Richard
15.01.06,10:27
Ak sa chcete spýtať ako som čo myslel a ako čo spraviť v téme "Najčastejšie otázky dane z príjmov" a pod., píšte Vaše otázky prosím tu.
ondrejvla
15.01.06,12:53
Richard, super!!!
Potešil si ma so znením zákonov aj so zmenami, veď to sú naše účtovnícke modlitebné knižky!!!
Máš za to u mňa maľovaný bod!!
A určite viacerí uvítame, ak niekde ešte prilepíš aj postupy účtovania s aktuálnymi zmenami, viem, že ty to dokážeš, si proste BOMBA!!
Toto keby som bola vedela, určite si nepredplatím všetky zákony včítane aktualizácie, tu sa lepšie hľadajú ako v knihe.
Ďakujem, ďakujem, ďakujem!http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Richard
15.01.06,13:42
veeelmi dakujem za pochvalu .-)

musim vsak podotknut ze je nespravne zaradena :-)
dufam ze sa nam v roku 2006 podari upratat Poradu a udrzat ju prehladnu .-)
lenkak
15.01.06,15:27
Richard, bude stačiť keď si do svojho príspevku v danej oblasti, popíšem tému/y, a potom k nej/nim budem postupne pripájať linky. Takto som to pochopila.
lenkak
15.01.06,16:13
Založíš aj tému: "Najčastejšie otázky účtovné a iné softvéry"?
ondrejvla
15.01.06,17:12
veeelmi dakujem za pochvalu .-)

musim vsak podotknut ze je nespravne zaradena :-)
dufam ze sa nam v roku 2006 podari upratat Poradu a udrzat ju prehladnu .-)

Moje nervy! A kde som ju mala zaradiť?! No, to je tak, chcem niečo urobiť dobre, a...
kukučka
15.01.06,17:14
Vlasti kľud :D Pozerám aké máš krásne príslovie :D
Richard
15.01.06,19:18
Moje nervy! A kde som ju mala zaradiť?! No, to je tak, chcem niečo urobiť dobre, a...

uf, to čo také negatívne emócie???

Táto téma sa netýka aktualizácie zákonov. K aktualizácii zákonov sú založené témy a keby neboli, treba založiť novú ;).
Ďakujem za pochopenie.
Richard
15.01.06,19:21
Richard, bude stačiť keď si do svojho príspevku v danej oblasti, popíšem tému/y, a potom k nej/nim budem postupne pripájať linky. Takto som to pochopila.
to je jeden princíp, ďalší je, že skopíruješ pridané témy aj od predchádzajúcich prispievateľov - takto bude posledný príspevok obsahovať všetky témy spolu, podobne ako keď sa robil zoznam mien a nickov tu na Porade....
Richard
15.01.06,19:27
Založíš aj tému: "Najčastejšie otázky účtovné a iné softvéry"?

Prečo aj tam sa vyskytujú opakované otázky? Zatiaľ mám v pláne zriadiť najčastejšie otázky v odborných Poradách.
KEJKA
15.01.06,20:05
no.... asi je neskoro, ale ja som toto nepochopila.
Ale uvidím na príklade a potom snáď... sa mi rozsvieti?
Richard
15.01.06,20:19
viď najčastejšie otázky mzdové účto... tam som urobil príspevok ako by mal vyzerať ... je to príspevok č.4
KEJKA
15.01.06,20:21
och.. ja som si najskor otvorila diskusiu a potom ostatné.
Pochopila som princíp, ostatné až zajtra.
Dakujem Richard.
lenkak
16.01.06,17:55
Prečo aj tam sa vyskytujú opakované otázky? Zatiaľ mám v pláne zriadiť najčastejšie otázky v odborných Poradách.
Práveže sú inde zaradené, napr. v téme daň z príjmov a pod.
Richard
16.01.06,20:23
Práveže sú inde zaradené, napr. v téme daň z príjmov a pod.

aha tak to bude úloha pre moderátora .-) ..... ja som momentálne časovo na mizine :-/
endrju
17.01.06,07:19
aha tak to bude úloha pre moderátora .-) ..... ja som momentálne časovo na mizine :-/

Moderátori síce nie sú s voľným časom na tom tiež bohvieako dobre, ale určite sa budú snažiť napomôcť uprataniu a sprehľadneniu Porady, aby Porada bola obľúbenou stránkou pre čoraz väčší počet priaznivcov. :)
Richard
19.01.06,21:45
Ďakujem AVO za najčastejšie otázky v DPH.

Prosím ostatných, keby mohli tiež takto pomôcť, sami sebe pomôžete pri sprehľadnení Porady. V dani z príjmu zatiaľ nie sú žiadne :-(

Ďakujem
Barbara
20.01.06,07:55
Prosím Ťa Palino, kdeže je tá zemeguľa s tou retiazkou??????? ja nevidím, len toto:
otevrít, uložit, tisk, vyhledat ,domu, panels..
musím niečo rozkliknúť???????
a ako napíšem ten link??????
ja to nevím jak to treba.

Bože tuším ja to nebudem vedieť nikdy
ale chcela by som to vedieť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja ani prílohy nevím pridať,--------------- nie a nie- nejde mi to
Richard
20.01.06,08:17
Barbara tvoju otázku som presunul do diskusie, keďže som upozorňoval, že v najčastejších otázkach sa "nediskutuje".

Zemegulu s retiazkov nájdeš v nástrojoch (horná lišta - formátovanie), keď píšeš príspevok s "rozšírenými možnosťami".
Palino
20.01.06,08:21
Prosím Ťa Palino, kdeže je tá zemeguľa s tou retiazkou??????? ja nevidím, len toto:
otevrít, uložit, tisk, vyhledat ,domu, panels..
musím niečo rozkliknúť???????
a ako napíšem ten link??????
ja to nevím jak to treba.

Bože tuším ja to nebudem vedieť nikdy
ale chcela by som to vedieť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja ani prílohy nevím pridať,--------------- nie a nie- nejde mi to
mimotemy Vieš, asi toto do tejto témy nepatrí, ale skúsim TI poradiť. Ja nerobím nič so zemeguľou, ani retiazkou :) .
Keď chcem priložiť link, tak si otvorím Poradu 2. krát, tam si skopírujem link z adresy príspeku, ktorý chem skopírovať s klávesovou skratkou CTRL/C a potom ho vložím do textu, ktorý píšem zase s klávesovou skratkou CTRL/V v pôvodnej Porade.
Prílohy vložíš tak, že ak odklikneš k nejakému príspevku "Cituj" alebo dole na "Odpovedať", tak vidíš nižšie v Dodatočných možnostiach "Priložené súbory.
Odklikneš "Prílohy",
potom "Prehľadávať" - tam si vo svojich súboroch nájdeš to, čo by si chcela priložiť - odklikneš
a dáš "Stiahnuť"
a potom "Poslať odpoveď"
a je to ;) .
Barbara
20.01.06,08:34
Barbara tvoju otázku som presunul do diskusie, keďže som upozorňoval, že v najčastejších otázkach sa "nediskutuje".

Zemegulu s retiazkov nájdeš v nástrojoch (horná lišta - formátovanie), keď píšeš príspevok s "rozšírenými možnosťami".



kurčapes---------ja som si myslela,že som v téme- daň z príjmu- a nebola som tam?,,,
alebo Ťa zle chápem:confused: :confused:

už to mám --------asi práveže tam som nemala byť:D
JanoK
22.01.06,20:45
;)
Ak sa chcete spýtať ako som čo myslel a ako čo spraviť v téme "Najčastejšie otázky dane z príjmov" a pod., píšte Vaše otázky prosím tu.
Ahoj, napad pekny, ale neviem, ci naozaj pochopeny rovnako vsetkymi. Chcel som si pozriet temu uplatnovanie vydavkov na auto, ale v prispevkoch je zaradeny medzi JU, co je trochu matuce, pretoze v tom asi podla zakona o cest. nahradach nie je rozdiel (JU a PU). ak sa nemylim. Nuz a tie linky, ktore tam su, danu temu nevycerpavaju a neriesia dosledne, takze su vlastne aj stratou casu. Neviem, ci si prave toto chcel dosiahnut. Mna konkretne zaujima, uz niekde spominany vyvoj cien PHM, ci PHL. Na stranke Slovnaftu je neuplny vyvojcien za rok 2005. Mne sa tie blocky naozaj nechce skladovat, a tak by som taky zdroj, ktory akceptuju DU, prijal. Drzim palce, aby zamer s FAQ vysiel, bol by urcite prinosom. images/smilies/wink.gif
KEJKA
22.01.06,20:55
ak sa do najčastejších otázok dostanú všetký témy a všetky píspevky, tak v tom nevidím zmysel. Ved ak si dám vyhľadať podľa kľúčového slova, tak mi tiež kdečo ponúkne. A nový člen sa k týmto najčastejším otázkam dostane, len až sa naučí na Porade orientovať.
Zmysel vidím v tom, že týmto výberom pomáhame bud Richardovi, alebo moderátorom (toto nejako utíchlo) prečistiť Poradu. Jednotlivé linky by mal niekto vyčistiť od balastu alebo pospájať. Nezávidím túto robotu.
Verím Richardovi, že vie čo robí a nechcem mu do toho kecať.
endrju
23.01.06,08:27
ak sa do najčastejších otázok dostanú všetký témy a všetky píspevky, tak v tom nevidím zmysel. Ved ak si dám vyhľadať podľa kľúčového slova, tak mi tiež kdečo ponúkne. A nový člen sa k týmto najčastejším otázkam dostane, len až sa naučí na Porade orientovať.
Zmysel vidím v tom, že týmto výberom pomáhame bud Richardovi, alebo moderátorom (toto nejako utíchlo) prečistiť Poradu. Jednotlivé linky by mal niekto vyčistiť od balastu alebo pospájať. Nezávidím túto robotu.
Verím Richardovi, že vie čo robí a nechcem mu do toho kecať.

Lida, súhlasím s názorom, že nemá význam v najčastejších otázkach zodpovedať vyčerpávajúco každú tému. Skôr by malo ísť o to, aby sa najčastejšie otázky a odpovede na ne zhromaždili na ľahko prístupnom mieste. Ak bude vytvorená dostatočne reprezentatívna databáza najčastejších otázok a odpovedí, bude možné začať aj s používaním efektívneho nástroja na predchádzanie duplicitám, ktorých je dnes na Porade skutočne už vrchovato.

Ohľadom moderátorov to neutíchlo. Ak sa lepšie rozhliadneš, tak zistíš, že niekoľkí moderátori už začali účinkovať a podľa svojich najmä časových možností v spolupráci s Richardom pracujú na sprehľadnení Porady.

Všetci členovia "upratovacej čaty" radi privítajú všetky postrehy, ktoré napomôžu skvalitneniu ich práce. Zámerne nechcem teraz ukazovať na konkrétne témy, v ktorých sa anagažuje upratovacia čata. Zaujíma ma, či výsledky jej práce zaregistrovali tzv. "nezainteresovaní". :)
bryda
05.02.06,09:20
Potrebujem súrne pomoc, pomôže mi tu niekto?
pracovala som 2 mesiace na Slovensku, potom som bola nezamestnana, v júly som pracovala v zahraničí a v súčasnosti som na absolvenskej praxi- čo mám robiť s tým daňovým priznaním?
ako mám prepočítať príjem zo zahraničia???
ajobs
05.02.06,11:08
Potrebujem súrne pomoc, pomôže mi tu niekto?
pracovala som 2 mesiace na Slovensku, potom som bola nezamestnana, v júly som pracovala v zahraničí a v súčasnosti som na absolvenskej praxi- čo mám robiť s tým daňovým priznaním?
ako mám prepočítať príjem zo zahraničia???

Pohľadaj v témach na Porade, toto tu už bolo rozoberané viackrát.
Tweety
05.02.06,14:25
Potrebujem súrne pomoc, pomôže mi tu niekto?
pracovala som 2 mesiace na Slovensku, potom som bola nezamestnana, v júly som pracovala v zahraničí a v súčasnosti som na absolvenskej praxi- čo mám robiť s tým daňovým priznaním?
ako mám prepočítať príjem zo zahraničia???
Príjmy prepočítaš takto:
ZP §31-prepočítavací kurz
4) Na zápočet dane zaplatenej v zahraničí sa použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie. Ak je zdaňovacím obdobím iné obdobie ako kalendárny rok, na prepočet sa použije priemer vypočítaný z priemerných mesačných kurzov za obdobie, za ktoré sa daňové priznanie podáva.
Musíš si sama podať DP.:eek:
ZEvina
10.02.06,04:16
Prajem pekný deň všetkým. Na úvod sa hneď ospravedlňujem. Som nová a neviem prísť na Váš systém. Chcem Vás poprosiť o pomoc. Mám niekoľko otázok a vidím, že Vaše odpovede sú na veľkej odbornej úrovni. Ako mám postupovať? Veľmi ďakujem. Eva
endrju
10.02.06,06:37
Prajem pekný deň všetkým. Na úvod sa hneď ospravedlňujem. Som nová a neviem prísť na Váš systém. Chcem Vás poprosiť o pomoc. Mám niekoľko otázok a vidím, že Vaše odpovede sú na veľkej odbornej úrovni. Ako mám postupovať? Veľmi ďakujem. Eva

Odporúčam preštudovať rubriku "Ako na to".

http://www.porada.sk/f19-ako-na-to-tipy-na-pracu-s-poradou.html

Tam nájdete množstvo užitočných návodov pre začiatočníkov.
ing111
17.12.06,11:28
Dobrý den, som na porade po dlhsej dobe prvy krat.... mam jeden problem... mal som uzatvoreny tpp ale zamestnavatel ma neupozornil ze mi ho ukoncil (v zime nikdy nepracujeme) a v marci mi dal podpisat novu zmluvu... bolo mi to podozrive.. ale ubezpecoval ma, ze vsetko je v zdr. pois. vyrovnane, po niekolkych tyzdnoch prislo vyucotvanie... ze dlzim prave za obdobie, kedy som nepracoval, nemal ma nejako upozornit o tom ze mi dava vypoved?
Janka32
15.02.07,11:11
Ahoj. Ja by som potrebovala poradiť ohľadom organizačnej zložky, ktorú mame v čechách ako ju preúčtovať do slovenského účtovníctva, prosím......
sylkra
15.02.07,11:18
Richard,

co by si povedal na zriadenia samostatnej temy tykajucej sa Ceskej republiky? Bohuzial porada.cz je absolutne slaba a ochota ludi na nej diskutovat minimalna. Myslim, ze je mnoho uctovnicok, ktore su prepojene
s uctovanim podla CZ a mnoho slovakov, ktori pracuju v CZ.
Bolo by fajn, aby sa nemiesali prispevky slovenske s ceskymi a zaroven, aby
vsetci mali pristup k informaciam typu : uctova osnova, platne zakony a novelizacie a pod.
Ked bude potrebne, velmi rada pomozem.
pekny den
miro h.
16.02.07,07:47
cafte poradaci,

mam otazku ohladom toho, ci som povinny podat danove priznanie alebo mi ma rocne zuctovanie vykonat zamestnavatel...mam si zalozit novu temu, alebo uz niekde na nieco take mozem najst odpoved?

vdaka

Miro
koňo
22.02.07,14:15
Ja viem, že to nesúvisí s témou diskusie, ale ... Odporúčam pri formulovaní otázky uviesť viac, povinne napr. o tom, či ide o podvojné alebo jednoduché účto, či si platiteľ DPH alebo nie. Podstatne to zníži
počet reakcií s radou.
Annaa
20.01.08,17:02
Dobrý večer všetkým....

Mám otázku... Moja sestra bola začiatkom roka 2007 riadne zamestnaná - vo februári zistila že je tehotná a asi od apríla 2007 je PN. V máji 2007 sa vydala a v septembri 2007 sa jej narodila dcéra. Bonus na dieťa poberá jej manžel. Ona poberá materskú a dostala rodičovský príspevok na dieťa. Chcem sa opýtať. Keď zamestnávateľa požiada o daňové priznanie za rok 2007 musí jej ho urobiť? A aké potvrdenia potrebuje predložiť k priznaniu? Ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
22.01.08,12:20
Dobrý večer všetkým....

Mám otázku... Moja sestra bola začiatkom roka 2007 riadne zamestnaná - vo februári zistila že je tehotná a asi od apríla 2007 je PN. V máji 2007 sa vydala a v septembri 2007 sa jej narodila dcéra. Bonus na dieťa poberá jej manžel. Ona poberá materskú a dostala rodičovský príspevok na dieťa. Chcem sa opýtať. Keď zamestnávateľa požiada o daňové priznanie za rok 2007 musí jej ho urobiť? A aké potvrdenia potrebuje predložiť k priznaniu? Ďakujem za odpoveď.

JE stále v prac.pomere, tak na žiadosť zamestnávateľ musí vyhovieť.
Zuzka2510
28.01.08,10:43
Dobrý deň všetkým. Môžte mi prosím poradiť: Môj brat ma na základe dedičského konania vyplatí z rodičovského domu vo výške 100000,- Sk .Má sa to zahrnúť do základu dane a odviesť daň?Myslím tým na daň z príjmu.Ďakujem
Richard
28.01.08,10:53
Mimo témy, navyše táto téma nie je aktuálna, takže ju uzatváram.