstva. Doporucenu listinu si predseda neprevzal na poste a na schodzi vlastnikov bytov odmietol s nou komunikovat, ze jeho moze odvolat jedine rada zlozena z 3 clenov, ktori tak isto listinu podpisali. Je to tak?
Dakujem za pomoc.

Splnomocnenie bolo aj overené notárom? Hlasuje sa na zhromaždení vlastníkov, neobchádza sa po bytoch a podľa zák.182.....tak ako na to upozornila Maria...
verkaz
20.07.11,19:06
Obchádzanie vlastníkov bytov a zháňanie podpisov je neprípustné. Ak si niektorí vlastníci želajú zmenu, zvolajte zhromaždenie, na ktorom verejne povedzte dôvod na odvolanie a dajte o veci hlasovať.
Rada nemá právomoci, je to len kontrolný a poradný orgán.