Erricco
19.07.11,19:53
Zdravím,

Bol by som veľmi rád ak by ste mi vedeli pomôcť s doleuvedenými otázkami.
Význam tlačidla "hladat" chápem, no má zmysel len ak presne viete čo hľadáte . Pri množstve tém aké na porade je, trvá hodiny kým to človek prejde a pritom ten kto odpoveď vie, stratí odpísaním max. 5 minút. Ďakujem teda vopred všetkým ktorí mne i ľudom ktorí túto tému budú čítať chú pomôcť a budú pisať " k veci" !

S dvoma kamarátmi chceme otvoriť fastfood. Ani jeden z nás nemá skúsenosti s vedením podobnej prevádzky, aj ked všetci pracujeme v oblasti obchodu.Chceli by sme mať aj sedenie pre zákazníkov, no neskôr večer len výdaj cez okienko.Potrebujem teda poradiť v následovnom :

1, Aký typ subjektu je pre tento model najvhodnejší ? ( spoločenstvo živnostníkov, s.r.o. atd. )
2, Je možné získať nejaku podporu pre začínajúcich podnikatelov z napr. eurofondov ? ( o príspevku z UPSVaR viem, no nie sme nezamestnaní )
3, Koho musíme mať ako zodpovednú osobu, príp. ako sa stať zodpovednou osobou ? ( viem že by to mal byť niekto so vzdelaním min. kuchar - čašnik)
4, Viete odporúčiť nejakých dodávateľov polotovarov ? ( hranolky, mäso, omáčky atd.)
5, Aké tlačivá potrebujeme pre hygienu, mesto a pod. ? ( viem že niektorí máte vypracované predlohy, chápem že vás stálo veľa času a nervov ich dať dokopy a rád sa vám za ich poskytnutie v budúcnosti odmením chutným menu u nás :) )
6, Čo naozaj "musí" takáto prevádzka obsahovať ? ( myslím napr. WC, klimu a pod. )


Ak na niečo časom prídem, doplním to sem a upozorním na to príspevkom v teme.

Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
VitoCorleone
19.07.11,18:32
na hranolky a taketo veci je dobry dodavatel farm frites, dobre ceny, velky vyber polotovarov
Erricco
19.07.11,18:56
ďakujem, pozriem :)

Nehanbíme sa ľudia, kľudne sa vyjadrite ! :)
Wikz
21.07.11,19:40
popravde sa v tejto oblasti az tak nevyznam ale na niektore otazky ti mozem odpovedat

1. urcite by som definitivne odporucal s.r.o. a podiel si uz medzi sebou rozdelite pociatocnym vkladom podla toho ako sa rozhodnete

2. z eurofondov nedostanes na takuto prevadzku podporu ani zazrakom....pokial najdes fond podporujuci zacinajuce fastfoody tak mozes skusit tam ale osobne taky nepoznam :)

3. budete potrebovat niekoho kto ma bud nejaku prax ako kuchar alebo nejake vyucenie, jednoducho niekoho od fachu

4. pokial nikoho nepoznas pytaj sa, pytaj sa, pytaj sa...ked nenajdes chod do Metra

5. taky najcastejsi boj ludi ktori si otvaraju prevadzky s jedlom je HACCP plan co je vlastne isty suhrn hygienickych noriem a pravidiel ktore musis splnat...je tu plno topicov ohladom toho tak si precitaj urcite najdes co budes potrebovat...inak neviem co este take specialne by si potreboval