lubo555
19.07.11,09:07
Dobrý deň,

Som študent VŚ dennej formy štúdia, môj otec pracuje na železnici, tým pádom mám režinku. Nevie mi niekto poradiť, že ak si idem založiť živnosť či strácam nárok na režinku? Študentom dennej formy ostávam naďalej. Ako som sa dočítal, o prídavky by rodičia nemali prísť.

Ďakujem
Stanislav 1975
19.07.11,07:19
Dobrý deň,

Som študent VŚ dennej formy štúdia, môj otec pracuje na železnici, tým pádom mám režinku. Nevie mi niekto poradiť, že ak si idem založiť živnosť či strácam nárok na režinku? Študentom dennej formy ostávam naďalej. Ako som sa dočítal, o prídavky by rodičia nemali prísť.

Ďakujem

Takto, štát nemá s režijkami nič spoločné, to nieje žiadna štátna výhoda-to je čisto záležitosť firmy ŽSR,to je firemná výhoda- nie štátna- treba si to tam zistiť, aké majú interné pravidlá, ale nemyslím si, že založenie živnosti by malo byť prekážkou ďalšej jej držania...
Barbara
19.07.11,07:22
tú režinku máš na základe toho, že študuješ, ak prestaneš študovať, potom už nebudeš mať na ňu nárok. Rodičia majú nárok na rod. prídavky ako aj na daň. bonus kým študuješ , pravda do 25 rokov
Briere4
21.03.12,15:08
Mám podobný problém som študent denného štúdia a prijali ma na trvalý pracovný pomer. Mám režinku, kedže otec pracuje na železnici. Mám 23 rokov. Strácam na režinku nárok, ak podpíšem zmluvu na TPP?