0_lucka_0
19.07.11,12:43
Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom výživného. U matky nebývam od marca 2010, tak som si podala návrh na určenie výživného. Súd mi až v decembri poslal odpoveď po mojej predchádzajúcej urgencie, že návrh treba upraviť. Tak som ho znovu napísala a poslala. V júni 2011 začalo súdne konanie a mne priznali výživné len od toho decembra 2010 do júna 2011 (pretože v júni som sa už vydala). Odvolania sme sa ako obaja účastníci vzdali, tak sa chcem spýtať, či mám znovu poslať návrh na súd, alebo už je to zbytočné? veď od marca 2010 do decembra 2010 som prakticky ako keby nežila, keď mi nič nepriznali, aj keď v návrhu som jasne napísala, že žiadam o výživné od marca 2010 až po súčasnosť.

Ďakujem za odpoveď.
pepsikova
19.07.11,10:47
...záleží, od kedy si mala žiadosť podanú a od akého dátumu si žiadala o výživné...ak si mala aj ten rok 2010 v žiadosti a súd to opomenul, podaj si žiadosť o prešetrenie..( na základe rozhodnutia súdu, ktoré je vykonateľné.)...a vysvetli tvoju situáciu v tom čase...zbytočné to nieje, lebo pokiaľ ti patrí výživné, si povinná ho dostať...
0_lucka_0
19.07.11,10:50
ďakujem :)

a áno mala som to v žiadosti, že žiadam od marca 2010 výživné, ale priznali mi len od decembra, nakoľko sudca zvážil ten druhý návrh, ktorý prišiel v decembri, lenže aj tam bol spomenutý ten istý dátum, že marec 2010.. ://
pepsikova
19.07.11,13:52
ďakujem :)

a áno mala som to v žiadosti, že žiadam od marca 2010 výživné, ale priznali mi len od decembra, nakoľko sudca zvážil ten druhý návrh, ktorý prišiel v decembri, lenže aj tam bol spomenutý ten istý dátum, že marec 2010.. ://..

..môžeš sa odvolať na prvý dátum podania...lebo od marca do decembra ti tiež patrí výživné,pokiaľ si splnila podmienky a rodič nepodal námietku..(nebola si zamestnaná, ani si nemala iný prísun peňazí...)