Ada9
19.07.11,15:37
Ahojte, kolegovia,
prosím Vás, potrebujem poradiť...
Mám klienta, ktorý vykonáva stavebné práce na základe zmluvy o dielo v ČR pre českého platiteľa dph. Vykonávajú len práce, materiál nedodávajú.
Moja otázka znie: je to dodanie tovaru a vtedy to musím uvádzať aj vo výkaze dph a do súhrnného výkazu ?...alebo je to dodanie služby s miestom dodanie v ČR, služba spojená s nehnuteľnosťou a vtedy neuvádzam vo výkaze dph a tiež nemám povinnosť uviesť do súhrnnéh výkazu ?
Ďakujem za pomoc, lebo si s tým neviem poradiť.
Tweety
19.07.11,13:39
Ahojte, kolegovia,
prosím Vás, potrebujem poradiť...
Mám klienta, ktorý vykonáva stavebné práce na základe zmluvy o dielo v ČR pre českého platiteľa dph. Vykonávajú len práce, materiál nedodávajú.
Moja otázka znie: je to dodanie tovaru a vtedy to musím uvádzať aj vo výkaze dph a do súhrnného výkazu ?...alebo je to dodanie služby s miestom dodanie v ČR, služba spojená s nehnuteľnosťou a vtedy neuvádzam vo výkaze dph a tiež nemám povinnosť uviesť do súhrnnéh výkazu ?
Ďakujem za pomoc, lebo si s tým neviem poradiť.
Je to dodanie služby, aj tie uvádzame do SV.
Ada9
19.07.11,13:43
ak je to dodanie služby, ktorá sa vzťahuje na nehnuteľnosť, tak to ide podľa par.16 a tieto služby do SV neuvádzajú...
Katarína Cigánová
19.07.11,13:46
Je to dodanie služby, aj tie uvádzame do SV.
nesuhlasím so všetkým.
je to služba , ale podla§16 odst.1 - fakturuješ bez DPH s prenosom daňovej povinnosti na odberateľa , a do SV toto nejde .
do SV sa uvádza služba podľa §15 odst.1.
Ada9
19.07.11,13:51
ak je to služba,ktorá sa vzťahuje na nehnuteľnosť podľa par.16 ods.1, tak miesto dodania je v ČR, z toho dôvodu sa táto služba neuvádza ani vo výkaze dph, lebo to nie je služba oslobodená od dph s prenosom daňovej povinnosti ale je to služba, kde sa priamo určuje miesto dodania mimo SR a tieto sa neuvádzajú ani vo výkaze dph.... alebo sa mýlim ???
Katarína Cigánová
19.07.11,13:54
ak je to služba,ktorá sa vzťahuje na nehnuteľnosť podľa par.16 ods.1, tak miesto dodania je v ČR, z toho dôvodu sa táto služba neuvádza ani vo výkaze dph, lebo to nie je služba oslobodená od dph s prenosom daňovej povinnosti ale je to služba, kde sa priamo určuje miesto dodania mimo SR a tieto sa neuvádzajú ani vo výkaze dph.... alebo sa mýlim ???
nemýliš sa .
Miesto dodania je v ČR , preto , ak by si nemala na koho preniest daňovú povinnost , musela by si sa v ČR registrovat a daň odviest v ČR . Toto je zjednodušený postup ak su dodavatel aj odberatel registrovaní vo svojej krajine. - Preto prenos daňovej povinnosti ano , ale SV nie.
Ada9
19.07.11,14:04
áno, odberateľ je registrovaný v ČR, fakturujeme bez dph, ale ja to neuvádzam ani vo výkaze dph, lebo tam na to nie je riadok...
Ada9
19.07.11,14:34
takže, si myslíš , že je to dodanie služby? Ja sa preto neviem rozhodnúť, či tovar alebo služba, pretože v par.8 o dph je dodanie stavby na základe zmluvy o dielo považované za dodanie tovaru.
Katarína Cigánová
19.07.11,14:44
takže, si myslíš , že je to dodanie služby? Ja sa preto neviem rozhodnúť, či tovar alebo služba, pretože v par.8 o dph je dodanie stavby na základe zmluvy o dielo považované za dodanie tovaru.
predpokladám ale že v tvojom prípade sa nejedná o dodanie stavby , u teba súto iba práce na stavbe - práce viažúce sa k nehnutelnosti - tak služba podľa §16odst.1
dodanie stavby by bolo ak by to Tvoja firma postavila na "kľúč " .
Ada9
19.07.11,15:03
ja som to tiež tak chápala, ale na školení o dph bolo povedané, že dodanie stavby je dodanie tovaru aj pre tie firmy,ktoré robia subdodávky. Takže podľa teba je vlastne rozhodujúce či sa stavba dodáva aj s materiálom - vtedy dodanie tovaru a keď sú vykonávané len práce na stavbe v subdodávke, vtedy je to služba ?
Ada9
21.07.11,12:22
už som to vyriešila, je k tomu pokyn z drsr. ďakujem všetkým