forma
19.07.11,10:44
prosím o pomoc,
ako mám zapísať príjem z UPSVaR do peň. denníka? preplácajú nám mzdu a odvody za zamestnanca. robím to -mzda (kolónka 20) a -odvody (kolónka 21) je to správne?
Katarina
19.07.11,09:23
Príjem z UPSVaR je ostatný zdaniteľný príjem. Mzdy a odvody sú VOZD.
forma
19.07.11,10:11
prosím do akých koliniek to zapísať? ja v podstate sumou čo mi preplatia ponížím výdavok u mzdy a ponížim odvody? to mám z toho odviesť daň? mám z toho chaos, ďakujem za pomoc
forma
19.07.11,10:15
prosím do akých koloniek to zapísať? ja v podstate sumou čo mi preplatia ponížim výdavok na mzdu a odvody za zamestnancov. to mám z toho odviesť daň? mám z toho chaos, ďakujem za pomoc
abm
19.07.11,16:32
prosím do akých koloniek to zapísať? ja v podstate sumou čo mi preplatia ponížim výdavok na mzdu a odvody za zamestnancov. to mám z toho odviesť daň? mám z toho chaos, ďakujem za pomoc
Tak ako píše Katarína, príspevok z úpsvar je ostatné zdaniteľné príjmy a mzdy a odvody sú VOZD.
Príspevok je v jednej sume, alebo mesačne?
Čo sa týka zdanenia neovplyvňuje to základ dane, lebo tú istú sumu máš v príjmoch aj vo výdavkoch(mzdy odvody).
Ejo
20.07.11,07:20
Ja dostávam tiež príspevok na úhradu hrubých miezd. Mzdy /hrubé mzdy/ účtujem ako VOZD, odvody, ktoré platí zamestnanec - do kolonky mzdy a odvody, ktoré platí zamestnávateľ do kolonky príspevky do fondov. Tú čiastku, ktorú mi má preplatiť UPSVaR zaevidujem do pohľadávok a keď mi príde suma na účet, účtujem ako POZD - ostatné príjmy.