murgasr
19.07.11,13:53
Dobrý deň, zatepľujú nám bytový dom a predseda spoločenstva napísal upozornenie, že žiada všetkých o vypratanie balkónov, zvesenie sušičov prádla a rozobratie roletového systému zakrytia balkónov. Ak obyvatelia bytového domu do určitého času tieto veci neurobia, urobia to pracovníci zatepľovacej spoločnosti a vyslovene je tam uvedené, že nemusia to vždy robiť šetrne a že náklady na demontáž, prípadne vypratanie balkóna bude znášať majiteľ bytu. Mňa teraz zaujíma, či mi môžu (roletový systém na balkóne) rozobrať aj bez môjho súhlasu, nakoľko ide o môj majetok. V širokom okolí som nikoho nevidel, že by bolo potrebné tento systém demontovať, všetky zateplovacie spoločnosti to obídu a je to.
Nie je pre mňa problém to demontovať, ale problém je spätná montáž, pretože ja mám aj po bokoch bubny a nie pevné boky. Keďže zateplením sa mi celková šírka zúži o 10cm, už tam tie bubny naspäť nezmestím a tým stratí funkčnosť celý roletový systém.
Ďakujem za rady

Rado
Halli
19.07.11,12:43
a to máš len sám na celom dome? ...no dáš namiesto škaredých roliet pekný zasúvací systém a máš to...na boky mliečne sklo ;)
Nella_2
19.07.11,12:49
Dobrý deň, zatepľujú nám bytový dom a predseda spoločenstva napísal upozornenie, že žiada všetkých o vypratanie balkónov, zvesenie sušičov prádla a rozobratie roletového systému zakrytia balkónov. Ak obyvatelia bytového domu do určitého času tieto veci neurobia, urobia to pracovníci zatepľovacej spoločnosti a vyslovene je tam uvedené, že nemusia to vždy robiť šetrne a že náklady na demontáž, prípadne vypratanie balkóna bude znášať majiteľ bytu. Mňa teraz zaujíma, či mi môžu (roletový systém na balkóne) rozobrať aj bez môjho súhlasu, nakoľko ide o môj majetok. V širokom okolí som nikoho nevidel, že by bolo potrebné tento systém demontovať, všetky zateplovacie spoločnosti to obídu a je to.
Nie je pre mňa problém to demontovať, ale problém je spätná montáž, pretože ja mám aj po bokoch bubny a nie pevné boky. Keďže zateplením sa mi celková šírka zúži o 10cm, už tam tie bubny naspäť nezmestím a tým stratí funkčnosť celý roletový systém.
Ďakujem za rady

Rado
Na schôdzi ste o tom nerozprávali, nehlasovali?
Neverím, že by to pracovníci tej firmy, čo bude robiť zatepľovanie, nedokázali nejako urobiť tak, aby sa to nemuselo demontovať.
Nella_2
19.07.11,12:53
a to máš len sám na celom dome? ...no dáš namiesto škaredých roliet pekný zasúvací systém a máš to...na boky mliečne sklo ;)
Videla som aj pekné rolety... a niekomu viac vyhovujú rolety, inému zas zasúvací systém. ;):)
Halli
19.07.11,13:08
Videla som aj pekné rolety... a niekomu viac vyhovujú rolety, inému zas zasúvací systém. ;):)

Keď už tolerovať ľudovú tvorivosť na panelákoch , tak určite pre mňa nie sú rolety pekné, ani keby boli zo slonovej kosti :)...ale to je môj názor, no až bude tých názorov priveľa dopadne to tak, že musí to čo má na balkóne zlikvidovať, lebo bohužiaľ sa to týka v prvom rade celého domu, nie jeho bytu.

Keď sa majú balkony opravovať -tak je to vec paneláku /podľa vlastníkov/
keď sa majú zasklenia likvidovať - je to vec vlastníka /podľa vlastníkov/

Takže po takýchto názoroch niet divu, že sa novelizuje zákon ako novela o Šeherezáde...:rolleyes: a šupli balkony na starosti správcom.
Nella_2
19.07.11,13:09
Keď už tolerovať ľudovú tvorivosť na panelákoch , tak určite pre mňa nie sú rolety pekné, ani keby boli zo slonovej kosti :)...ale to je môj názor, no až bude tých názorov priveľa dopadne to tak, že musí to čo má na balkóne zlikvidovať, lebo bohužiaľ sa to týka v prvom rade celého domu, nie jeho bytu.

Keď sa majú balkony opravovať -tak je to vec paneláku /podľa vlastníkov/
keď sa majú zasklenia likvidovať - je to vec vlastníka /podľa vlastníkov/

Takže po takýchto názoroch niet divu, že sa novelizuje zákon ako novela o Šeherezáde...:rolleyes:
V tom máš svätú pravdu, že to vyzerá hrozne, keď je každý balkón iný.:(
Ja som tie "pekné" rolety videla na jednom bloku - všetky jednotné, takže sa zrejme všetci vlastníci na tom dohodli, že to chcú mať tak. ;)
Halli
19.07.11,13:11
V tom máš svätú pravdu, že to vyzerá hrozne, keď je každý balkón iný.:(
Ja som tie "pekné" rolety videla na jednom bloku - všetky jednotné, takže sa zrejme všetci vlastníci na tom dohodli, že to chcú mať tak. ;)

Tak to je iná vec...to súhlasím ak je to celoplošne riešené...ja som len porovnávala tieto dve varianty. A tie staršie rolety, zažltnuté, hnusné, to je otras...;) hŕka to a má to stlpiky ako v kuríne :) jeden 3, iný 4....
Nella_2
19.07.11,13:13
Tak to je iná vec...to súhlasím ak je to celoplošne riešené...ja som len porovnávala tieto dve varianty. A tie staršie rolety, zažltnuté, hnusné, to je otras...;)
Áno, tie boli hrozné, podobne aj staré plastové okná.
Ale teraz sa už materiály zdokonalili, aj plastové okná (tie kvalitné samozrejme) si udržiavajú bielu farbu, takže to vyzerá pekne (zatiaľ...).
lubica_02
19.07.11,17:49
Na schôdzi ste o tom nerozprávali, nehlasovali?
Neverím, že by to pracovníci tej firmy, čo bude robiť zatepľovanie, nedokázali nejako urobiť tak, aby sa to nemuselo demontovať.
Určite sa bude zateplovat aj strop balkona, tak tu demontaz treba urobit. Urcite budu nove konstrukcie balkonov podla novych predpisov , tak bude nutne aj upravit existujuce rolety.
Nella_2
19.07.11,18:03
Určite sa bude zateplovat aj strop balkona, tak tu demontaz treba urobit. Urcite budu nove konstrukcie balkonov podla novych predpisov , tak bude nutne aj upravit existujuce rolety.
Vidíš, na to som zabudla - že teraz sa všetky balkóny prerábajú podľa nových predpisov... to máš teda pravdu.
Indeed
20.07.11,00:00
Videla som aj pekné rolety... a niekomu viac vyhovujú rolety, inému zas zasúvací systém. ;):)

Hlavne rozdiel v CENE za tieto systémy je PRIEPASTNÝ.....
murgasr
20.07.11,05:04
Tak som to včera pozeral a jednoducho ten bubon len posuniem o tých 10cm. Nebudem sa s tým trápiť.
Pre tých, čo písali, že to uchytenie je tam ako kurník, tak uvádzam, že ja mám tie drevené stĺpky natreté na bielo a ešte zakryté bielym plechom, takže žiadne drevo nie je vidieť. Tak mi to montovala firma. Vtedy to robili jediný na trhu.
Keď som včera demontoval spodok prekrytia balkóna, tak s tým prekrytím to bolo o 100% krajšie a hlavne účelnejšie pri malých deťoch. Na balkóne máte samé medzery, kam môže dieťa strčiť ruku, nohu alebo hlavu a je to nebezpečné. Preto sme to aj robili, kvôli deťom. Zasklenie je super, ale je oveľa drahšie ako roletový systém.
Samozrejme každý má na to svoj názor a ja ho nikomu neberiem.
Halli
20.07.11,12:42
Zasklenie je super, ale je oveľa drahšie ako roletový systém.
Samozrejme každý má na to svoj názor a ja ho nikomu neberiem.

Nie len krajšie, ale mal by si oveľa svetlejšie a nebudeš mať tie hrozné uši na mechanizmus vo vnutri balkóna, beztak sa ti zmenší balkon už o zateplenie ...až tak dráhé to zase nieje. Ty si určite pred rokmi za ten teraz už určite nie najkrajší roletový system dal oveľa viac... to bude teda vyzerať na tom zateplenom paneláku ...ááách jaj. No dobre neber mi môj názor, ja ti ho nebudem ani vnucovať. Len debatíme, oki?;)
rozala111
23.07.11,07:59
no vidím, že každému sa niečo iné páči, ale myslím, že tu je aj o tom, že nie každý má len tak ďalších 700 € na nový zasúvací systém, tak asi preto ho chce demontovať a znovu namontovať. Ale vidím, že každý len o tom, aké je to škaredé, ale nik normálnu radu.
Lotarka
23.07.11,09:17
Máte niekto skúsenosti s tým, že či môže ísť ako výplň zábradlia na lodžiu lexan. Ide o to, že do izby pustí viacej svetla ako plechové výplne.
Matias.S
25.07.11,04:21
Máte niekto skúsenosti s tým, že či môže ísť ako výplň zábradlia na lodžiu lexan. Ide o to, že do izby pustí viacej svetla ako plechové výplne.

Ahoj ja mám na loggii systém demontovateľných posuvných okien (3 dielny) namontovaný na vrchnú časť zábradlia a v spodnej časti mám daný lexan (hnedej farby) ale len v znútornej strany a z vonku je nechané pôvodné zábradlie so sklom. Teplotne je to v pohodke a myslím, že to nenarušuje vonkajší vzhľad loggie ... svetla je tiež dosť ... Takže myslím si, že nie je problém to kľudne vymeniť
Halli
25.07.11,07:14
no vidím, že každému sa niečo iné páči, ale myslím, že tu je aj o tom, že nie každý má len tak ďalších 700 € na nový zasúvací systém, tak asi preto ho chce demontovať a znovu namontovať. Ale vidím, že každý len o tom, aké je to škaredé, ale nik normálnu radu.

A čo vieš na tom poradiť? Jednoznačne to nie je podľa zákona si robiť balkóny ako komu príde, ide len o toleranciu a ústretovosť oboch strán, tak je možno lepšie riešenie osadiť zasúvací systém, ktorý by riešil jeho už teraz priveľké roletové navíjacie puzdra-bubny ako píše zadavateľ a vyriešil to aj tak bez nás, posunul bubny von od fasády...no to bude asi fakt "dobre" vyzerať...ale čo už......
IvanPK
25.07.11,08:06
téma - rekonštrukcia balkónov, prosím poraďte mi :
1. aký materiál použiť ako výplň balkónu ? (zábradlia nepriehľadný - pevný)
2. zasklenie bokov balkónu - priehľadný lexan.?
3. aký materiál použiť na nové zábradlie ?

Ďakujem...
Extranova
01.08.11,13:32
Zasklíme na novo.Ale nemusíte nič dávat dole.Je to vaše!!! Robím s tým už par rokov a viem ako to chodí.Je to raz vaše a nikto sa toho nemože ani dotknút!!! Pošlite ich niekam.
verkaz
02.08.11,06:43
To sme typický Slováci, myslíme si, že každý môže robiť čo chce ale čo na to zákony, to nás nezaujíma.
Svetluška1
12.08.11,06:16
Na zateplenie boli urobené ponuky, potom bolo výberové konanie, ktorého sa zúčastnili všetci vlastníci (prípadne splnomocnili výberom zástupcov jednotlivých vchodov), bol vypracovaný projekt, do ktorého mohol nahliadnuť každý vlastník. Samozrejme, že je pre pracovníka firmy jednoduchšie lepiť polystyrén na čisté plochy bez prekážok, treba demontovať satelity, klimatizácie atď., správca okrem zatepľovacej firmy zazmluvnil aj nezávislý stavebný dozor, ktorý má určené hodiny, kedy sa oko stavby motá, skúste si ho odchytiť a dohodnúť sa s ním, je vždy viac podobných prípadov, on vie posúdiť, čo sa dá "obísť" aby následne prešla kolaudácia stavby hladko.
pavlinka
05.12.12,07:08
Nemáte niekto skúsenosť s roletou na balkóne, ale takou klasickou roletou plátennou pogumovanou,ktorá by sa namontovala na plafón balkóna a iba v prípade dažda by sa sťahovala.
Halli
05.12.12,09:32
Nemáte niekto skúsenosť s roletou na balkóne, ale takou klasickou roletou plátennou pogumovanou,ktorá by sa namontovala na plafón balkóna a iba v prípade dažda by sa sťahovala.

To by som ti vobec neodporúčala, obyčajne pri daždi fúka aj silný vietor a to nechci vedieť, čo by robilo s tou stiahnutou roletou...ani markýza nemože byť vo vetre vysunutá...
Indeed
05.12.12,09:36
To sme typický Slováci, myslíme si, že každý môže robiť čo chce ale čo na to zákony, to nás nezaujíma.

Čo zákony, ale tie "starostlivé tety", čo sustavne pchajú nos tam kde ich nič nie je ,a všetko by chceli dirigovať
a každému rozkazovať , toto trápi normálnych ľudí.
Gapo
05.12.12,15:59
Však prečo sa nepriblížiť výzorom našich panelákov tým vzorovým Luníkovským. Čo sme horší od nich!
misoft
05.12.12,16:04
Vzor Luník modern:
http://i.sme.sk/cdata/9/66/6625439/lunik9_res.jpg
sito
05.12.12,23:20
To by som ti vobec neodporúčala, obyčajne pri daždi fúka aj silný vietor a to nechci vedieť, čo by robilo s tou stiahnutou roletou...ani markýza nemože byť vo vetre vysunutá...

Pripojím svoj názor, stotožňujem s Halli. Veď si to už isto niekde videla, tým, čo si dávajú igelit na okná, nie na balkón. Ale môžeš, aj roletu. Možno ti ju nezroluje? Potom sama budeš môcť, aj radu dať.
sito
05.12.12,23:22
Však prečo sa nepriblížiť výzorom našich panelákov tým vzorovým Luníkovským. Čo sme horší od nich!

NIE!

A lepší???
sito
05.12.12,23:32
Vzor Luník modern:
http://i.sme.sk/cdata/9/66/6625439/lunik9_res.jpg

Ja teda neviem, ale mne tvrdili, že bytový dom je nehnuteľnosť. Veril som. Neveril som tomu , že byt je nehnuteľnosť! Len priestor v nehnuteľnosti.

Dušan, tak tým to si ma dorazil. Vidíš, a pohli! Je to priestor, tiež, ale prázdny.

Ako v stredoveku. A predsa sa točí!

Ale však aj ešte dávno pred tým, vraj jeden tvrdil, dajte mi pevný bod a ja pohnem ...

:) :D:D:D ;)
mackoivan
09.12.12,10:13
Dobrý deň, zatepľujú nám bytový dom a predseda spoločenstva napísal upozornenie, že žiada všetkých o vypratanie balkónov, zvesenie sušičov prádla a rozobratie roletového systému zakrytia balkónov. Ak obyvatelia bytového domu do určitého času tieto veci neurobia, urobia to pracovníci zatepľovacej spoločnosti a vyslovene je tam uvedené, že nemusia to vždy robiť šetrne a že náklady na demontáž, prípadne vypratanie balkóna bude znášať majiteľ bytu. Mňa teraz zaujíma, či mi môžu (roletový systém na balkóne) rozobrať aj bez môjho súhlasu, nakoľko ide o môj majetok. V širokom okolí som nikoho nevidel, že by bolo potrebné tento systém demontovať, všetky zateplovacie spoločnosti to obídu a je to.
Nie je pre mňa problém to demontovať, ale problém je spätná montáž, pretože ja mám aj po bokoch bubny a nie pevné boky. Keďže zateplením sa mi celková šírka zúži o 10cm, už tam tie bubny naspäť nezmestím a tým stratí funkčnosť celý roletový systém.
Ďakujem za rady

Rado
Riešili sme podobný problém. Väčšina už mala na loggiách vymenené zábradlie a boli presklenné, alebo rolety. Menšina sa zdráhala vymeniť, za svoje peniaze, zábradlie. Prinútili sme ich a poskytli úhradiť v splátkach. Niektoré sfušované úpravy boli zdemontované a majitelia si museli zaplatiť druhý krát nové zábradlia. Pri tých zaskleniach aj roletových systémoch sa zateplenie prispôsobilo a majitelia boli upozornení, že znášajú riziko zatekania. Všetko sme upravili do rovnakej farby takže aj pri rôznych úpravach loggii vysledok nebol najhorší. nevyzerá to zle. Skolaudovalo sa a fotografie presvedčili aj predstaviteľov programu SLOVSEFT, takže sme dostali aj vysoký nenavratný grand.
Takmerstarec
14.12.12,07:11
Lenze takyto roletovy system narusa vzhlad obytneho domu, fasadu. Architekti, ale aj ludia s estetickym citenim, to neposudzuju ako prijatelne riesenie. Obydlia su potom skarede opachy, to uz nie je ani funkcionalizmus, Le Corbusier by to neschvaloval.
Takmerstarec
14.12.12,07:28
SLOVSEFF a SLOVSEFT su dva rozne programy alebo je to iba preklep? Nenavratny grand?