Glomar
19.07.11,19:02
Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu.

Som zamestnaný vo firme ako normálny zametnanec na HPP. (nie som vlastníkom firmy).

Chcem sa opýtať, či je možne založiť si vlastnú s.r.o. a figurovať v nej ako konateľ alebo vlastník, bez toho aby som musel meniť súčasný stav zamestnania.

Jednoducho povedané, či môžem pracovať v jednej firme ako normálny zamestnanec a popritom mať ešte vlastnú firmu.


Vopred ďakujem za rady.
Economic
19.07.11,17:05
Samozrejme môžeš. No nemôžeš robiť konkurenčnú činnosť, inak by ti na to musel dať zamestnávateľ súhlas. Nemáš predpokladám žiadne obmedzenie v pracovnej zmluve ? Pokiaľ sa rozhodneš pre sro, nezabudni, že môžeš na SP uhradiť 50 % pri elektronickom podaní do OR.
Tweety
19.07.11,17:06
Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu.

Som zamestnaný vo firme ako normálny zametnanec na HPP. (nie som vlastníkom firmy).

Chcem sa opýtať, či je možne založiť si vlastnú s.r.o. a figurovať v nej ako konateľ alebo vlastník, bez toho aby som musel meniť súčasný stav zamestnania.

Jednoducho povedané, či môžem pracovať v jednej firme ako normálny zamestnanec a popritom mať ešte vlastnú firmu.
Vopred ďakujem za rady.

ÁNo, môžeš.
Glomar
19.07.11,17:14
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

Keď pracujem na obchodnom vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou a následným predajom techniky a chcem si založiť firmu s predajom úplne iného tovaru. Myslím že to by sa za konkurenčnú činnosť pokladať nemalo, keďže neponúkam výrobky z ich odvetvia. Jedná sa o úplne iný druh tovaru aj keď zákazníci môžu byť rovnakí.

Jedna otázka, dosť hlúpa keď že je toto môj prvý príspevok, ale čo myslíš pod SP?
Tweety
19.07.11,17:15
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

Keď pracujem na obchodnom vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou a následným predajom techniky a chcem si založiť firmu s predajom úplne iného tovaru. Myslím že to by sa za konkurenčnú činnosť pokladať nemalo, keďže neponúkam výrobky z ich odvetvia. Jedná sa o úplne iný druh tovaru aj keď zákazníci môžu byť rovnakí.

Jedna otázka, dosť hlúpa keď že je toto môj prvý príspevok, ale čo myslíš pod SP?
SP-Sociálna poisťovňa.
Glomar
19.07.11,17:16
ďakujem
domenico.office
19.07.11,17:17
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

Keď pracujem na obchodnom vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou a následným predajom techniky a chcem si založiť firmu s predajom úplne iného tovaru. Myslím že to by sa za konkurenčnú činnosť pokladať nemalo, keďže neponúkam výrobky z ich odvetvia. Jedná sa o úplne iný druh tovaru aj keď zákazníci môžu byť rovnakí.

Jedna otázka, dosť hlúpa keď že je toto môj prvý príspevok, ale čo myslíš pod SP?

V tomto prípade súdny poplatok
Tweety
19.07.11,17:18
V tomto prípade súdny poplatok
ÁNo, máš pravdu, tiež som lúskala, že aký poplatok pri prihlasovaní do SP. :)
Economic
19.07.11,17:20
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

Keď pracujem na obchodnom vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou a následným predajom techniky a chcem si založiť firmu s predajom úplne iného tovaru. Myslím že to by sa za konkurenčnú činnosť pokladať nemalo, keďže neponúkam výrobky z ich odvetvia. Jedná sa o úplne iný druh tovaru aj keď zákazníci môžu byť rovnakí.

Jedna otázka, dosť hlúpa keď že je toto môj prvý príspevok, ale čo myslíš pod SP?

SP je v tomto prípade súdny poplatok. pri elektronickom podaní sa platí v polovičnej výške. :)
alla66
19.07.11,17:53
Samozrejme môžeš. No nemôžeš robiť konkurenčnú činnosť, inak by ti na to musel dať zamestnávateľ súhlas. Nemáš predpokladám žiadne obmedzenie v pracovnej zmluve ? Pokiaľ sa rozhodneš pre sro, nezabudni, že môžeš na SP uhradiť 50 % pri elektronickom podaní do OR.


Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

Keď pracujem na obchodnom vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou a následným predajom techniky a chcem si založiť firmu s predajom úplne iného tovaru. Myslím že to by sa za konkurenčnú činnosť pokladať nemalo, keďže neponúkam výrobky z ich odvetvia. Jedná sa o úplne iný druh tovaru aj keď zákazníci môžu byť rovnakí.

Jedna otázka, dosť hlúpa keď že je toto môj prvý príspevok, ale čo myslíš pod SP?

Aký postih hrozí Glomarovi, keby chcel vo svojej s.r.o. predávať rovnaký tovar ako jeho zamestnávateľ? :confused:
Economic
19.07.11,18:07
Aký postih hrozí Glomarovi, keby chcel vo svojej s.r.o. predávať rovnaký tovar ako jeho zamestnávateľ? :confused:


napríklad žaloba zamestnávateľa o ušlý zisk, keby pôvodní zákazníci zamestnávateľa prešli k nemu... ak nie vyhadzov....
alla66
19.07.11,18:27
Ďakujem za odpoveď, očakávala som prísnejší trest;)
domenico.office
19.07.11,18:35
aký si čakala?
alla66
19.07.11,18:49
3 v 1...okamžitú výpoveď s mastnou pokutou a so žalobou:)
Economic
19.07.11,18:59
aj to sa môže stať, možno záleží od rýchlosti zamestnávateľa :)
alla66
19.07.11,19:04
....vážne???:)
sonyque
05.03.12,08:11
Dobrý deň, mňa by zaújmalo, kto bude platiť odvody keď budem zamestnaný a budem mať sro? Všetko bude platiť môj zamestnávateľ? A ja nemusím za seba platiť nič?
KEJKA
05.03.12,08:19
Dobrý deň, mňa by zaújmalo, kto bude platiť odvody keď budem zamestnaný a budem mať sro? Všetko bude platiť môj zamestnávateľ? A ja nemusím za seba platiť nič?
ak tvoja sro bude mať zamestnancov bude platiť odvody
podobne ako tvoj zamestnávateľ=firma platí odvody za svojich zam-cov, teda aj za Teba.
Ak nebudeš v sro zamestnaný ani nikto iný, sro platiť odvody nebude - nemá z čoho.