Adulienka12
19.07.11,12:57
Nevyznám sa tu tak to napíšem do tejto rubriky :)
Môj problém je asi takýto som na PN a kedže som bola na úrade práce tak pnku nosím len tam. Som na rizikovom tehotenstve a pn mam od mája. V júny som bola tiež odniesť papier od lekára aj nejakú žiadosť aby som dostávala peniažky. Potom som bola na posudkovom podpísať sa tam mi nič nevraveli tak som už len čakala kedy prídu nejaké peniaze avšak prišiel mi list s výzvou že som za mesiac jún nedoložila potrebné potvrdenie ale aké nie je uvedené. Ide ma od zlosti asi roztrhnúť tak keď je niekto na pn asi má podľa nich behať po úradoch musím tam chodiť po poradni u doktora to viem a s pnkou každý mesiac či stačí tiež len po poradni? Ako pani je tam milá ale človek keď sa nespýta tak sa tam asi toto nedozvie.
Potom mi príde že tá pn je aj tak zbytočna kedže tam musím chodiť dva tri krát na úrad. Raz k pani ku ktorej som sa chodila podpisovať že som ešte na pn potom k druhej pani odniesť tiež pn a ešte aj tehotenskú knižku ukazovať po poradni ... viac menej tie peniaze precestujem a dám u lekára za vypisovnaie všetkých možných tlačív. A vôbec neberú ohľad že v podstate žena je na rizikovom a nemala by tak behať a rozčuľovať sa
Prosím o radu ak viete veľmi by ste mi pomohli :mee:
misoft
19.07.11,11:58
Vitaj! Skús svoj problém nasmerovať:
http://www.porada.sk/f139-rodinne-obcianske-spotrebitelske-pravo.html
Tam sa skôr dočkáš rady.
Xanti
19.07.11,12:45
Nevyznám sa tu tak to napíšem do tejto rubriky :)
Môj problém je asi takýto som na PN a kedže som bola na úrade práce tak pnku nosím len tam. Od kedy si evidovaná na UP? Robila si predtým?
Som na rizikovom tehotenstve a pn mam od mája. V júny som bola tiež odniesť papier od lekára aj nejakú žiadosť aby som dostávala peniažky. Kde si to bola zaniesť?
Potom som bola na posudkovom podpísať sa tam mi nič nevraveli tak som už len čakala kedy prídu nejaké peniaze avšak prišiel mi list s výzvou že som za mesiac jún nedoložila potrebné potvrdenie ale aké nie je uvedené. Čo si podpisovala na posudkovom?
Ide ma od zlosti asi roztrhnúť tak keď je niekto na pn asi má podľa nich behať po úradoch musím tam chodiť po poradni u doktora to viem a s pnkou každý mesiac či stačí tiež len po poradni? Ako pani je tam milá ale človek keď sa nespýta tak sa tam asi toto nedozvie.
Potom mi príde že tá pn je aj tak zbytočna kedže tam musím chodiť dva tri krát na úrad. Ak si ukončila teraz nedávno pracovný pomer, a si sa prihlásila na UP, tak UP si musí povybavovať s tebou resty.
Ak budeš na PN dlhšie tak len raz do mesiaca im doručíš prechodku od lekára, že si na PN.
Raz k pani ku ktorej som sa chodila podpisovať že som ešte na pn potom k druhej pani odniesť tiež pn a ešte aj tehotenskú knižku ukazovať po poradni ... viac menej tie peniaze precestujem a dám u lekára za vypisovnaie všetkých možných tlačív. A vôbec neberú ohľad že v podstate žena je na rizikovom a nemala by tak behať a rozčuľovať sa
Prosím o radu ak viete veľmi by ste mi pomohli :mee:No napísala si to dosť chaoticky, pozri v texte modrým otázky a skús na ne odpovedať ale s kľudom.
A trošku rob odstavce, lebo sa to zle číta.
Adulienka12
19.07.11,13:02
Xanti Registrovaná som od 1.septembra 2010
Nerobila som len som bola na absolventskej a už keď som bola tehotná tak by boli hlúpy aby mi dali zmluvu...
Na posudkovom som hodila podpis k svojmu menu do nejakého zošita pani mi popriala všetko dobré a už vybavovala druhého tak som sa nemala koho pýtať
A k tej prechodke bola som v poradni v júny čiže mi dal lekár na potvrdenie o pn dátum a povedal že on iné mi nedá vraj ... sestrička mi ešte vyplnila žiadosť aby mi posielali peniažky to som odniesla na úrad
Viem že som to tak napísala blbo ale cítila som to tak lebo keď som to bola prvý krát vybavovať tak som sa na všetko pýtala aj zapísala si čo mám vybaviť u lekára a pod. do debilníčka aby som na nič nezabudla tak ma to trošku nahnevalo keď mi toto prišlo.
Xanti
19.07.11,13:05
Adulienka,
nárok na platenú PN nemáš, lebo si nebola nemocensky poistená.
Tým, že si PN tak stačí len raz do mesiaca odniesť papier - prechodku od lekára na UP. Nemali by od teba požadovať dalšie papiere a ani preukazovanie si hľadania zamestnania.
Adulienka12
19.07.11,13:08
No to viem ale mám nárok na ochranný príspevok vo výške nejakých 30e
Xanti
19.07.11,13:14
Poberáš dávku v hmotnej núdzi?
To je podstatná info, ktorú si neuviedla v zadaní.
Adulienka12
19.07.11,13:15
Ano poberám to som zabudla napísať ospravedlňujem sa
Xanti
19.07.11,13:19
Nič sa nestalo,
tak tam aby si dostávala príspevok teda 13,50€


Dávka sa zvýši o 13,50 € mesačne, ak je občan alebo fyzická osoba, ktorá sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzuje tehotná žena. Zvýšenie patrí tehotnej žene od začiatku štvrtého mesiaca tehotenstva, ak preukáže svoje tehotenstvo tehotenským preukazom a počas tehotenstva pravidelne navštevuje tehotenskú poradňu.

musíš chodiť sa preukazovať aj tou tehotenskou knižkou. A tiež preukazovať trvanie PN.
Ak ti lekár vystaví prechodku, tak si ju ofoť. A daj každému kopiu aby boli spokojný. Minimálne toto potvrdenie potrebuje tvoja sprostredkovateľka zamestnania, a tiež aj odbor sociálnych vecí, ktorý vypláca ochranný príspevok.

Takže návštevám u týchto dvoch "tiet" sa nevyhneš, skús si to naladiť u nich tak, aby si tam chodila v jeden deň.

Zdroj : http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
Adulienka12
19.07.11,13:23
No to všetko som urobila ja neviem či oni stratili nejaký papier alebo čo nosím aj knižku na odfotenie aj papier o práceneschopnosti možno si to nezaložili alebo čo
Ale ďakujem Ti za čas a za rady veľmi ma upokojili zajtra zbehnem na úrad a som zvedavá čo mi tam povedia. Hlavne, že budem vedieť pokojne zaspať :D
Prajem Ti pekný zvyšok dňa a ešte raz ďakujem :)
Xanti
19.07.11,13:26
Rado sa stalo. :)