misxo
19.07.11,15:47
Dobrý deň,
naša prevádzka je v obci už takmer 15 rokov. Načas platíme dane a pod. Na jeseň minulého roku sa naša obec v spolupráci so ŽSK rozhodla poosádzať kde sa dalo zákazové značky povoľujúce vjazd vozidlám do 20t. Samozrejme ako piliarska prevádzka máme s týmto veľký problém. Vopred nás o tom nikto neinformoval len ráno prišli, osadili a hotovo.
Chcem sa teda spýtať či je právne v poriadku umiestnenie takejto značky ked výrobná prevádzka je súčasťou územného plánu obce a hneď vedľa susedíme s veľkým družstvom na chov dobytka.
arizona
19.07.11,15:35
Nikto vas nie je povinny informovat,ale vy mozete poziadat o vynimku

§140. Výnimky

(1) V mimoriadnych a nevyhnutných prípadoch a za predpokladu, že sa tým neohrozí bezpečnosť cestnej premávky, môže sa povoliť výnimka
http://www.abeceda-autoskoly.sk/index.php?clanok_id_ukaz=264
misxo
19.07.11,15:50
a nemoze to byt nieco ako obmedzenie slobody podnikania a pod.?
pochopil by som keby islo o novu prevadzku, ale v uzemnom plane sme 15 rokov.
arizona
19.07.11,16:07
Boli ste sa osobne,alebo pisomne informovat na OU preco sa znacky osadzali aj pred prevadzky,kde je predpoklad vjazdu velkych nakl. automobilov? Niekto predsa musel poziadat o osadenie tychto znaciek, predpokladam, ze obec.

V prvom rade sa chodte informovat na OU,kto, z akeho dovodu poziadal o osadenie znaciek,poziadajte obec o napravu,prip. vynimku.
Aj obec moze ziadat vynimku. Ak nebudu ochotni, mozete o povolenie vynimky poziadat vy,ako majitel firmy,ktoru dane znacky obmedzuju.

Najistejsie je podat ziadost pisomne.
misxo
19.07.11,16:22
dakujem za odpoved,
ano bol som na OU a odpoved znela, ze znacka sa osadila kvoli vozidlam statnych lesov Čadca nakolko v tej lokalite prebiehala velka tazba a denne tadial preslo aj 30 kamionov. to by som pochopil. a mne sa v podstate jedna o to aby tu znacku posunuli nad moju firmu. mne tam pridu tyzdenne max.3-4 kamiony. nemoze sa jednat v tomto pripade o nieco ako obmedzovanie v slobodnom podnikani? kedze 15 rokov je prevadzka v uzemnom plane obce? pochopil by som keby islo o uplne novu prevadzku, ale takto nie. a ziadat nejaku vynimku na dop. inspektorate nieje tiez dlhodobe riesenie.